Skoči na vsebino

Moja kletna luknja - session room - Alibuggy


AliBuggy

Recommended Posts

Grda, gre čas, denar pa še živci, pivo ko naročeno :) Tud jaz prej mel malo momement, ne najdem pravega pritiska na gumah, pri visoki brzini če bremzaš hitro ampak rahlo avto začne "plesat", zdaj so tam 1,9 mogoče 2 bara. Morem pogledat, zna bit da so zadaj preveč polne, foter pumpal nazadnje,.. Če pa jim pumpam tam 2,3+ zadaj 2.2, pa avto preveč plava ne glede na ovinke, ne vem mogoče rabijo kaki tretma po ovinkih, gre pa za Nexen NHD+ 195/15 stare eno leto, vožene 5k km na leto.

Uredil - mare87
Link to post
  • Odgovori 266
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kolo dobil v sredo. Svaka cast postarjem in tudi trgovini. Kdor pravi, da v teh casih stvari ne funkcionirajo naj se se enkrat vprasa, kaj vse imamo okoli nas pa se sele sedaj zavedamo, da obstaja. Ni

Nerad delam reklamo za karkoli. Najprej zardi tega, ker imamo vsi svoje prioritete v teh letih ze poslihtane in se nam ze vsem kozla po komercializaciji. Ravno zato sem bil danes odkrito presenec

Vceraj prisel iz prelepga Ptuja, kamor smo ze 6-leto odsli s kolesi na strehi avta penzjonisticno namakat riti v nihove toplice in kolesarit po okolici. Se en teden prej smo obdelali Soco z okolico in

Posted Images

...no zgodba je sla tko naprej. Seveda sem imel v avtu zeno. Voziva se namrec skupaj v sluzbo.

Meni noro fucking dobra avantura..nekaj iz bedne rutine, njej nocna mora :D

Sem se odstavljal na pocivalisca, ker nisem smel vozit vec kot 60kmh. Smeh je bil, ker sploh nisem bil najbolj pocasen v koloni. Pogon sem dal na spredaj, da nebi 4x4 haldexa zjebal. Sem potem kot cigan hodil na Rudniku od vulkanizerja do vulkanizerja, ce ima kdo na smeteh eno gumo, tolk da pridem do servisa, kjer imam deponirane zimske feltne.

Pridem do modelov. Prvi ni imel nic, ker so zalozeni ze z zimskimi, Evo karme pri drugem. Dobim eno leto stare Pirelli P Zero 245/35/20 za smesen denar. Fliknem eno gor, na poceno feltno pa staro dobro. Grem na siht in preverjam stanje. 4 ure drzi pol pa pumpat. Med sihtom enkrat pumpat pa pici domov kot Pika Nogavicka. Doma nalozim sraufe in zimske gume in picim v Skofjo Loko, kjer mi brat pravi naj pustim avto in vzamem GrandX Opel SUV 1.5 diesl in picim domov. Avto vozim normalno poraba 3.7l/100km do LJ. Pol do mene mal po gasu pa 4.9 l/100km...avto seveda ne gre nikamor...sem bil pa impresioniran. 1.5 diesl 96KW.

 

 

Link to post

@AliBuggy ja kaj si pa počel da je feltna počila ? Jaz sem z Mazdo enakrat kar dober po robnik usekal, pa razen par prask ni bilo škode . No zvita ni bila, je pa dobila nekaj svinca več na optiki :D

Jaz sem se odločil da bom golfa najbrž babi šenkal (sam ga bom prej vrnil na stock 150 konjičev,ker po njeno zdaj bolj pije), jaz pa prodal Puntota in si kupil nekaj za "srednja leta" . 

Kakšna pametna ideja ? Zadnje dni nekaj oko terencev bluzim pa še sam ne vem zakaj :D 

Link to post

Za tak "črn makadam" kot ga imamo v Sloveniji bo vsak čas samo še opcija terenc. :D

Kolk pa € rukne švasanje ? Da vem če kdaj naredim kakšno podobno piz***** .

 

Link to post

bemti stari tko je s tem.

 

Mas vse zive majstre ki se tega lotjo...tko kot simracinga.

 

Malo jih je pa dobrih. Gre zato, da ce se jih na tvoji feltni prevec igra in ni cool, pol tist ko res obvlada nima vec kej narest ker je ALU cist prevec pregret in zjeban,

 

Tricky ti recem :D

Prvic sem enga modela iz kamnika cist slucajno nabasal..lahko piscem telefon. Nic se ni ven metal, slucajno je nabasal tam mimo in naredil za male pare...zdej se bom zmislu 50€ na feltno, sam je zavaril, zapoliral, rumo dol in gumo gor in centriral.

 

Uredil - AliBuggy
Link to post

Verjetno impresioniran tud nad mehko vožnjo :D, bi bil presenečen kak gre 73kw če tiščiš v obrate kake 20 sek poln gas :), ju3 preverim se mi zdi da ena spušča bolj kot druga in tud pumpat je treba kar redno zarad malo km.

Uredil - mare87
Link to post

HEHE...pol imamo vsi tezave z gumam pred menjavo :D

Lej, tko bom reku..pa se sam sebi cudim.

 

Res da 2.0 turbak 4x4 dela s svojimi 260KM kar dost jutranjega adrenalina, sam je avto ze star kot jaz pa oba sva nekje ze mal oppesala. Zgleda ne bo to vec moja igra al kwa. Sem mislil da na manj konjev bom tezko sel al pa 4x4 v mokrem, pol pa vidim da je to bolj kot ne samo moja preserancija in se da z 97kw cist lepo vozit. Sicer vozis mrtvo kuro sam kar nekak gre...well odlocit se bo treba. Otroku v sebi povedat, da se z vzigalicami ne sme igrat al pa jebes profiliranje in zivi in deluj po intuciji...tehtnica je kar tam-tam...kwa pa wem!

 

 

Link to post

BTW....Nexe gume fural na dveh avtih. Zimske in letne. Ker men gume zdrzijo najvec dve leti so bile top izbira. Zelo zadovoljen, pa imam take ceste, da ko je asfalt moker na letnih se drzi slabse, kot ko je sneg na cesti z zimskimi..ne je*** vas.

Gladek asfalt, preko gozda, listje odpada in je zmelto v cezano...od Turjaka dol do Grosuplja je najboljsi testni poligon za gumo jeseni ko je mokro...jebes Vransko :D

 

Link to post
1 hour ago, edgeslo said:

Jaz sem se odločil da bom golfa najbrž babi šenkal (sam ga bom prej vrnil na stock 150 konjičev,ker po njeno zdaj bolj pije), jaz pa prodal Puntota in si kupil nekaj za "srednja leta" . 

Kakšna pametna ideja ? Zadnje dni nekaj oko terencev bluzim pa še sam ne vem zakaj :D 

sele zdej vidu sry.

 

Kot sem reku jaz vec ne vem kaj bi. V casih diselmanije sem trmoglavil z mocnimi bencinarji na plin...dobil pocen. Zic do konca dol da sem lahko cutil avto po ovinkih, ker le tam sem uzival. Avtocesta in omejitve so dolgcas. Regionalke in ovinki pa so bili zame izziv. Sploh tiste najbolj ovinkaste, kjer je omejitev 90kmh, pa ce si normalen ne gres tolk...guess what :D

Zato pa gume menjam vsak drug let!

Ja tud men je bilo v SUV udobno, sej se sam ne vem kaj bi. Vem da bom avto kupil morda sam se ene 2x v lajfu zato se moram fajn odlocit kaj bo. Avto vedno drzim do 300Kkm ali 10let.

Mam pa zdej se izgovor za sina in me matra Mini cooper S za sekundarca, kot main bi pa gledal zdej ko se vse odvraca od diesla za kaksen biturbo dizelcek (uporabno obmocje obratov), bi znal pocen pridt.

Sej sem reku, jaz sem cist narobe sestrikan, zmeraj delam kontra kot vsi ostali in vcasih celo poberem celo najboljse od vsega :D

me pa najbolj matra plugin hybrid z bencinarjem, ker mislim narest soncno elektrarno na garazi (garaze se ni ker je TBD glih zaradi tega), toplotno crpalko namesto lesnih peletov, ki jih imam sedaj za kurjavo ze 16 let...bil sem pa eden izmed prvih...celo tako prvi, da je strojnik pri Mrlesu (hisa na kljuc) kapituliral in ni zelel tega postavit v hiso, ker tega ppa nikol niso dela in je zgolj plin ali nafta ..jaz sem pa reku da hocem pelete :D

 

Iz tega razloga (ker je bilo nategovanja prevec) smo s tremi prijatelji takrat tudi ustanovili gradbeni portal , ki sem BTW jaz izbral ime..podsvojostreho.si. in je trenutno vodilni gradbeni portal v SLO. Ceprav, zacetki so bili drugace zasnovani a vseeno...s tem portalom smo marsikomu takrat pomagali...16 let nazaj!

 

...en tak najboljsi kompromis, ce mene vprasas bo Cross country V60 Volvo T6 plugin hybrid. Isto kot T8 sam ga bos lahko cipal...pa cena naj pade na pod 30K

https://de.motor1.com/news/371230/volvo-v60-t6-twin-engine-pluginhybrid/

 

 

 

Uredil - AliBuggy
Link to post

Ne vem ce lahko povem. Na tem portalu so tako cutni ljudje , da so me presenetili z neko pozornostjo za katero sem tako hvalezen, da mi je trenutno trn v peti kako izpeljat da bo sedlo v mojo Luknjo ker so zadeli SWEET SPOT!!!!!

 

Hvala prdci. Ce bi vedeli kolk dobrega ste s tem naredli, bi vam bilo celo bolj bad kot meni, ker je marsikdo bolj zasluzen...jaz samo hangam z vami in uzivam v vasi druzbi. Anyway ..najlepsa HVALA!

 

Ta spodnja je za @edgeslo , bastard zmeri najde ene dobre interpretacije..spporocilniost pa ostaja !

Uredil - AliBuggy
  • Upvote 1
  • Like 1
Link to post
  • 2 weeks later...

Bil v referencni ambulanti. Te poklicejo po 40-tem letu, da naredijo kvazi diganostiko...neke vrste tehnicnega :D

Mene so sicer 5 let zamujal, a sem se vseeno presentljivo odrezal zelo dobro. Good for you Ali.

Mal me je skrbela spiromerija (puham elektronski vajp ze dve leti), sploh ker zdej zganjajo hudica in dva na to temo.

Pritisk kot mladenic, tudi glezenski. EKG top shit, laboratorijski izvidi krvi vse top shit. Kolena so popedenal, v glavi zgleda ni neke tvorbe in slisim ne vec dobro zgolj zaradi okvare v notranjem usesu. tekst na telefonu vec ne morem zumirat zato sem ubodu ocala +1 dioptrijo in se mi je odprl nov svet :D

 

Zgleda kot da se hvalim, sam me je bilo res mal strah. Spomin sicer malo pesa a zgleda, da sem se cist po standardih :D

Sem pa kar nekaj stvari spremenil.

 

Poleg pircka, je sedaj samo ob petkih ze dva tedna tudi samo puhalica (vajpanje) in ne vec vsak dan.

Starejsi sin (18 let bo decembra) je koncno nasel neko stvar kar bi rad pocel v zivljenju in je prisel iz vojaskega nabora, cisto navdusen. Dobil je obvestilo o neke vrste informativnem dnevu kako vojska funkcionira in kaj rabijo. Prvic, da je bil nad necem navdusen. V gimnaziji je med najboljsimi, sel bo na FRI in potem ima plan biti castnik v SV. Detajle cupam ven iz njega pocasi in previdno, a vsec mi je, ker ima koncno cilj!

Z zeno po 19-ih letih odkrivava nove razseznosti zakona, bolj v pozitivnem smislu.

Kupil sem si prednarocilo za PC verzijo RDR2 in komaj cakam 5.10, da se spustim v odprti svet divjega zahoda.

Ta mesec v svoji firmi dopolnjujem 20let in bom imel srecanje s CEO. Izbrati bom moral tudi nek HW do 400€, pa v cajtng me bojo dal, kar mi pa ni vsec.

Pocas tudi iscem nov avto, ker tisto kar je pokal ni bila guma ali feltna, ampak se je zlomil predni stabilizator in je avto kot R4..pa ne colin ampak Renault :D

to je bilo na kratko kar se je dogajal...

 

 

 

Uredil - AliBuggy
prlepu musko
Link to post

Tkole! Ni bilo sicer 400€ je bilo pa 200€ +DDV za HW in 700€ na racun. Sem vzel dva 1TB MX500 (5 let garanacije) TLC SSD....stvar siba kot se sika. Rabil bom za RDR2 enga pa dal tamalemu :D

Sem pa opazil, da mi pocas pesa zelja po biti v sessn roomu...WTF! DR2 ne spilam skor nic vec cez teden. V petek se privlecem v lukno in s svedi kot vsak petek uzivam v D3, zgubim kaksno Dota2 kot support, ko zmagam in pomagam teamu sem tolko bolj vesel, ne morem pa iz svoje koze. Petek je le petek, dan zame.

Obozujem gadgete, obozujem, da je vse popedenano v nulo, obozujem petek kjer odprem ventil in pozabim na vse. Jaz resnicno upam, da ne morim kogarkoli. Vcasih smo se dobivali v baru s kolegi, tega vec ni in nekako tukaj najdem bolj zatocisce istomislecih.

Ce verjamete ali ne, da lahko delim (vcasih tudi prevec osebne) stvari z vami mi dosti pomeni. Ventil pac! Nisem zleht, sam povem.

 

Link to post
  • 1 month later...

Avto ni vec vzgal po tem, ko sem na tanksteli tankal. Cela druzina v avtu in me gleda ko tele v nova vrata. Karma je verjetno pomagala, ker je bil ravno takrat tip s klemam pripravljen pomagat. TNX John Doe!

Easy fix. Menjat akumulator. Nasvet za tiste v okolici Ljubljane. Ce kdo pozna Autodoc, kjer se dobi dost poceni dele, bo vedel o cem govorim.

Konkreten primer. Online najcenej kar sem nasel...pa se cakas.

https://www.bartog.si/akumulator-exide-premium-ea770-77ah-d-760aen-278x175x190-74ah-75ah-77ah-p-148110.aspx

Nasel na zalogi. Gre za starcuno Stahlgruber za avtohiso moste v LJ...isti akumulator 97€...kupil ze vec stvari tam in so cene podobne tistim na Avtodoc. Priporocam in ni reklama...se sam sem jih nasel po slucaju.

Drugac pa ja. Manija black friday me je itaq prevzela, da sem nabavil Xbox one S za 139€ plus narocnina Gold Plus narocnino za eno leto 42€ (cdkeys), ki sem jo nadgradil (lahko naredis to za 3 leta) na ultimate, kar pomeni da imas nemnogo spilov na voljo zastojn ( primer Dirt 2.0  in Forza Horizon 4, gears 5, Oni, .... included)

Zelel sem si probat in ni mi zal. Nadomestilo v kletni lukni masino, ki je bila vezana na projektor za multimedio in tudi kaksen spil.

tole je dost ok deal za tiste, ki ste kolebali a bi nekaj priklopili na svoj TV

https://www.amazon.de/Xbox-One-1TB-Controller-Bundle/dp/B07VKT4V4S/ref=sr_1_3?__mk_de_DE=ÅMÅŽÕÑ&keywords=xbox+one&qid=1575072957&sr=8-3

Ne pozabit, da s to ultimate narocnino (trenutno upgrade 1€) vse spile, ki so na voljo tudi v MS store-u lahko spilas na PC...stestirano in je noro.

 

Nabavil tudi nov router Ac68U za 120€, ker gre star k tasci, tako kot masina, ki jo bo nadomestil Xbox. Tascica pise knjigo o zgodovini domacega kraja zato si zasluzi. Sharing is caring :D

To je moj damage na jeben BF , ki ga furajo ze cel mesec (bolano) a tko je. Vsako leto je huje.  Kot druzba smo zasli smo kao kul....eni jejo meso eni jemo zelje...vsi statisticno jemo pa segedin. Ne bo tole spilal ce mene vprasa!

 

 

 

 

 

 

 

 

Uredil - AliBuggy
Link to post
  • 3 weeks later...

Verjetno doloceni soforumasi se pomnite zlatih casov, ko v avtu ni bilo elektronike in vseh asistenc in se je moral voznik dejansko zanasat na le svoje sposobnosti in poznavanje podlag ter avta.

Moje stalisce glede vseh teh "pomagal", ki so ze tukaj in ki se prihajajo je bolj kot ne negativno, saj nas pocasi in nehote dela "invalide" oz nas ponumljajo.

Podobno kot nas je razvadil, kar se tice splosnega pomnenja google. Se morda kdo od vas spomni trenutno na pamet 5 ..ajde 3 telefonske stevilke? Vcasih smo jih znali sred noci zrecitirat vsaj 10...prav tako ne rabimo vec memorizirati ostalih podatkov, ker se zgolj naucimo kako in kje bomo informacijo nasli. Taksne potuhe praviloma IMO na dolgi rok niso ravno ok, lahko pa de se grdo motim.

Ista situacija je sedaj z avtomobili. Na dolgi rok naj bi nas avto sam vozil, trenutno pa smo v fazi tipanja in ker trenutna  miselnost in ifrastruktura nekako ne gre skupaj s tehniko imamo situacije, ko se ljudje vozijo po avtocesti  z radarskimi tempomati, bremze ne rabijo stiskat, gasa tudi ne, potem imajo se line assite in se volan ni treba drzat, zgolj vsake toliko casa prijet, med tem pa lahko pisejo SMS-e ali pa delajo druge neumnosti..samo na cesto in okolico niso pozorni.

Ker je ta tehnologija zaenkrat se v bolj dragih avtih niti ni tako problematicna so pa dober indikator avtomaticne luci oz. dnevne, kjer pacienti se vedno ne vedo, da je ob megli ali dezju potrebno zasencene luci rocno prizgati. Tudi ne vem zakaj luci niso avtomaticno vezane na delovanje brislacev...ampak pustmo to ker nocem rantat :D

S tem v mislih vam zelim povedat, kako pozitivno presenecen sem bil, ko je moj avto kar naenkrat nastavil settinge na HARD oz. "No assists" kot v nasih simulacijah :D

 Seveda si tega nikakor nisem zelel, ker je kaj pa drugega, povezano s stroski, da bom stanje zopet vzpostavil v prvotno je pa skromno receno EPIC zanimivo!!!

Gre za to, da mi je na konektorju pri kolesu, kjer je polno senzorjev voda oz "volk" "pozrla" bakren pin, ki je uravnaval nastavljivo podvozje.

To pomeni da je moj avto kar naenkrat postal trd kot je bil originalen Mini moris cooper na gumi fedrih. Ja dejansko se odbija od majhnih luken na cesti, ker je sel v off mode :D

Ko smo na servisu preverili kaj se dogaja in odklopili konektor je bilo zal prepozno. Na istem konektorju je bil vezan se ABS racunalnik, ki pa je seveda povezan se z ESP. Prav ste uganili. Odlomili smo se druge dva konektorja  in zjebali se vec stvari:D

img20191220202342.jpg

img20191220202402.jpg

Tako da zdej vozim 2 toni z 265KM, ki nimajo ESP in v mokrih in mastnih ovinkih poblazni, je trd kot vlak, pa ko mocneje pribremzam, dejansko gume blokirajo na polno ...sem ze pozabil da je to sploh mozno in na zazgan vonj po gumah v kabini :D

Res da me bo kostalo zgolj cca 60€ za novo napeljavo sam moram pa cakat da pride, do takrat pa je treba na siht hodit...tako da imam zelo zanimivo budnico na poti v sluzb in dejansko cuti delajo na 110% ;)

En majhen konektor in je gotovo, si ne znam predstavljat tistih, ki se niso kalili v hroscih in katrcah kako bi v takih primerih shajal, sploh ce odpove se kej drugega od assistov, ki sem jih nasteval zgoraj :S

zgolj kot primer: Kolega je sel na testno vozno z novim Tiguanom, ki mu je sam bremzal s tem radarskim tempomatom. Celo pot je delal ok, dokler ni prisel kot prvi v krizisce in je ocitno pricakoval da bo radar zaznal tudi rdeco luc, kjer se je potrebno ustavit. Mal so sle kocine pokonc pa zamislil se je. Takle mamo.

 

Pa pustmo stat. Pocas se koncuje leto. ker imamo zgolj en avto zena ni ravno zadovoljna z mojim navdusenjem z novim update-om na avtu in pocas jo mineva potrpljenje, tako da bo zgleda treba pocas zamenjat 10 let star avto. Se bom se trudil da ne a mi ne kaze dobro :S

Kot sem rekel, leta se obracajo vedno hitreje ...mi pa se borimo vsak po svoje!

 

 

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...