Skoči na vsebino

Automobilista Motorsports Simulator


Recommended Posts

Ja sej zdej je pa za €37 AMS + Seasson pass

1 hour ago, terga said:

A bomo končno kej organiziral?

Se bomo potrudl ;) Edin manjko seasson passa pri nekaterih me mal skrbi. Vsaj Brit Pack DLC bi bilo fino imet.

Link to post
  • Odgovori 237
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Marko, bom probal na hitro. (sem probal, pa ni šlo). Tehnično gledano, bi kot opazno razliko lahko izpostavil le spotterja v AMS, katerega rF2 nima. Trenutno se kakih drugih bistvenih razlik ne spomne

Js načeloma ne rabim pomoči za organizacijo eventa. Najbolj pomagate z udeležbo na eventu in tako, da čim večkrat izražate svoje želje kombinacij, formatov in terminov, ki bi vas pritegnili. Do sedaj

@enjoyer83  @vajtos  @Mike0  @ErAndrej   @uh-oh Vi ste se do sedaj udeležili vsaj enega od AMS eventov, nimate pa še Brit Pack-a oz. Season Pass-a. Če imate namen dirkati z nami tudi v bodoče, po

Posted Images

Pozdravljeni!

Ali se še komu dogaja, da je volan v igri pri odklonu nekaj stopinj od središča mehak? Ko  ga zavrtim čez to mejo je je čisto OK, ampak na sredini je mehak. Mislim ,da to ni deadzone, saj se igra odziva tudi na premik volana v tem mehkem območju. Voziti se da normalno, ampak občutek pa res ni najboljši, saj se mi zdi, da nimam popolnega nadzora nad avtom.

 

 

 

Link to post

Lahko za začetek, da malo spotterje, pravila, načine štarta ipd. spoznamo, sprobamo Marcas Touring Cars:  Renault Fluence, Honda Civic, Chevrolet Cruze, Ford Focus, Mitcubishi Lancer, Toyota Corolla. Jaz za enkrat še nisem AMS serverja postavljal, ko je odpiranje portov vesoljska ladja za mene:blink:. Tisto v server manegerju bi že šlo potem...

jaccs-2-jpg.135318

Uredil - mancSLO
Link to post

Marko, bom probal na hitro. (sem probal, pa ni šlo). Tehnično gledano, bi kot opazno razliko lahko izpostavil le spotterja v AMS, katerega rF2 nima. Trenutno se kakih drugih bistvenih razlik ne spomnem. Aja, rF2 mislim, da nima mape. Je treba naložit nek app prek steam workshopa. Mogoče Marjan in Alen še kaj?

Bistvena razlika, ki mene vedno znova vleče nazaj v AMS (in ne v rF2) pa je vsebina.

Zaključene dirkaške serije se mi zdijo ključne za dolgoročno uporabo na portalih. Zakaj? Predvsem zaradi raznolikosti serij, ki jih prinaša AMS.

Open wheel dirkalniki (formula 1) so na voljo skozi celotno zgodovinsko obdobje dirkanja. Tud Formula 3 je notr, zelo všečna serija. Na voljo sta dve V8 seriji, od tega ena licenčna (Brazilian stock car V8). Potem sta tu FWD seriji Petrobras de Marcas (brazilsko prvenstvo turnih avtomobilov) in Mini (moderni miniji). Gokardi in superkart serija (bolano :) ). Prototipe predstavlja Metalmoro MR18, ki se ga je že oprijelo ljubkovalno ime Mentalmoro :D . Serija MCR2000 (čekiraj na YT) je povsem unikatna serija, ki je še nisem zasledil v nobeni drugi ponudbi. Osebno mi je zelo všeč, ampak je nekako ne zasledim kaj dosti na online sceni. Smo že na dirt sceni, kjer primat drži Mitsubishi Lancer EVO rallycross, zraven pa spada še formula dirt in par dirt/rallycross prog. Super truck z norimi skoki je sicer zelo težaven, ampak mora bit cool, ko osvojiš tak avto. Men ne gre in ne gre.

Caterhame sem že malo prevečkrat omenil, tko, da samo opomnim, da so tud notr. Takoj za Formulo Retro (era 70'), meni najljubši izbor.

Ultima - svetujem, da mate zlo nizek dirkaški ego, preden sprobate najmočnejšo različico. Ja, vsi mamo mal Maldonadota v seb ;)

Na koncu moram posebaj izpostavit Formula Truck serijo. Povsem druga dimenzija dirkanja. Zraven norih dirkalnikov so dodane še namenske Formula Truck proge, ki so sicer že vključene v igri, v svojih izvornih različicah. FT progam pa je dodan poseben element - RADAR. Na določenem mestu na progi meri hitrost in če jo prekoračiš (160km/h - običajno je treba kar konkretno upočasnit), kasiraš vožnjo skozi bokse. Ker imava z Marjanom obveznosti v AC, nisva našla časa, da bi potestirala ali se hitrost meri v neki conski razdalji (10m?) ali na črti, ki je označena na progi. Niti še ne vem, ali po dveh drive-trough kaznih dobiš stop&go, ker tud ta kazen obstaja v AMS :) Me pa še ni doletela in ne vem kako zgleda. Na začetku se spomnem, so se uporabniki pritoževali, da ni delovala najbolje, ker je zaznala postanek z menjavo, namesto stop&go kazni. V prihajajočem updatu bo seriji dodan zanjo značilen črn dim, kar bo stvar še popestrilo. Troble pa že delujejo --> boop boop :lol:

Brazilske proge so odbite, ena bolj od druge!! Notri je tudi Suzuka, ki se sicer skriva pod imenom Kansai, ker ni licenčna.

Mod scena je relativno razvita, trenutno je na voljo 23 modanih prog, ki dosegajo vse standarde AMS prog.

Vsebine za razne fun evente je torej ogromno. Za lige se naredi anketo in se lepo po vrsti odfura vse predlagane serije - v nekih Janko variantah, po 4-5 dirk. Tko, za štos. Sej pol na asfaltu ni več štos, pa pustmo malenkosti ;)

Ta raznolikost serij je verjetno tud zaslužna za popularnost na RD. rF2 tega vsekakor ne nudi. AC do neke mere ja, ampak se folk naveliča ene in iste kombinacije nažigat in ni več tako fun.

Pa še za eno stvar gre. Na takih neznanih progah (avtih) se včasih karte malo pomešajo. Enemu leži to, drugemu tisto in nastopi nepredvidljivost rezultatov. In to vleče nazaj tud take hlode, kot sem jaz, ko se v caterhamih koljem za podiume, v formuli 3 pa za predzadnje mesto. Marjan je mel pa recimo fastest Q in R lap na Formula Truck RD eventu.

Za major ligo tipa HD, pa skoraj dvomim, da bo dovolj uporabnikov. Pa bilo bi nemogoče izbrat eno serijo, ki bi privabila prav vsakega.

Tu jaz vidim prednost rF2. Predvsem ta endurance multiclass bi bil v rF2 božanski :D

Uredil - 57X
Link to post
On 2/2/2017 at 9:57 PM, ErAndrej said:

Pozdravljeni!

Ali se še komu dogaja, da je volan v igri pri odklonu nekaj stopinj od središča mehak? Ko  ga zavrtim čez to mejo je je čisto OK, ampak na sredini je mehak. Mislim ,da to ni deadzone, saj se igra odziva tudi na premik volana v tem mehkem območju. Voziti se da normalno, ampak občutek pa res ni najboljši, saj se mi zdi, da nimam popolnega nadzora nad avtom.

a maš že original? pictures or it didn't happened.. :P

Link to post

To glede odzivanja volana sem tudi jaz pri btcc opazil. Ampak v fazi vrtenja zaradi moje napake pač. Volan je grabil šele, ko se je avto umiril. Mogoče se pri ams vrtenje smatra kot lowgrip, kakor nau bi tudi bilo:roll:.

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...