Skoči na vsebino

Moja kletna luknja - session room - Alibuggy


AliBuggy

Recommended Posts

Nerad delam reklamo za karkoli. Najprej zardi tega, ker imamo vsi svoje prioritete v teh letih ze poslihtane in se nam ze vsem kozla po komercializaciji.

Ravno zato sem bil danes odkrito presenecen nad Krizno jamo! Imeli smo namrec team building. Ne pricakujec pac nicesar, ker seveda ni oglasevano nikjer. Gremo pogledat, se malo sprostit s kolegi pol nekaj pojest in popit pa bo.

Zivim 20km stran pa se nisem bil v temu dragulju do sedaj in  sem bil sokiran :(

Prides nikamor, sredi gozda, nikjer nobenega. Dobis skornje in lucko ter se spustis v jamo, ki so jo sele pred 90 leti popolnoma odkrili. Na tebi je ali se odlocis za 2 urno, 4 urno ali 7 urno turo (ta je na volja zgoj pozimi).

Mi smo bili na prvi pa mi je zal da nismo sli na srednjo PR rating od 10 -65 let naprej, tako da je druzinam prijazno.

Vodic/animator cista 10-ka. Informativen in zabaven. Najprej se sprehodis po poti jamskih medvedov, spoznas "POPOLNO" temo ter stalnih 8 stopinj zadnjih 10K let WTF!!!!!

vlaga 90%, zivljenje v jami zanimivo, neodkrite lepote nenormalne. Ce imate kdaj cas, ki ne veste kako ga porabit, priporocam zelo mocno to destinacijo. Jaz letos usekam z otroci 4 urno!

 

Lebdeca-goba_small2-2-1024x768.jpg

Fasciniran, predvsem zaradi pristnosti.

 

BTW: ko smo se spuscali v jamo je ven prisel nek clovek s SUP-om, po katerem so se videle se kapljice vode...oblecen v kopalke. Mi vsi smo namrec bili v dveh jaknah in 3 stumfih :)

 

Na prvi turi gres najprej pes potem s colnom cca 15 min, na 4 urni pa gres cez polovico od  vseh 45 jezer, ki so v 9 km dolgi jami...EPIC!

 

Uredil - AliBuggy
Link to post
  • Odgovori 266
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kolo dobil v sredo. Svaka cast postarjem in tudi trgovini. Kdor pravi, da v teh casih stvari ne funkcionirajo naj se se enkrat vprasa, kaj vse imamo okoli nas pa se sele sedaj zavedamo, da obstaja. Ni

Nerad delam reklamo za karkoli. Najprej zardi tega, ker imamo vsi svoje prioritete v teh letih ze poslihtane in se nam ze vsem kozla po komercializaciji. Ravno zato sem bil danes odkrito presenec

Vceraj prisel iz prelepga Ptuja, kamor smo ze 6-leto odsli s kolesi na strehi avta penzjonisticno namakat riti v nihove toplice in kolesarit po okolici. Se en teden prej smo obdelali Soco z okolico in

Posted Images

On 21/04/2018 at 0:55, AliBuggy je napisal:

Nerad delam reklamo za karkoli. Najprej zardi tega, ker imamo vsi svoje prioritete v teh letih ze poslihtane in se nam ze vsem kozla po komercializaciji.

Ravno zato sem bil danes odkrito presenecen nad Krizno jamo! Imeli smo namrec team building. Ne pricakujec pac nicesar, ker seveda ni oglasevano nikjer. Gremo pogledat, se malo sprostit s kolegi pol nekaj pojest in popit pa bo.

Zivim 20km stran pa se nisem bil v temu dragulju do sedaj in  sem bil sokiran :(

 

Bil konec letošnjega januarja na 7-urnem ogledu ... Lepo opisano, tako da ni kaj dodati tvojim besedam, razen da daljša tura samo še potencira doživetje ;) Res pristna izkušnja! Smo pa zaradi neugodnih razmer pomoje 3x prestavili, ampak je bilo itak vredno počakati. Vodič je potem na ogledu rekel, da imamo res idealne razmere saj je bila voda kristalno čista.

Link to post
  • 2 weeks later...

Cel "pocitniski" teden sel cez dokaj kul a prehitro. Otroke sem nekako segnal v naravo. Obiskali smo nekaj lokalnih izletniskih tock, ogledali Kolpo za razliko se od zgoraj (Kozice), se pofockali ter uzivali v lokalni kulinariki, bolj zato, ker se z zeno nisva znala zmenit kdo bo tisti dan kuhal :)

Na avtu zaslisal cudne zvoke pri pospeseveanju. Sel do lokalnega mojstra, ki obnavlja turbine, pa pravi da je vse OK. Sem postal paranoik ali je to zgolj zatisje pred neurjem?

Vseeno, krasen obisk pri Ivancu v Velikih Lascah. Model sel peljat, spreobala sva avto do faze, da se je iz diskov kadil na polno....sem pa izlocil turbino kot krivca do popolnosti :D

Predlaga sprostit izpuh, saj turbo motorju to najbolj pomaga. Ali bi sprobal z downpipom, ki ima gor preCAT, pa me pol lahko heca lambda na drugi stari, ce ne bo preprogamirana ali zamenjati samo drugi del z gibljivo cevjo in 400CPI katom, ki je pomoje ze krepko utrujenm zaradi nenhnih kratkih relacij, ki jih je imel avto preden sem ga kupil...sedaj ko je na plin pa sploh.

Pol pride pa v upostev se catback sistem, ki bi ga bolj kot zaradi performanca turbine imel, da mal masinca zapolje, ker stock je tako zaprt da skor boli :S

eh ja...nacrtov in sanj se polno, sicer pa kaksen dolgcas bi bil ce nebi iskali perfekcije s cimerkoli se ukvarjamo?

 

 

Uredil - AliBuggy
Link to post
  • 3 months later...

Teli kitajcki so carji pa naj se kdo rece kar ce...strategija na mestu!

Pred Xiaomi aparaturami smo kupovali drage Samsunge androide s polno bloatware-a. Zdej se celo kaksnasnobovska slovenka brez sramu selfija...al kako se ze rece s kvalitetno kaero iz telefona narejenega v isti tovarni brez TM znaka. Tale globalizacija je zelo zanimiv moment ;)

Po eni strani se ga bojimo...spet nekje spodbujamo...regulativo pa je navkljub patentom tezko posatvit.

Primer. USA tuning firma Forge je naredila namesto membrane na turbini za recirkulacijski ventil nek aluminjas ventil s par O-ringi in eno vzemtjo ter batom.

Americani to prodajajo za 200€ kitajcek isto stvar (ki jim jo po vsej verjetnosti delajo oni pa vgravirajo gor svoj tradename).

Ker sem clovek improvizacije sem tocno to naredil. Kupil sem isti kos aluminija pri kitajcih za 8€ in ga vgradil na turbo puhalo.

 

Primer;

kitajc

https://www.aliexpress.com/item/auto-VAUXHALL-OPEL-ASTRA-CORSA-Z20LET-VXR-RECIRCULATING-DUMP-valve-turbo-blow-off-valve-bov-1115/32610102094.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.db274c4dTs7r1O

USA

https://www.forgemotorsport.com/Vauxhall_Astra_Corsa_Zafira_and_Bentley_Recirculation_Valve--product--774.html

kupil kitajca, vsekal v turbino...dela k prasica...dobil zraven za ta denar se nadomestne O-ringe in dodatno vzmet za tunan avto,

 

dela stvar ko se za gre...

 

 

Link to post

verjetno smo tukaj perfekcionsti in zelimo,  da dela avto kot si zelis...no kot sem razlagal moj ni. Ker ni bilo na racunalniku nobene kode se je pa slisal grdo zame, noben ni polagal pozornosti....zdej je avto na servisu ..ce se tale zvok zdi komu normalen..se priporocam. BTW...kitajceki s tem nimaji veze ker je vse isto, je bil pa eden izmed variant za resitev problema.

https://photos.google.com/share/AF1QipPb1xZbb-8yOd1j1yVejnrGVnjYobag3ev8jQ2LyilMpFiat-qPOWvOtE3N8jSI2Q/photo/AF1QipPuUwco52pMbIMNYejwfzHmXyoa2OZpBVOMGISO?key=UHB1SFVXRENQempFdnR1SWtEVWtZSUZEY20yMUJR

Vozim zdej assiestncega senica 2018 1.2 130km pa je prav zabaven, zal dalec od tega, da bi to zelel imeti in vozit.

 

 

Uredil - AliBuggy
Link to post

Senica zamenjal za Mokko 1,6 diesel 136KM. Btw senic 1,2 bencinc 130KM ima na moji relaciji gor-dol porabo 8l bencina. Mokka zaenkrat 5l diesla. Insignia B karavan 2017 2.0D 170Km avtomatik 8spd pa 7l diesla. Moja stara insignia 4x4 2.0 bencin pa 11 benza oz 14 plina.

So pa odkrili krivca za ropotanje in sicer razpora na predkatalizatorju tam kjer so lambda sonde in kjer je cev direkt priterjena na turbino. Majha razpoka, veliko problemov...tudi zato ker je zgornja lambda dobivala malo napacne podatke ni bilo vse ok. Heat shild so razfukal, prekatalizator pa lepo povarili.

Drug teden upam da dobim spet 2 tonarko nazaj :)

i0000012.jpg

 

i0000011.jpg

 

i0000013.jpg

AF1QipOQc4l-l4UUK5HhLhGTCCFYYyCnVIm3j0KUF9wt?key=RFJkemQtR1pMcDdzLTlIQ0hFSlE1bi11TGhqZ0tB

Uredil - AliBuggy
Link to post
  • 2 weeks later...

MIsterij resen!

Po katalizatorju se je avto podiral se globlje in globlje. Za sedmimi tesnilkami in sedmimi cevmi so nasli grdega zevajocega zmaja na turbini, kjer je razpoka notranjega (low in high pressure izpuha) nadaljevala na zunanjo stran izpusne komore! Skratka turbina ko si jo od znotraj posprical na izpusni komori z brake cleanerjem, ga je spustila na zunanjo stran. Bravo Miha za diagnoastiko!!!

i00000122.jpg

 

Bila dilema ali kupit novo za 1200€, obnovljeno rabljeno za 550€ ali kitjasko za 300€

Na koncu sem se odlocil za cetrto varianto...to kar ne dela noben in vsi pravijo da je neizvedljivo. nasli smo majstra ki je sel litino ki se segreje na 900 stopinj zavarit na tak nacin da var pri segrevanju in ohlajanju ne bo odstopal.

 

20180828152149.jpg

turbina zavarjena nobenga sikanja ni vec, ceprav so vsi rekli da se to nikoli ne dela...woohoo, probat je treba pa vseen.

 

Dva testa na polno ze opravljena (do konca pregret turbo - ohlajen) ter spet pri mrzlem pocasi ogrevanje in ohlajanje.

 

it is alive again...malenkostne zmage, ampak taksne najvec stejejo, sploh ce so resitve izven norm :)

 

Skratka prasica je up&running again in jaz praznujem :)

 

 

 

 

 

 

Link to post

estetsko sicer faila, ekonomicno neupraviceno, prakticno pod vprasaJem (sploh na moji cesti) ,...dalec od tega da bi treslo a vseen je teslo, kot sem jaz zapel robnik..sam kaj pa ces narest, ce dobis avto v staru z 20 colarcam :(

2016-08-10-171812.jpg

 

tokrat zadnja stvar ki jo se naredim na tem avtu pred 300Kkm bo pucanje gareca za sesalnih ventilih, ki so za Gdi motorje rak rana. pravijo da na 50Kkm je to na GDI motorjih redna praksa moj po 200Kkm tega se ni videl in mislim da si zasluzi.

 

se svoj avto sem nasel na page-u ...LOL

 

http://www.css-tuning.com/galerija-vozil/opel/opel-insignia-20t-220-hp-lpg

 

sej menda se spet ponavljam sam to mi zvizga v glavi zdej

 

 

Link to post

\ignore me...nostalgija kicked\ self pawned!

 

tole sem pred vec kot 20 leti poslusal prislek z ambicijami v LJ v stanovanju od kr enega tipa, ki je posodil kavc, rolal tobak, delal v avtopralnici in bil vesel zivljenja, ki je bilo takrat tako fucking preprosto in brez odgovornosti. Seveda sem se nadejal necesa vec in ce je men ratal bo tudi drugim.

Ratal v tem casu narest in odplacat montazno hisico s parcelo, formirat druzino, kariero in se pohecat v session roomu vsak petek...kaj kurca se rabim?

 

 

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...