Skoči na vsebino

Moja kletna luknja - session room - Alibuggy


AliBuggy

Recommended Posts

moja mati je svoji mami sevtovala, da se po Jazbisnku takrat vseen bolj splaca sam se naprej najemnino placevat namseto odkupit stanovanja. Stara mama je na koncu zivljenja placevala najemnino skoraj se enkrat tolk, kot bi bil obrok kredita za stanovanje. Na konc je bila penzionistka opeharjena z veliko najemnino pa se stanovanaje ni bilo njeno, ceprav je placevala se enkrat vec kot tisti ki so se odlocili drugace. Tko imamo zdej. Zal sem bil takrat se premlad, da bi karkoli lahko korigiral...vsekakor se nebi odlocil tako!

 

Zdej sem sam svoje srece kovac pa tud zajebem, tko kot sem napisal zgoraj ;(

 

Link to post
  • 2 months later...
  • Odgovori 266
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kolo dobil v sredo. Svaka cast postarjem in tudi trgovini. Kdor pravi, da v teh casih stvari ne funkcionirajo naj se se enkrat vprasa, kaj vse imamo okoli nas pa se sele sedaj zavedamo, da obstaja. Ni

Nerad delam reklamo za karkoli. Najprej zardi tega, ker imamo vsi svoje prioritete v teh letih ze poslihtane in se nam ze vsem kozla po komercializaciji. Ravno zato sem bil danes odkrito presenec

Vceraj prisel iz prelepga Ptuja, kamor smo ze 6-leto odsli s kolesi na strehi avta penzjonisticno namakat riti v nihove toplice in kolesarit po okolici. Se en teden prej smo obdelali Soco z okolico in

Posted Images

Ali z druzino se je po 7 letih lastnistva Vectra oplna (MancTM) odlocil za se enega, ceprav vsi govorijo, da crkujejo in rjavijo je to ze tretji Opel, ki bo (upam) prisel do faze 300kkm...in jaznikoli nisem imel tezav z njimi.

Zaradi nespluzenih cest bom za hec probal s 4x4 pogonom...zdej si tole Insignio 2.0 Turbo 4x4 lastim tri dni in sem zelo zadovoljen s handlingom po ovinkih, malo manj z dinamicnostjo v nizkih obratih glede na Vectro in se manj s porabo, ki znasa 12l/100 km. Avto gre na predelavo tekoce plinaste faze k Prinsu, tako da bo takrat stvar bolj znosna, je pa tudi cena zasoljena 2700€

NI glih gamin setup...sam zjutraj se je res dobro usesti v avto in vozit 60km v eno stran z uzitkom...tko kot na Vectri zdej tud na Siggy...skor tko kot ob petkih FUN dirko furat vsak dan :)

 

https://www.dropbox.com/s/xyfd3bflsyg4tan/2016-05-16%2017.57.52.jpg?dl=0

trije v vrsti...se hroscak, ki potrpezljivo caka na boljse case in ga ne dam za noben dnar

https://www.dropbox.com/s/zlqww3tu6j3gcym/2016-05-20%2020.18.27.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/92y8crgioiv380y/2016-05-20%2020.18.58.jpg?dl=0

 

jebat ga...pod kozo so mi prsli teli spregledani avtki...sibek sem :(

 

 

 

Link to post

Petek poleti, vzel dopust, ko ni bilo vse se obljudeno. Stiri kolesa na streho Vectrice in rostilj v prtljaznik....fura na Kolpo, nepoznana dolina in koticek za prisleke (do predkratkim)...ugasnes avto in muziko...bolijo usesa od tisine...popeces cevape, plavas na sredo kolpe do skale, jo malce pogrgras za stare case, ce ima se isti okus ko so si pral zobe in hladil piwo, gledas po strugi, ce najdes kako izgubljeno redeco "skoljko" z napisom Union, ne toliko da bo res tam kaj nasel, temvec zato ker ves, da si jih iz kanuja na skalo metal, ki ji bila na sredi reke pred 20-timi leti...tko mal pocekiras za stare cajte , ce so slucjno se tam...pa ves da so sli ze zdavnaj v pozabo :)

 

Alfa Alfetta je bil prvi avto, ki me je pripeljal uzivat to divjino, vedno sem se in vedno se bom vracal na ta kraj...tradicija je pa da spijes piwo na prvem ovinku ko zagledas Kolpo lepotico v svoji mogocnosti...na zdravje!

Uredil - AliBuggy
Link to post

spet me spremljajo simboli, ki stejejo...kot otrok starih starsev  rudarjev sem prezivljal pocitnice v zasavju (Zagorje/Kisovec) in ata je takrat vozil Kadetta A na katerega je bil nadmocno ponosen kot knap, ki ga je pripeljal iz DE. Tokratni avto je pripeljan iz Trbovelj in nazadnje pred predajo je bil na festi ravno na Kumu :)

 

 

Link to post
  • 2 weeks later...

Mars u pic**u maminu. Nov avto je anamicen s tovarniskimi 220KM glede na prejsnjo vectro z 210KM. Tko da tnx zena, da si me prepricala da kupimo to nepremicnino 4x4 s 300 kilam vec in celo credo crickov...mimgrede avto na makadamu ne zakoplje tudi ce je TC ugasnjen...stara Vectra je pa asfalt ven pulila :(

Fuck me...stare stvari sekajo...vse kar je novo je podvrzeno eni jebeni regulativi da ubija feeling al kwaj...mogoce je pa Opln kej zjeban (cakam diagnostiko). Cakam drug teden plin (LPG - 2700€) pol gre pa direkt do Tunerca v NM na optimizacijo in valje, ker tole jaz ne bom vozil se 5 let...Mogoce Vectre sploh ne bom prodal...pa se hrbet me boli od zicov, da ne govorim o tem kako se mi je en kamencek ufural pod zvocno izolacijo in sedaj na vsakem mocnem ovinku fura sceno okol po plehu!

 

MI pa zadnje cae vsak mesec tezijo, da naj hrosca 1965 prodam (listek na kluki od bajte al pa zabrisalci)..zdej imam ze za 1K€ ponudbo...se pred 10 leti mi je moja tezila da tega ne bo imela pred hiso, pa so mi na odpadu hotl racunat za odvoz.

 

 

Kolk mam rad stare case!

 

 

Uredil - AliBuggy
Link to post

Pravjo modri ljudje, da se zarecenga kruha najvec pozre...ewo! Drug teden gre od bajte tako Vectra kot tudi Hrosc. Vectra bo (upam po mejliranju in telefonih) nasla mladega ocka, ki bo avto vzdrzeval se naprej tko kot si zasluzi in imel naj bi ga kar nekaj casa. Hrosc pa je koncno nasel lastnika, ki ga ni hotel uporabiti za rezervne dele (take sem vedno odbijal, neglede kolk so ponujal) ampak ga bo restavriral, poslal slike in prisel do mene na voznjo, ko bo koncan. Roko na srce, otroci nimajo interesa za obnovo, jaz ne dnarja za garazo, kjer bi ga pedenal, pa tudi motivacija z leti zal bledi :S

Mogoce ga pa cez 4 leta nazaj odkupim, saj ga bom prosil, da mene prvega poklice, ko bo prodajal. Obema otrokoma bo sel od hrosca del denarja (prodal za zelo dobro ceno) malo zato, da se zamislita kako je imel fotr vizijo, malo pa da se sam odkupim, ker nisem znal mogoce prav zmotivirat.

Insignia je pa od danes uplinjena in zdej zgemo na polno...testing testing testing.

...pol pa cez par mesecev (da vidim da plin ve kul dela) denar od hrosca pretocim v custom ECU optimizacijo na valerjih za Insignio, ter nekako naredim, da hrosc naredi eno simbiozo z Insignio tako, da bo se vedno z mano...lej, sej vem da se slis lejmersko sam meni take stvari dost pomenjo.

 

 

Link to post

Upam, da ti uspe naret po željah in naj ti dobro služi nov avto :). So pa časi minli, ko so ble stvari narete da držijo in ne za to, da se kasira na servisih, žal. Iz varnostnega vidika pa udobja pa se je nadgradnja fajn splačala. Tud sam sem bil čustveno navezan včasih še bolj na materialne stvari, ampak prej ko gledaš na pleh, kot na stroj za prevoz, lažje ti je, sploh ko se kaj pokvari in se je treba skeširat. 

Še ena za na easy, heh:

 

 

Link to post

Hrosca od ponedeljka ni vec..sel je v boljse roke...upam... vseen 700€ ni glih svoh.

Ostaja se Vectra, ta teden je bil cist prevec stresen zame. mas pa prav mare87....samo jaz se zelo navezem na vse kar se okol mene dogaja...ni vazno al so to stvari, ljudje ali okolica...temu recejo da te jebe nostalgija oz. psohologi bi me definirali kot neprilagodljivega ;)

sem pac obstal v casu, trudim se da teh nostaligicnih for ne projeciram na otroke ...sam nekak se moram pa sprostit...in hvala kurcu, ce je se kdo okol mene, ki me vsaj malo razume.

...tole he kot easteren egg na USB kljucu, ker ko smo na Kolpo hodil je to donel po Alfi in Hroscu

 

 

 

 

 

Link to post
  • 2 weeks later...

Prva pot na Ptuj s plinom brez problema...4 kolesa na strehi AC 110-120 po tempomatu 14l plina na 100 km.

Mrzla po par dneh pavze uziga malo z zamikom, performance ni cututi razlike. Je pa danes padel notr pipercross zracni filter pa tablico sem nalimal dol iz okvirja in omogocil boljsi pretok intercoolerju....cez dva tedna gre pa Ribica se na optimizacijo. Pricakujem lepse razporejen navor v nizjih obratih. Zaenkrat izbora CSS tuning in Tunerc.

 

 

Link to post

grejo pa res avti od bajte hitrej kot bi si zelel. Danes sem po enem tednu mogu slisat spet nor zvok Vectre (nasi sem rekel da grem sam mal bremze prepucat)...pa uletim dol do bara in mi ze kolega maha in vprasa ce se prodajam...pi*** da sem bil v dilemi kaj rect.

 

Sam se se vedno bolje pocutim v Vectri, vem pa da dveh avtov ne rabim...das za pir pa je za nekaj casa odlocitev odlozena..sam jebat ga...bolj uzivam v starem avtu in to je dejstvo!

 

Link to post
  • 1 month later...

Letni dopust se zal koncuje. Res pase tkole mal mozgane na paso dat in se sekirat edin o tem a bo danes padla Ozuja al Karlovacka :)

2016-07-29-204631.jpg

Drugi teden dopusta je bil prezivet bolj aktivno in koristno kot prvi, ki je bilo namenjen namaknju orozenele koze v slani vodi in prebiranju knjig. Naredeili smo kar nekaj pes turic kakor tudi turic s kolesom, Insignia se je se v stock varianti srecala z Vrsicem, mi pa s Slemenovo spico in se s tem pofockali tudi z dosedaj najvisjo nadmorsko visino.

2016-08-03-105647.jpg

Koncno sem tudi popravil volan, ki sem se ga spravljal rihtat skor pol leta. Na Fanatec CSW mi je sla v franze sredinska zicna povezava do PCB-ja oz. zivcevje. To je bil razlog za cudno in nepredvidljivo obnasanje volana na vsake toliko casa. Stvar sem zacasno reseval tako da sem prerezane zicke pac prelepil z izoloircem pa je bilo nekaj casa mir. No sedaj so se pretrgale zicke se na drugi strani in ni bilo kaj drugega kot da ga razstavim. Kar me je prvo skrbelo je bila varovalna kepa neke plastike prelita cez konektor na PCB-ju. Sreca je bila na moji strani, saj je ocitno skozi leta ta plastika zgubila na proznosti in se je pocasi lomila po kosckih. Paziti sem moral seveda da ne poskodujem konektor in ga nisem....dokler nisem zacel puliti kabla ven. Na sreco ni bilo panike saj se ni odlomilo nic funkcionalno pomembnega ampak samo zgornji del plastike konektorja.

Ko sem vse na eni strani priklopil, sem seveda opazil, da mora ravno  ta stran ozicenja s konektorjem iti cez celo osovino...ponovi vajo in vse od zacetka...klasika pri meni :)

K sreci je po priklopu vse delovalo in tudi pri zavijanju nimam vec dodatnih zvocnih ucinkov, ki jih je proizvajalo staro ozicenje...wooohooo!

2016-08-01-212643.jpg

 

Nekaj malih zmagic sem potem uspel narediti tudi pri avtu in sicer se je cudezno poraba plina (LPG) spustila iz 14-15 na 12-13 litrov. Kako in zakaj mi ni jasno, sprobani pa vsi modi voznje od pussy variante do teranja na polno...nekje 2 litra manj je kar cez noc ratalo, ko je avto presel svojih 140Kkm...buh si ga vedi kwaj je to ;)

Za nagrado sem sel potem se na cipanje, ki sem ji ga tako dolgo obljubljal (denar od hrosca) ter nabavil nove sportne Zimmermann diske in ploscice za vse stiri kolesa, ker je ze rahlo cvililo, pri velikih hitrostih, ko si zabremzal pa mocno treslo, pa sedaj jih bo bolj potrebovala. Izkupicek je bil 285KM in 450NM, kar se na cesti ZELOOO pozna in koncno imam spet tisti sunek v hrbet in filing, ki sem ga imel v Vectri...wooohooo again :D

2016-08-04-174142.jpg

Rdeca krivulja je po cipanju, ko avto laufa na LPG in ima celo par KM vec kot na bencin (zelena krivulja), modra je stock

2016-08-04-102550.jpg

 

 

....zdej pa lepo v stare tire in ker je glih petek...o kera jeba...dajmo spit kaksen pircek :D

 

Uredil - AliBuggy
slike nagajajo :(
Link to post

hehe @mare87 ...ja glih pri DR sem opazil, da z volanom nekaj mocno vec ne stima. Sicer DR ne vozim vec, grem pa zdej skoraj vsak dan Daily event grind narest....jebat ga lakomen sem po ingame dnarju :) ...in tako sem zadnjic Abartha 131 cist solidno vozu, se vec, uzival sem nadmocno v drsenju z zadnjim pogonom na polno, pol pa kar na enkrat ni vec saltal v visjo prestavo, pa mi je bilo dost (glih so me neki nasi razpizdili) in sem se lotu zamenjave. Ja dosti lepse se vozi, sam nic bat, treninga stez nimam vec, multiplayer (ki sem ga vseeno pricakoval) je odsoten, Arne se je lige odpovedal, med sihtom pa tud zato verjetno ne bo vec casa ...tko da vcasih se pa tud meni kaj posracka. Vazno je edino to, da se vedno uzivam prijeti volan se spustiti v neznano z default setupom, improvizirati na progi ter uzivati v trenutku...dokler ne pocim v maline :D

Punim!

 

Link to post

Tkole bom powedu...ce je prirastek na moci je potrebno pa se na varnost pomislit. Sem sel stare bremze prejsnji viken po enem hribu na dol (Loski potok -Sodrazica) sforsirat do maksimuma, ker so itaq tresle, cvilile in bile po oceni serviserja se za max. 10Kkm jaz pa sem imel doma ze pripravljen nov set za montazo. Tako bom reku...ko sem prisel v dolino je bil prisoten tako vonj kot zvocni ucinki mletja zrnatega popra v mlicku za svetlobne ucinke pa nisem preprican jih imam pa na sumu :D

 

Rezultat je bila zablokirana sprednaj notranja ploscica ali pa zapigana, ki je struzila po disku tako da je bilo na koncu zelezo na zelezo...zal slike nimam je bilo videti spektakularno.

 

Mam pa slike novih "perutnick" ...Zimmermann Sport diski CoatZ in TRW Cotec ploscice ....menjano pa na vseh stirih tackah. Sedaj se se utekajo...narejenih 300km

 

disk.jpg

 

2016-08-10-171812.jpg

 

 

ker pa ima hudic mlade...sem moral vceraj pod nujno k vulkanizerju, saj mi je znanec po SMS-u sporocil da vozi za mano in se mu zdi da imam na notranji strani gume bulo. Se kako je imel prav in morda mi je celo resil zivljenje, ker notranjo stran kolesa pa res nikoli nebi sel preverit. Krivec je bil srauf, ki sem ga pred morjem povozil in voznja s cca 1bar za 245/35/20 pnevmatiko je ocitno takojsna smrt kot mi je to povedal tudi vulkanizer. Bocnice se baje cist prevec unicijo in nastanejo bule najprej v platiscu potem se razsirijo pa se na ven...zgleda pa takole.

 

2016-08-11-171036.jpg

 

tko da pozornost, ce boste v podobni situaciji :S

 

 

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...