Skoči na vsebino

DIY Sim Racing Pedals


ingange

Recommended Posts

@ingange: sicer ne vem kakšne so specifike DIY button boxa, ampka se mi zdi, da matrico priklopiš na spodnji konektor, vse drugo pa na zgornji, ki omogoča tudi anlogne vhode.

Btw...ko zadevo dobiš me zanima nekaj stvari, ki se jih na sliki en vidi. Bom skušal malo razumet koliko je vrednih tistih 12bitov. Tako na uč je vse precej amatersko.

Link to post
  • Odgovori 55
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Po nedeljski BES dirki sem spet dobil veselje do simracinga, mislim da je iRacing endurance serija kar primerna zame, 24h Spa anyone ?  Zato sem začel razmišljati ali bi se spustil v nabavo novih

Kakšne so pa sicer zavore in volan kot hidravlične pri Golf 1ki? 

Počasi se stvari normalizirajo . Večja obnovitvena dela na hiši se za letos zaključujejo , zato bo tudi več časa za hobi-je . Pedala so še vedno v istem stanju  le da je njih 1kg praha . Tre

Posted Images

@MarkoP


Malo sem šel še raziskovat ta vezja.
Osredotočil sem se na Leo Bodnar BU0836 vezje
2BU0836A.jpg

Zadeva uporablja  PIC18F2458 Mikrokontroler: Celotna specifikacija Link


Na kratko:

Quote

Peripheral Highlights:

  • High-Current Sink/Source: 25 mA/25 mA
  • Three External Interrupts
  • Four Timer modules (Timer0 to Timer3)
  • Up to 2 Capture/Compare/PWM (CCP) modules:
    - Capture is 16-bit, max. resolution 5.2 ns (TCY/16)
    - Compare is 16-bit, max. resolution 83.3 ns (TCY)
    - PWM output: PWM resolution is 1 to 10-bits
  • Enhanced Capture/Compare/PWM (ECCP) module:
    - Multiple output modes
    - Selectable polarity
    - Programmable dead time
    - Auto-shutdown and auto-restart
  • Enhanced USART module:
    - LIN bus support
  • Master Synchronous Serial Port (MSSP) module supporting 3-wire SPI (all 4 modes) and I2Cô Master and Slave modes
  • 12-Bit, up to 13-Channel Analog-to-Digital Converter module (A/D) with Programmable Acquisition Time
  • Dual Analog Comparators with Input Multiplexing

 Po tem bi sklepal, da je dejansko 12-Bitna zadeva? 

Uredil - alkoro
Link to post

@alkoro: Malce pretiravamo in nekako zadeva zgublja smisel. Pravim le, da če je razlika v $$$ velika vzami 10bit, ker je teh 12bitov bolj tako tako. Bom pojasnil na tvojem primeru zakaj tako mislim. Ne bom pa šel v branje datasheeta tega kontrolerčka, ker se mi ne da.

Vsak AD konverter deluje tako, da neko napetost primerja z neko referenčno napetostjo. Torej, če je referenčna napetost 5V je 12 bitni AD konverter zmožen zaznat diferenco 5V/4096 = 1.2mV. V vezju, ki ga omenjaš je vse skupaj napajano z 5V, ki pridejo preko USB ja. Ta napetost še zdaleč nima rippla, ki je manjši ali enak 1.2mV. Je bistveno večji. Poleg tega ne vidim filtrov na vhodu in kar je najhuje nobene zaščite pred tranzienti (zener diode). Za profi rešitev bi pričakoval nizkošumno stabilizacijo napetosti na vhodu.

Dobro. Resolucijo se da večati tudi z povprečenjem oz. oversamplingom, vendar moraš biti že kar dobro tehnično-teoretično podkovan, da to realiziraš. Upam, da g.Leo je. Še to. CPU je 12Mhz, 8bitni in ima zgolj 2K RAMa. Čudežev s s tem ne da naredit.

 

Link to post
  • 5 months later...

Počasi se stvari normalizirajo . Večja obnovitvena dela na hiši se za letos zaključujejo , zato bo tudi več časa za hobi-je .

Pedala so še vedno v istem stanju  le da je njih 1kg praha .

Trenutno sem na bolniški (se pravi da imam nekaj odvečnega časa) in ni mi dalo spati , glavo sem imel polno idej o novem projektu  . Vem da bi moral prvo končati stoplke , ampak  me je tako tiščala ustvarjalnost  da sem ustvaril nekaj pred tem .  Zadeva je v zaključni fazi in jo predstavim v drugi temi .

Stoplke pa pridejo kmalu na vrsto in poročam tudi o tem .

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...