Skoči na vsebino

Nascar iRacing Series 2016 by mancSLO


mancSLO

Recommended Posts

  • Odgovori 172
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ne vem, če bi doma povedal, za kaj bom en pivo sedajle stisnil.   20.000 krogov na ovalu 

Evo, mi smo pripravljeni. V nedeljo se prične. Dolga sezona nas čaka. 36 vikendov. Doma so mi pred sezono odobrili manjši posladek:   The Monster Energy NASCAR Cup S

Kot sem že omenil, gre Nascar iRacing Series vzporedno z rl. Nascar Sprint Cup Series. Tako je bila tudi tam včeraj Talladega (188 krogov). Žal je iz borbe za končnico sinoči izpadel moj favorit

Posted Images

pred 50 minutami, silicijeva dolina je napisal:

Pa ti to voziš neko novejšo beštijo [ok]

Sem popravil v prvi temi zgoraj. Sedaj so našteti tudi dirkalniki, ne samo prizorišča.

Link to post
  • 2 weeks later...

Moji čebelici je ratalo 44 krogov brez i-kazni odpeljat.

Težava:  po 20 krogih so mi časi padeli iz 1:20 na 1:24. konkurentje pa iz 1:20 na 1:22. Očitno zaviram in pospešujem prehudo in gredo gume papa. PRO/WC je imel fastest 1:16, če bi kdo probal :D.

EP v nogometu 2016. Avstrijci so šli domov, tako da je prvenstvo sedaj zopet regularno [jezik12].

 

 

Uredil - mancSLO
Link to post

Dirka 16 od 36: Sonomaraceway

maxresdefault.jpg

Uff, da te kap...

No, pa me je matralo še enkrat road Nascar odpeljat. Tokrat zdržal 55 krogov, sicer 11 od 17 kazenskih, kakšno pozno zaviranje mene ali pa onega zadaj. Na koncu P9 od 30.

http://members.iracing.com/membersite/member/EventResult.do?&subsessionid=17087737&custid=20390

Uredil - mancSLO
Link to post

Daytona je vedno nekaj posebnega.:D

nis-400.jpg

Dirka 17 od 36: Nis Coke 400

Fiuff, ogromno tega se zgodi v 160 krogih. Nekako mi je leed lap ušel v 80 krogu, ko sem v bokse prepozno zaviral in dobil 20 sec. penaltyja. Ja, sem treniral postanke, samo ne z zlizanimi gumami. Nekaj težav z laperji, (stay high, stay high se deremo, oni pa nič), nekaj zahval za zavetrje (enega driverja sem od 15 sec zaostanka privlekel v borbo za P3).

Na koncu P10. Gla to be there.

maxresdefault.jpg

Link to post

Naj Daytoni dodam še tole. Na vse ali nič je šlo pred vsem tam od 120 do 140 kroga. Nekako sva se z krogom zaostanka znašla na P9 in P10 še z enim driverjem. Vedela sva, da v leed lap ob rumenih zastavah lahko prideva z "lacky dog" pravilom. Šlo je na nož. Iskanje zaveterja na vsem možnim (vodeči, lapperji, počasnejši zaradi okvar), da bi bila eden ali drug prvi s krogom zaostanka, ki bi ob morebitnih rumenih zastavah imel benifits "lacky dog". "Žal" rumenih ni bilo od nikoder...:(

Lucky Dog: During NASCAR races, the Lucky Dog is the first car that is one lap down from the leader(s). When the yellow caution flag come out, this car is led around the field and put into order as the last car on the lead lap, effectively getting a lap back without having to pass through the field. This rule was put into place as a safety precaution to prevent cars from racing to the start/finish line when the track is under caution.

Uredil - mancSLO
Link to post

1401838058000-Speedway.jpg

Dirka 18 od 36.

133 krogov Kentacky speedway. Po Daytoni zopet povsem drug tip ovala. Nekako 35 - 40 krogov se naredi z enim kompletom gum. Moja ne preveč agresivna linija mi v bistvu pride prav po caa. 20 krogih, ko se ostalim obraba gum že konkretno pozna na časih.

Tako sem se od 115 kroga povzpel od P9 do P3 na koncu.

Link to post
  • 3 weeks later...

Dirka 19 ( New Hampshire) in dirka 20 (Indianapolis Motor Speedway): frajer je šel na Rodos za 14 dni. Še adijo ni rekel :P... Pri Dizlu pa vreeee...

Dirka 21: Pocono Raceway (druga dirka lets na tem ovalu). 9 mesto od 31. Preveč rumenih za moj okus. Ravno ko se začnemo zabavat, rumene zastave. Enkrat prehiter v boksih (kazen začelja).

Fastest lap je dosegel zmagovalec 53:2, moj fastest 54:0. V splitu 1 za primer 52:5.

1024X768-aerial10.jpg

Link to post
  • 2 months later...

Dirka 25 od 36. 183 krogov Darlington 2,19 km oval z naklonoma 23 in 25 stopinj.
Pod vplivom dogajanj izven steze je tudi dirka potekala temu primerno. Sicer sem se do 85 kroga smukal v peterici, potem pa rahel dotik zidu na izvozu iz širšega ovala, dotik od zadaj in 7 min popravila v boksih. Za končno sedmo mesto se lahko zahvalim ostalim, saj je bilo res kar nekaj napak. 
081116-NASCAR-Darlington-Raceway.jpg
 

Link to post

9.9.2016: Dirka 26.
400 krogov Richmond international Raceway

Kvalifikacije zamočil in štartal kot 21. Potrpežljivost je v Nascarju velika naložba in tako sem v 100 krogu že okoli P10. Po dobrih 3 urah švicanja na stezi in taktiziranja (tu več ali manj za enkrat še izgubljam) na koncu P7. Solidnih 6 penaltyjev sem zakrivil sam. Enkrat stena, drugič pa nepazljivost, ko sem skoraj povzročil večjo nesrečo zaradi nepazljive spremembe linije. Na spodnjem povzetku se to vidi na 1:54 min.
Ps: iz cockpita se odlično slišijo delci gume na stezi  8-).

 

Uredil - mancSLO
Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...