Skoči na vsebino

Automobilista Motorsports Simulator


Recommended Posts

  • Odgovori 237
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Marko, bom probal na hitro. (sem probal, pa ni šlo). Tehnično gledano, bi kot opazno razliko lahko izpostavil le spotterja v AMS, katerega rF2 nima. Trenutno se kakih drugih bistvenih razlik ne spomne

Js načeloma ne rabim pomoči za organizacijo eventa. Najbolj pomagate z udeležbo na eventu in tako, da čim večkrat izražate svoje želje kombinacij, formatov in terminov, ki bi vas pritegnili. Do sedaj

@enjoyer83  @vajtos  @Mike0  @ErAndrej   @uh-oh Vi ste se do sedaj udeležili vsaj enega od AMS eventov, nimate pa še Brit Pack-a oz. Season Pass-a. Če imate namen dirkati z nami tudi v bodoče, po

Posted Images

16 hours ago, skopusnik said:

Uh, Adelaide.... Še mal pa bo treba kupt AMS :D

Sej ne vem kaj čakaš? Aveš kake fotke bi to ble?? Zora v Braziliji, večerne zarje Avstralskih ravnic, Adelaide by night, Spielberg 50 years ago, Flying Caterhams..:D

flycaterham.jpg

Link to post

Dobr ok Miha, sence res niso dx13 ;) hec hec.. :D Sej se da tud AMS kr lepo naredit. V launcherju je funkcija  SweetFX presets, kjer se najde marsikaj uporabnega. Ni primerljivo z AC, daleč od tega, se pa da lepšo grafiko zrihtat. Avtor zgornje fotke je Ryan Seltzer, njemu verjetno grafika ni na 1. mestu, bogve kake grafične nastavitve ima.

Link to post
31 minutes ago, Grebenc Gašper said:

Delam do 22.00. nazalost ne morem ta teden nič 

 

uf bed, js tud naslednja dva tedna ne morem club eventov dirkat, ker delam ponoč in popoldan. Eh teli naši šihti.. :roll:

Link to post
  • 3 weeks later...

Hjah, jest kt jest. Vse skoraj bp. Edino v R1 zmanjkalo benza za 1 krog (tud Automobilista preračunava porabo [guns]), v R2 zamudil štart in gasa iz boxov. Vse OK, kar na enkrat pa G27 gre OFF. Nee noooo...

Kasneje ugotovim (v žaru borbe pozabil, da ima ta reč skoraj 5t), da sem ostal brez bremz:oops: in Automobilista to prav dobro simulira. Z G27 vse OK [ok].

 

Uredil - mancSLO
Link to post

Glede teže dirkalnega kamiona z strani FIA (ne vem katero regulacijo upoštevajo pri Automobilisti) je določeno, da je najmanjša dovoljena teža vozila 5300 kg in to na sprednji aksi 3150kg, preostanek pa zadnja aksa. Zavore pa so lahko hlajene zračno ali pa vodno. Materiali pa se ve, da so zelo trpežni in prenašajo noro visoke temperature(karbon/keramika).

Zdaj kako Automobilista simulira zaviralne sile in izgubo le te mi ni jasno, ampak v RL boš te zavore hudičevo težko pregrel. Že pri navadnih kamionih,ki vlečejo za seboj 15t in več je zelo težko pregreti zavore, kaj še le te dirkaške.

Link to post

@silicijeva dolina te rasvetlim, da ne boš v temi taval:

Quote

Brake Duct Size

  • As the car goes along, the brake ducts channel the flow of air onto the brake disks and pads which cools them off.
  • Getting temperature into the brakes is very important as most racing car brakes will not function optimally if they're too cold or too hot.
  • A smaller brake duct size will result in higher brake temperatures and better aerodynamics. Be sure not to run too small a duct size else you may risk braking performance issues due to overheating or in a worst case scenario: brake failure.
  • Larger brake ducts will funnel more cold air resulting in cooler brake temperatures, reduced risk of brake failure and a more draggy, less aerodynamically efficient car. Going too large on the brake ducts and you may run the risk of not being able to get enough temperature into them.
  • Tailor your brake duct sizes to the characteristics and layout of the track you're racing on. Tracks with frequent and heavy stopping zones (I.e. Montreal) will require slightly larger ducts as the brakes will take a beating. Whereas tracks that are easy on brakes (I.e. Silverstone) require smaller ducts.

@mancSLO sm gledu stream v službi, škoda za benz v R1, kapo dol vseeno. A true mothertrucker [ok]

Link to post

He, he. Po mojem je bilo kar strašljivo v Miniju sedet pa gledat te gore, kako padajo mimo:P. Res dober kombo. Ker na zaviranju smo pa kamionarji Minijem samo mahali v pozdrav, ko so švigali mimo...

Tule se da tudi teža razbrati. Ja, slabih 5 ton:

ams-2017-03-18-10-50-35-.jpg

Uredil - mancSLO
Link to post

V ril lajfu za šalo pregreješ bremze na kamijonu , spust se iz Cola proti Ajdovščini s samo 5t robe mal hitrej , boš takoj zavohal bremze hehehe , vozm kamijon že 16 let .Mi je tud že kolo gorel uzadi :lol:

Link to post

Potem pa zamenjaj kamion za boljšega ali pa zavore. Jaz še nisem uspel pregreti zavore na kamionu. Lahko ti voziš 25 let kamion in če ne znaš zavirati z retarder zavoro potem je to velik problem. 85% zaviranja opravim z retarderjem. Le pri semaforjih uporabljam nožno zavoro. 

Kar pa se tiče Automobiliste torej ni narejena po FIA regulaciji.

Link to post

@silicijeva dolina zdej bi te pa prosu, da nehaš nabijat v prazno. Marjan je obrabil zavore, ker je namontiral premajhne diske na truck. Robert_S je le podkrepil njegovo tezo s konkretnim primerom iz resničnega življenja. Jaz sem ti navedel zapis iz aktualnega setup vodiča za AMS, iz RD. Če se pa ti po Mariboru voziš s polnim šleperjem, od semaforja do semaforja, pa to ni stvar tele teme. Automobilista ima (mislim, da celo licenčno) Brazilian Formula Truck serijo. Ali le-ta spada pod FIA okrilje, si lahko pogooglaš sam. Tokrat ne bom brisal nič, vse nadaljne provokacije, ki ne bodo podkrepljene s korektnimi (in konkretnimi) argumenti (predpogoj za konstruktivno kritiko je nekako tudi, da si lastiš igro), bom prisiljen brisati. Ni problem debatirat tudi o kakšni postranski stvari, ki se navezuje na AMS. Kako ti voziš kamion v resničnem življenju, bi mene osebno zanimalo le na TS, med divjo vožnjo s temi mrcinami, ki je, mimogrede, nekaj najtežjega kar sem vozil v simulacijah.

Vrž stran okulus, pa prid jajca pokazat na server, če bi že tako rad komu kaj dokazal.

Uredil - 57X
Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...