Skoči na vsebino

BES serija - call for drivers


markop

Recommended Posts

Set vam pošljem kasneje. Tisti na forumu so zame preveč 'push'.

Skin lahko mamo mojega. Je kar patriotski:)

@urhpi: Dejmo se raje teme držat in seicer BES. Setup lahko objavim v temi Sebring 12h, lahko jo kar odpreš.

@silicijeva dolina: v nedeljo bi šlo. Fanj bi bilo, če zvozimo zadevo v 3. Vsak eno uro (fair share). Jaz Nurbo GP že treniram, ker je itak v sklopu BSS serije.

Evo še nek začetni setup za Nurbo GP. Skozi teden, ga bom še kej dodelal. Na damperjih je še nekaj za naredit, krilcu in diferencialu.

https://www.dropbox.com/s/vsnscvrducjsu4r/Nurbouring%20GP%202016S1%20v1%20hot.sto?dl=0

 

Uredil - MarkoP
Link to post
  • Odgovori 83
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

A vozi kdo tole ? Je mogoče šel na dirko ob 11h ?  Jaz in Danijel sva se nekako zmenila in bova vozila BES do konca sezone in najbrž tudi naslednjo sezono.Danes greva ob 21h po dooolgem času spet

Upam,da mi @Matjaž Murn oprosti in pogleda skozi prste tale double post,ker drugače bo moj povzetek dirke zgledal preklemano dolg,če ga združim z zgornjim postom   Torej z @MarkoP sva uspešno pre

Evo sem probal tvoj setup na brzake. Zgleda da je tvoj hitrejši samo je potreben drugačen stil vožnje kot z mojim. Predvsem turn in je veliko boljši s tvojim (najbrž zaradi ride height) je pa tud

Posted Images

Tudi jaz sem za nedeljski termin. Tudi jaz bi bil vesel,da bi bili trije v ekipi. Ali boš naredil na iR Team,da se ti pridružim? Ter kakšno ime bi izbrali? Dejansko mi ustreza,če bo tvoj skin,samo bi bilo fino,da bi mi ga poslal :D Nekoga še morava nahecati,da se nama pridruži ;) 

Link to post

@mancSLO: Hosted->Hosted results. Tam bi moralo biti, samo se more host najprej končati, da bi bili rezultati vidni. Jutri začne uradno W11 in greš pod rezultate BSS serije in malo vidiš kako je s konkurenčnostjo. Mislim, da je McLaren tu kar dober. Btw, prej sem vozil z "EmptyBox-om". Vozil je ravno McLarna.

@silicijeva dolina: Ti bom poslal skin. Ekipo si ze ti naredil in poslal vabila. Gres na trading paints in uploadas moj skin. Vsak, ki se pridruzi ekipi bo avtomatsko dobil skin.

 

Uredil - MarkoP
Link to post

U madonca. 5,4 sec za taprvim. Pa še Mclaren je.

http://members.iracing.com/membersite/member/EventResult.do?&subsessionid=16108545&custid=151131

Ps.: v AC sem se že navadil, da je 2sec za polom čisto sprejemljivo. Tle bi bilo pa potrebno tudi kak mesec uložit :oops:.

Uredil - mancSLO
Link to post

1:59:xxx sem jaz naredil sedaj na treningu v prvem krogu z setup-om,ki mi ga je dal @MarkoP . Po mojem imava zelo podoben stil vožnje,ker mi je setup takoj sedel. Morda še malce porihtaš vzmetenja (če sploh) in sva na konju  :D Seveda moram še potrenirati,da bom konkurenčen in da bodo časi med 1:56:xxx in 1:58:xxx

Je pa avto enako vozen kot v AC,za to mi je še toliko lažje.  Ja,to z trading paints si me že naučil ;)  Ali boš fliknil kakšen slo-racing logo gor ali je to to in je skin že pripravljen?

Btw pridruži se mojemu team-u na iR. te že nestrpno pričakujemo ;) 

 

Link to post

No, pa je Mclaren tudi 1:58:xx spacal skupaj. Nekaj je drugače kot v AC pa ne vem točno kaj. Se mi zdi, da če šumi spodaj, gre še več v maloro.

BMW- jevci. Tle mate en yt pa set za 1:55:xx  

Ps: Sedaj pa ne vem. A se šumenje (oddrsavanje al kaj) ne sliši ali pa on tako vozi, da ga ni.

 

 

Uredil - mancSLO
Link to post

@mancSLO: Šumenje pomeni odrsavanje. In to je menda kar dobro narejeno, saj so to mehke gume in ne škripajo temveč zgolj drsijo. Vsako odrsavanje pomeni izguba, ker takrat ni več gripa. Idealno je da si na limitu tega. Tip na posentku je itak maher. Dobro opazuje kaj dela s pedali. Veliko trail-breaka in modulira gas.

 

 

@silicijeva dolina: Pridružil sem se teamu. Sicer že obstaja team "slo-racing.com", ki sta ga naredila Domen in Alen. Kakorkoli, če mi daš pravice za editirat team, lahko direktno iz trading paints uploadam skin za ta team. Na skinu je na prednji šipi slo racing napis na veliko in na zadnjem krilcu tudi. Z zadnje strani je spodaj tudi napis. Tako, da ja. Logotov je kar nekaj.

Glede skina si nastavite še bele feltne, zgleda lepše :)

Priporočam, da kej treniramo in se pol proti vikindu zmenimo kako bi utegnili zadevo odvozit.

Uredil - Matjaž Murn
Doublepost - uporabljaj opcijo Uredi!
Link to post

BES in BSS serija se vozita vsak teden po istih dirkališčih. Svetujem trening na BSS seriji, kjer so serverji večinoma polni in hitro vidiš kje si. Trenirat sam ti ne pove dosti, ker časi nihajo glede na vremenske pogoje. Kljub temu, da nimaš licence da bi dirkal na uradnem eventu na BSS seriji se lahko vseeno pridružiš treningu. Poleg vsega je dobro, ker malo treniraš kako je, ko so drugi okoli tebe - bistveno hitrejši in tudi počasnejši. Pa nihče ne nerga za kakšno neumnost ;)

Edit:

Sedaj sem naredil 8 krogov in štartal z 71.6 litri goriva. Po 8 krogih jih je ostalo 47.6. Povprečno sem torej rabil 3l/krog. Če upoštevamo, da BES serija traja 3 ure in je povprečno hitri krog krog nekje okoli 1:56 pomeni, da v 3 urah neredimo 93.x krogov; recimo 94 + ogrevalni krog = 95 krogov.

To pomeni, da rabimo 3*95 = 285l goriva. Poln rezervoar v BMWju zdrži 115l (ali 38 krogov) , torej 2. pitstopa.

  • štart, 115l, 38 krogov
  • 38 krog; 1. pitstop 115l
  • 76 krog; 2. pitstop 57l

Neglede na to ali vozijo 3 ali 4 vozniki se vedno izpolne "fair share" pogoj, ki je min. 25% "equal share" (#krogi / #vozniki / #4).

Uredil - MarkoP
Link to post

@MarkoP to kar si napisal je kot pravljica,ki sem si jo vedno želel slišati. Mater ti pa obvladaš taktiko ;) [ok] Saj vem,da je vse v matematiki,ampak odkrito povedano se sploh nisem poglabljal v to zadevo z gorivom,ti pa že imaš vse na pladnju :D Super! 

Torej sedaj sem nekje našel nek setup,ki je ful uravnotežen in takoj naklepal 1:56:7xx in ostaja še ful rezerve. Seveda komaj čakam na tvoj izpopolnjeni setup,da vidim kako bo ta,ki ga boš naredil. Z prejšnjim nisem mogel iz pod 1:59:xxx pa da ga jeb*š :D 

No,potem pa spet pogledam na razpredelnico in sem bil 19. od mislim da 46. in najhitrejši je imel nezemeljskih 1:53:xxx [Joj]

Link to post

Oj, če lahko naloži prosim nekam ta setup. Bi probal,

Ko treniraš vedno poglej temp. asfalta za orientacijo. Časi varirajo tudi po 2s, sploh za nas "mid-packerje" :) Alieni se že znajdejo tudi ob ekstremih.

Link to post

Sem bil ravno kar na enem treningu in nikakor,da ponovim rezultat od prej :D Sem pa pozabil pogledati kakšna je bila temperatura,samo vem,da je bila razlika v vožnji kot noč in dan in sem raje kar nehal. 

2016S1 Nurburgring R.rar

@MarkoP ko je menjava dirkačev si lahko izberem svoj setup ali morava imeti skupnega?

Do sedaj sem treniral samo na BSS serverjih in nisem mogel natočiti več kot 74l (morda sem se zmotil za liter ali dva). Ali imajo v BES večje rezervoarje za gorivo ali sem jaz kaj pomešal?

Uredil - silicijeva dolina
Link to post

Torej, BSS serija ima omejeno gorivo na 66% (ali nekej podobnega) polnega tanka, kar navadno znese za 52.9l za BMW. Za Nurburgring BSS so povečali to omejitev tako, da lahko natočiš 74l pri BMwju (dirka traja 60min in e 40min, kot ponavadi). BES pa nima omejitev in če greš v offline test mode lahko vidiš, da gre v BMWja 115l.

Link to post

Tako,jaz pa sem naklepal svoj osebni rekord na Nur GP (15.čas od 63.) [owje]

Ampak še vedno zelo slabo,glede na to,da fantje odpeljejo za 2 sekundi hitreje. Ne vem kaj mu naj nastavim,da me ne bi zavrtelo,recimo v 3. zavoju?! Ko pridrvim proti temu zavoju v tretji in prestavim v 2. prestavo,če zamotam malenkost presunkovito volan  mi začne rit lezti ven in sledi pirueta. Torej vedno moram zelo previdno z volanom v počasnih ovinkih. Kaj naj klikam v nastavitvah,da bi bil ta zasuk z volanom manj nevaren v vhod v zavoj? Upam,da me razumete,kaj želim povedati oz vprašati :D Gre pa se samo za zavoje,ki so res ostri.

iracing-osebni-rekord.jpg

Uredil - silicijeva dolina
Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...