Skoči na vsebino

Moja kletna luknja - session room - Alibuggy


AliBuggy

Recommended Posts

  • Odgovori 266
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kolo dobil v sredo. Svaka cast postarjem in tudi trgovini. Kdor pravi, da v teh casih stvari ne funkcionirajo naj se se enkrat vprasa, kaj vse imamo okoli nas pa se sele sedaj zavedamo, da obstaja. Ni

Nerad delam reklamo za karkoli. Najprej zardi tega, ker imamo vsi svoje prioritete v teh letih ze poslihtane in se nam ze vsem kozla po komercializaciji. Ravno zato sem bil danes odkrito presenec

Vceraj prisel iz prelepga Ptuja, kamor smo ze 6-leto odsli s kolesi na strehi avta penzjonisticno namakat riti v nihove toplice in kolesarit po okolici. Se en teden prej smo obdelali Soco z okolico in

Posted Images

Dvojno Vinilko kupil za prisparan denar...kot dijak. Sem dobil za mesecno kartto, sem pa raje stopal, ker sem tako prisparal. Ponosen, ker sem jo koncno v foliji nasel v podhodu na Copovi. Je bilo dokaj zajebano takrat dobro musko dobit!

 

Dejansko me je plata ucila, so imeli starci vec problemov sami s sabo takrat :P

 

 

Link to post
  • 2 weeks later...

Zakaj ne zacnemo novo leto tako, da se postavimo na realna tla in zacnemo spet s starta. Dejansko je vsak dan priloznost za izboljsanje.

ZA novo leto polno nekih bebavih zaobljub in nekih obzalovanj...hinavscina da ji ni para...ostani tak kot si!

 

Jaz v 2018 se toliko bolj pozorno na kriziscih spuscam v koloni tiste iz neprednostne...job done and I feel good, ce pozmigajo v zahvalo se tolk bols!

Uredil - AliBuggy
Link to post
  • 1 month later...

Februar je bil mesec tehnicnega. Decembera je avto sam sebi izplacal plisnko instalacijo, tako da zdej smo v pozitivni nuli.

Po servisu se je kravica zacela dejansko obnasati nad pricakovanji. Zamenjana sklopka in vztrajnik, volanska letev, sprednji diski + ploscice...pa so na servisu rekli da ne rabim. Podvozje, gume, bremze so meni bolj pomembne kot pikice na plehu. Sklopko sem imel pa ze od prej na lagerju in ker je slo celo podvozje dol sem se to zamenjal+ vse olje v diferencialih, menjalniku in haldex sklopki. Ociscena tudi loputa za zrak ter vsi senzorji.

Ze zdej je stvar dosti bolj ziva. Ker pa gre za Direkt injection motor, kjer preko sesalnega kolektorja ne priteka nic goriva, da bi cistil usedline (vbrizg direk v valj) se je po 190K kot jih ima sedaj, naredilo verjeno kar nekaj oblog na sesalnih ventilih in kolektorju.

 

Naslednja faza ciscenja caron buildupa v sesalnem predelu, CSS here I come again!

 

Smo pa spet na neproblematicnih LPG 265KM  in ker je nova sklopka gremo testirat nazaj na 285KM. poraba cca 14l plina in to ne nezne voznje v hrib....seveda vse po omejitvah ;)

 

KAr se pa mojega volana tice sem ga v roku enega tedna dvakrat razstavljal. Prvic se mi je odklopil v HUB-u konektor za upshift in to sredi seanse, potem se mi je pa po dolgotrajnemu izzivljanju zlomil se nosilec za gumbe kjer je bila mapirana rocna na rallyju.

Smo resli , vse pod kontrolo, se Crypto se mi je obrestoval glede mojih odlocitev in zaenkrat kaze, da bo se za plin :D

 

aja...danes sem prvic videl da se lahko iz gum kadi. Ne diskov. Kadilo se je iz vseh stirih gum in to na polno vroce so bile pa na otip...mental...aja Nexen winguard sport 2...priporocam

 

https://www.nexentire.com/international/product/passenger/winguard-sport2.php

:D

 

Uredil - AliBuggy
Link to post

basov mal manjka, ko kruzam kuci_posao. Dejstvo je da moras danes kar posteno razmislit, ko kupis nov avto a bos gorenc pri dodatni opremi al bos kaj pomembnega izpustil. Jaz od notranje opreme stavim na gretje sedezev, HUD, pa zdej se na dober Audio sistem...wooofer nebi bil swoh

...motor je pa itak v prvi vrsti.

roger&out

Uredil - AliBuggy
Link to post
  • 2 weeks later...

etola tole se pa potem zgodi!

 

Zena srecna, bajta 4+ popedenana (ajde en minus, ker bo treba pleskat letos), avto dela spet kot urca (dolgcas da popizdis), pol (dvakrat, kar ni nakljucje) zmagas na D3 s Swedi, pa se sploh nisi se 1L Flaxa Collecters edition odpru...LTC na katerega sem stavil pa neki raste in spet daje odprte opcije s tem, kolk velka jajca imas...za povrh pa se z najboljsim prijateljem izpred 20let zmagas dote2....pa je ze spet konec petka :)

 

Ali se tokrat javlja, da ga Proji kle spet spravijo malce na realna tla. Resno! Koliko talenta in dobre volje vidim na tem forumu, ko vas berem, se bolj, ce imam sreco vozit z vami! Ce bodo se kasne neligaske in fun dirke ob petkih, bi prosil za kaksen ping.

Ne se pustit jebat v lajfu od nikogar, ceprav vem, da nam vcasih pase na trenutke prav to, ker je bolj na easy :)

 

 

 

Uredil - AliBuggy
Link to post

Se opravicujem ze kar v naprej, Seveda je petek spet jaz lejmam, samo tale Volvo V60 mi res ne gre iz glave!

Cilje si je potrebno postavit pravijo. Ne bit nadut, nikakor pa ne tudi prevec skromen pri tem do kjer lahko sezes...mi je rekel prijatelj ki dela na MS in ima vikend na Krku. Ful dobr zate :)

No jaz bom rekel takole. Preden me pobere iz tega lepega sveta, bom imel se zadnjic en turbo bencinski motor, se celo znamke Opel se bom odrekel, ceprav mi je dve tri generacije sluzila nadpovprecno dobro in bi moral praviloma kot klen slovenec vstrajat pri znamki in za njo navijat kot na fuzbal tekmi..VW ima to v krvi ne me kamenjat sam moje izkusnje so take :)

Res da nisem sparal na olju in servisih, sem pedanten in sem pristas prevetive pred kurativo. Se manj zlorabljam motor, ko vem da ni pripravljen. Mrzel rabi ogrevanja do temperature olja ne vode in ohlajanje mora biti vsaj par minut pred shut-downom. Ko sva pa na isti frekveci pa avto mora picit in nema tukaj sparanja in unicevanja vztrajnika pri 2K rpm ...avto je bil narejen da vrti!

Gume so tudi narejene da se rabijo in menjajo ne da tekmujemo kdo naredi z njimi 10+ let, potem imamo pa  nesrece zaradi neprilagojene hitrosti izletel iz ovinka. Telefoncki v rokah in neizpravni avti vsi pasejo v to kategorijo, kot jaz, ko grem na regionalki flat strait namesto 90kmh in ne delam nikoli kolone (nekaterim je to celo fora, se bol ko go prehitevas, da pospesi)...prehitim tiste decve in lejmerje, ki suvereno zakrceno drzijo volan in vzdzujejo njim varnih 70kmh, raje varno mino ob tem pa se luci v dezju ne prizgejo  -110 (ja tudi vec), pa potem po omejitvi 90kmh.

No...nocem bit drama queen, samo zakaj je zadnje case po cestah + voziska kultura bom rekel, vedno vec zastojev in netolerance ter nespemplajnja prometa pred/za sabo...kultura!!!!...WE ARE FUCKED !!!

Swede ...plugin hybride rabmo...smrdlive dizlase pa v zgodovino in nazaj na njive in peskokope od kjer so prisli ;)

Sodelavci kupujejo danes dvignjene cliote in polote like SUV, stari isto kot jaz, pa pravijo da jim je prostor pomemben...WHAT!!!... trend picke nic drugega...dviguje se mi...

 

Kupi proper karavana pa je, trendish ni zame!

Moj adut...so incognito, zaenkrat se drag, nimam pa nic proti 2 leti staremu tudi s 100K km realnih!

 

Uredil - AliBuggy
  • Upvote 3
  • Like 1
Link to post

kakorkoli vedno smo zgolj figura na sahovnici. Eni ste mocna, drugi stratesko zrtvovana ali pac del poteze. Eno igro odigrat za zabavo ne gre..saj smo vsi na isti plati?

 

 

Uredil - AliBuggy
Link to post

Sem se pred 10-timi leti nasmihal prijaltelju v US , ko mi je razlagal kako se je prijavil na dva online servisa, kjer iscejo maching  partnerja s tvojimi preferncami. Danes slisim, da je to dokaj normalno tudi pri nas in da bodo moji otroci verjetno podlegli tudi temu . A je res tako tezko pokazat kdo si v zivo?

 

Star prdec tega ne razume  Over and out!

 

 

Uredil - AliBuggy
Link to post

Hmm danes je bil pa ...khm...zanimiv dan. Z zeno se ze nekaj casa pripravljava, da kupiva novo komodo za moje gate in stumfe ter nocne omarice, da bo lahko telefon imel kje stati ;)

Izleti po lokalnih stacunah so bili zal neuspesni (mismo bili barvno in cenovno osklajeni s ponudbo) zato je padla odlocitev, da se zapeljeva do Ikee v Italiji. Fajn, kaj ces lepsega kot prezivet na easy dan brez otrok koncno sam skupaj z zeno.

Vzameva dopust in piciva najprej v LJ, kjer je imela se neke druge opravke. Tacas jaz pridno operem po pol leta avto, ker solili verjetno res ne bojo vec. Imel sem en kuponcek od Avtotehne na Celovski, zato se odravim tja. Sevda je bila kolona skorajda do ceste. Nic bom pa ze uredil v eni uri kot sem imel lufta. Pocasi puham svoj uparjalnik in se pomikam naprej. Pridem do gospodica, ki kasira, mu ves vesel da sem se ognil cene pranja pomolim kupon, nakar ves zaprepaden pogleda najprej kupon se enkrat potem mene in spet kupon. "Gospod teli kuponi za brezplacno pranje, ki ste jih dobili ob servisu vsaj dve leti niso vec aktualni". Ekola prva stvar, ki ni sla po nacrtih. Ni panike. Mu recem kaj predlaga in vzamem enega pod najvecjim paketom. "Sej ce imate pa Petrol karico pride pa 20% ceneje..."...no pa vseeno bo nekaj iz tega. Mu dam kartico in 10€ pa pride cez cas nazaj in pravi "...zal na kartici ni bilo dovolj pik" ...se mi je ze zacelo dozdevati, da ta dan s planiti nisem cisto posinkan ;)

Ok ni pene. Avtopralnica na Celoski me je mimogrede fascinirala, saj po teh avtomatskih pralnicah avto ponavadi pride ven bolj kot ne lisajast...tokrat vse OK. Se ustavim na parkingu in se pobrisem stekla ter odvecno vodo. Zena se ne klice zato stopim v avtosalon, povprasat za nek nadomestni del, kjer dozivim nov sok...tokrat cenovni. Ok se ni panike, Ker je bila zraven Corsa OPC, sem sel se malce firbcat in cakal na klic.

Me ogovori prodajalec, hitro padeva v pogovor nakar zopet mrzel tus. Nekako trdi, da po 1.9.2018 insignie 2.0 Turbo bencin sploh ne bo mozno vec narociti, zaradi nekih novih zakonov, ki se sprejemajo (izpusti). Tudi oni se tocno ne vedo. Baje celo Corse OPC ne moreje ze sedaj vec narocat. Na voljo po tem datumu, pa naj bi bile samo 1.5 165KM bencin in 2.0 diesel Insignie :blink:

Kr neki si mislim, mogoce me hoce kaj nategnit, teli prodajalci so itaq z vsemi mavzami spodmazani in poklapan grem v avto, ker je telefon zacel tresti....zene cakat si pa res ne smem dovolit.

Jo poberem in piciva midva iz mesta na AC via Ravbarkomabda in masinica zacne dihat, katalizator in injektorji pa pucat :)

Vrhniski klanec mi je bil cilj, ker s prejsnjo Vectro 2.0 T sem tam dobil kar lepo cifro na stevcu, zato me je zanimalo ali zna tale tezja krava narediti  podobno ali se kaj vec in sem bil pozitivno presenecen ;)

Se nato skuliram in kruzam lagno sportski naprej, midva se sprosceno podjebavava, muzika pridoda k vzdusju in skoraj sem se ponovno zaljubil v mojo spopotnico [Jel2]

PA odvijemo iz AC proti Novi gorici...spust brez gasa in temeratura motorja pade na 70 stopinj. Sem se ze vstrasil, da ni kaj narobe jo po ravnini spet mal stisnem in vse spet ok. Potem pa pred Ajdovscino en kamijon pa drug....ehhh..tempomat nastimam na njihov tempo cruzing style in obcudujeva lepoto tega dela Slovenije. Res je lepo. S perifernim vidom pa naenkrat zaznam nekaj na cesti in v sekundi sledi grozljiv zvok BUM!...KLAK...CHING....WTF!! V ogledalu vidim kako se en velik kos necesa odbila po cesti proti sredini.

OK, CHILL!!! sej verjetno ne bo nic. Pac neki je blo na cesti bilo i proslo ;) E KURCA! Avto zmeri bolj trese. Pouscam volan in zaznavam kakso odnasanje iz smeri. Pridruzijo se se cudni zvoki Mah kaki. Cimprej dol iz ceste ...sam kje ko pa ni nikjer za odvit dol. Koncno najdem en SOS po cca 2-3km. Pocasi stopim ven in samo molim boga da je samo ena in ne obe gume, ker slo je cez cel avto.

Zadnja guma gone in to ista kot pred par meseci ko sem zapel robnik :)

kdo je v eni sezoni na enem kolesu trikrat kupil novo gumo [champ]

2018-03-23-110708.jpg

 

Klicem agenta, pravi klic policijo pa asistenco. Ni problema poklicem cse to pa se DARS. Pride presenetplivo hitro najprej asistenca ter nato se patrulja iz NG, kjer po uradnem postopku (vkljuceno pihanje 0.0.) naredimo zapisnik. Policista neverjetno cloveska in ustrezljiva. Povesta da ja na tem mestu oz. malo naprej kjer so stozci za delo na cesto tega zadnje case ogromno. Pridejo se DARS-ovci, seveda niso nic nasli in pravijo da grejo se en krog.

2018-03-23-1133031.jpg

 

Tacas se s policisti poslovimo, asistenca nalozi avto DARSOVCEV se od nikoder zaradi zapisinika ali karkoli. Gremo mi do vulkanizerja, kjer moje NEXEN zimske gume seveda nima, zato poberemo eno z istimi dimenzijami iz odpadnega kupa in jo namontiramo...resno :D

Pogled na gumo je razrkril da je bil neidentificiran predmet konkretne velikosti in ostrine.

2018-03-23-120958.jpg

 

Cel pitstop, z vleko in zapisnike ter menjavo je trajal dobro urico. Pohavle asistenci in policistom...so bili lokalci. Dars-ovce pac ne morem pohavalit v tej zgodbi, ki pa bo epilog verjetno negativen imela se na odskodninskem zahtevku.

Odsepam jaz z zacasno gumo v Ikeo, kjer je pocasi dobra volja iz zacetka je ze malce popustila, ko sem se vlacil po tistem Ikea labirintu. Lacen ko svinja, zejen, pa se omaric nisva takoj nasla, jaz pa s tistim vrecam otovorjen s stvarmi, ki jih sploh nisva imela namena kupit.

No potem le naloziva vse skupaj in pocasi proti domu, nakar takorekoc pred domom nesreca s smrnim izzidom...jaz pa gledam crno vreco 50m stran :(

 

Pod crto....ko res mislis, da se je vse zgrnilo ta dan nate...se zmeraj je lahko dosti huje. Zato sem srecen, da sem ....ziv (ste mislil da bom rekel...moski :) ) Kar naenkrat so tvoji problemi nicni!

Sem moral deliti tele pripetljaje z vami, zdej pa lahko zacnem petek. Kamincek sem zakuril, da ne bom zmrznil, orosenci pa me ze cakajo ....wooohooo!!!!

 

HF&GG

 

 

 

Link to post

se celo petek ni bil celolen,  pa se pocutim tako ziv, ko je bilo potrebno zaobiti cono konforta, vec problemov bolj ziv se pocutim! Postajamo mogoce omledni oz. squishiy, ker nekomu tako pase zgleda...just asking!?

 

 

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...