Skoči na vsebino

Moja kletna luknja - session room - Alibuggy


AliBuggy

Recommended Posts

Po enem letu nasel "gremlina" na avtu. Bila je slabo prispeta cev iz airboxa do turbine. Senzor pretoka zraka (MAF) , ki je vmes je bral dolocene vrednosti, racunalniku sporocal koliko goriva je treba vrizgat in je nastala vsesplosna  stala, ker je IMHO turbina sesala mimo cevi se dodasten luft. je***ti no! Pa sem na dveh servisih reku, da precekirajo te stvari! Res da na uc ni blo vidno, sam sem pol prejsen teden popizdil in sel razstavljat, kar se je razstavit dalo pri turbini kar sam.

Ko sem odvil objemko na turbini je bila ze neki sumljivo labava, sem zvlekel cev ven ni bilo panike. Sem prisel do ventila recirkulacije, ki fura na vakum in pretestiral membrano, ki je delovala solidno in bila brez razpok. Pol sem sestavljal nazaj in opazil, da je cev od airboxa do turbine narezana pri spoju in da verjetno s spodnje strani ni bila do konca pritisnjena v gumo, da bi objemka vse skupaj zatesnila, ker jo je bilo hudicevo zajeban not dobit in sem jo tudi sam sprva hotu postit kot je nalegala pol sem pa videl da se jo da se prtisnt not konkretno!

Zategnem objemko, fliknem ven se MAP senzor, da ga scistim...kot geniju mi rata strgat O-ring tesnilo. Scistim senzor...tesnilo pofuram s sekundnim limom (ja vem da je debilno sam drugac ni slo...pa lepo sede v rezo) startam avto hval bogu zalaufa. Flikne dol kleme iz akumulatorja in pustim cez noc da se spucajo zacasne mape ki jih ECU naredi. Zjutraj spricnem v stacuno...ze mal pozabim, da sem prejsni dan pedenal stavri in prasicka ima konkreten bust ter nalima v zic. WTF!!!

Da ne bom dolgovezil. Srecen sem da mi je uspelo zrihtat stvar, ki me je morila dolgo casa. Ker ni bilo tako kriticno je avto vseeno laufal in ni kazal napak, sam je bil pa anemicen do amena. Vsi so rekli, ni napake vse je ok, teli avti se pac tko obnasajo, jaz pa sem vedel da ni tko!

Zauapt je treba neki svoji intuciji in bit pogumen, se vcasih tudi sam lotit stavr razkopat, najbolj pa je pomembno, da si vztrajen in ne obupas! Floskule? Mogoce, sam tko je!

Nich...jaz sem dabes zacel s starim dopustom zelo lepo...naslednji teden me cakajo okoliski izleti ter brklanje okoli bajte, potem pa Ptujske toplicke, kot se za nas penzjonerje spodobi.

Kolpa in njena velicina, zdej ko se ni turistov mi pa tudi ne uide!

 

 

 

 

Uredil - AliBuggy
Link to post
  • Odgovori 266
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kolo dobil v sredo. Svaka cast postarjem in tudi trgovini. Kdor pravi, da v teh casih stvari ne funkcionirajo naj se se enkrat vprasa, kaj vse imamo okoli nas pa se sele sedaj zavedamo, da obstaja. Ni

Nerad delam reklamo za karkoli. Najprej zardi tega, ker imamo vsi svoje prioritete v teh letih ze poslihtane in se nam ze vsem kozla po komercializaciji. Ravno zato sem bil danes odkrito presenec

Vceraj prisel iz prelepga Ptuja, kamor smo ze 6-leto odsli s kolesi na strehi avta penzjonisticno namakat riti v nihove toplice in kolesarit po okolici. Se en teden prej smo obdelali Soco z okolico in

Posted Images

A se kdo opazi ko vcasih pridejo stvari v nek momentum in se dejansko vse zapelje v nek perfektum. Eni pravijo da se planeti porvnajo...vsakic za enega od nas.

 

Jaz se zdej pofockam za naslednje leto. Nocem vec kar sem dobil...zivljenje je lepo, ce ga mal izzivas pa se lepse

 

 

 

Link to post

ce se ze gremo zalostinke, ki ne mors verjet kako dejansko lahko napumpajo ego, smo vsaj malo samokriticni, za pokusino petkov izbor :

 

 

..da bo ironija popolna danes pridejo delat neko anketo iz iz nacionalga institua za zdravstvo. Mene se kao pofockaj od 400 tih...kaj mislite da sem odgovarjal :D

Ce ste zdej slovecnci po nekih veleumnih statistikah alkoholiki s HIV-ov, ki se prenasa prek zlice in ce jeste mamile, seksate z vec zenskam/moskimi...bodo drzavni analitiki sprejel zakon na podlagi tega popisa...pardon!

Aja pa za njih je bilo tudi pomembno ali obcujem zgolj vaginalno, oralno in analno ali vseh pet na enkrat..res me zanimajo zakljucki tega :D

Kje mi zapravlajmo dnar, da dol pades.

 

Z zeno sva se pritajeno rezala vprasanjem, ker sem dejansko videl ze bol konsturtuktivno in crossover smiselno zastavljene trditve od studentov, ki jim pomagam delat anonomno statistiko na webu...tukej je bilo pa kao pod mus, ker sem ze dvakrat ignoriral in je gospa iz stajerske prisla pobrat podatke...tolio o ucinkovitosti DU.

 

Aja za nagrado sem dobil 8 GB kljucek s 15Mb/s r/w...to so tisti, ki so jih kitajci pred 10 leti stran metal.

 

Uredil - AliBuggy
Link to post
  • 2 weeks later...

Vceraj prisel iz prelepga Ptuja, kamor smo ze 6-leto odsli s kolesi na strehi avta penzjonisticno namakat riti v nihove toplice in kolesarit po okolici. Se en teden prej smo obdelali Soco z okolico in pojedli najvecji in najboljsi burger v Labrci utrujene noge potunkali v hladni Soci po sprehodih v Tominskih kanjonih in uzivali (vsaj fotr) po ovinkasih in zajebanih  ozkih cestah (zdej mi je jasn zakaj so okol Idrije sami dobri Rally driverji) :)

Danes sem 16 let porocen z najboljso bejbo na svetu in to oznanim javno. Imava dva prekrasna sinova, ki sta takorekoc odrasla in en drugemu razlicna da bolj ni mozno...midva se blizava 50-tim pa se se vedno spostujeva in imava rada. Ne tako kot prvo leto, ko sva bila pac samo zaljubljena...res imam rad to mojo lubiko in ta lepoticka mi ti vraca...gre za nekaj vec, vszajemno spostovanje osebe kot je. Seveda so vedno prepucavnaja in borba za malenkosti...drzati je treba svoj teritorij s tem da sklepas kompromise. Oba to ceniva in res si ne predstavljam, da bi moral ziveti s kom drugim!

 

Porocila sva se na grad Snezniku, pa tisti cas sva uzivala ob Siddharti...vcasih je bilo vse bolj simpl!

 

 

Ekola ne morem s svoje koze :D

 

Link to post
  • 2 months later...

Opa, luknja bo pa kmalu iz Francije po 4 letih dobila upgrade. Narocena GB 1080 ti Extreme.

Imam zastavjen najbolj predrzen nacrt ever....AMD in Nvidia GPU bosta v isti masini sobivali (ne da se mi napajalnika 1200W iz leta 2013 ko sem rudaril ven dajat). 1080 ti bo s svojimi 4 leta garancije (upam) pokrila svoje stroske z rudarjenjem..ob petkih jo bom pa priganjal do konca pa koncno bom starega Oculusa DK2  lahko sprobal v vsej svoji velicini :D

Kot v starih casih, ko smo Nvidio uporabljali za Physix. Zdej bojo pac obe rudarile kriptovalute, ko Ali ne bo spilal...jebeno zivljenje danasnjega GPU-ja :D

 

 

Link to post
  • 2 weeks later...

ekola report....Grafa dela super se zmer pa v PC2 ce dam vse na ultra ne dela z 60fps. Skratka ce mene vprasate so tele graficne nastavitve en pi*kin dim, ker jaz res ne vidim razile na novem monitorju, ne med settingi. Res da imam star I7 2600@3800Mhz...sem pa zarad te GPU bestije res kupil nov monitor na "bolsjaku" za 150€ in sicer starega 27" TN 1ms 1080p sem zamenjal z malo mlajsim 6 let starim 27" H-IPS 10bit 1440p Nec PA271W, ki je prvenstevno namejen photo entuziastom in je skregan z gajmingom, glede input laga, samo frekvenco in  odzivostjo pike, sploh pa s hitrimi spili kot so racingi nima nic skupnega :D

Ampak to je pac Ali v vsej svoji velicini izven ustaljenih praks, ki so vcasih lotto in mu izplen pase vcasih pa zajeb da vecjega ni...veckrat zadnje :D

Grafika je do danes (10 dni) poleg gaminga naminirala se cca 15€...porabo cele masine (s samo to grafiko) pri miningu imam 235W kar znese pri mojem enotarifnem stevcu nekje 15€ na mesec...torej en teden mina za strom tri pa za mene :)

Nima veze...update habitata, kjer je vse funkcioniralo je slo cez brez problema. Updejtal sem se bios na Z77 plati, CSW V1 volanu, in sem sedaj s sistemom zelo zadovoljen po prvem negativnem presenecenju, ko mi je v Dirt4 na vsake cca 5 sekund s to grafiko zacel trzat navkljub 120frejmih ( kasneje tudi lockal z RTSS - najmanjsi input lag). Nvidia ocitno tega ne zna postavit v driverje :S

Problem sem odpravil s tem, da sem izklopil vse "game bar" in DVR opcije XBOX v Winsih (tudi v msconfig servise diseblal) in stvar je postala neverjetno drugacna...igrabilna brez, da bi mi na ovinku za sekundo zmrznila slika! Check it OUT...sem sel po celi bajti pri otrocih preverit in so imel s CU win updejtom vsi enejblan to opcijo! Bemti MS!

 

 

 

Link to post

LOL...pa se nekaj kolegi! Podcenjevaje! Do zdej sem imel sleep na monitorju skoz na off, Od kar imam merilec porabe sem postal zajeban. Monitor mi kuri 100W pa je v ECO state 1 WTF!!!...pazte kako imate sleep za screen nastavljen. Jaz sem imel do sedaj "never" ker sem spremlajl kurceve grafe od kriptovalut, pa je to trrenutno v bistvu ucinkovitost pol mining masine, ki celo nkeaj da od sebe :S

Od tamalih masin se splih ne upam precekirat...spolh une ki ima FX8120 in 7950HD not, ker ko prides mim te zajame juzni veter s karibov...

Naprej. Optoma HD25E projektor ...poraba 270W (laufa celo soboto in nedeljo)), masina kjer se poganja Kodi dodatnih 100W,

Plasma 50" od 120 do 350W....avg 200W, kar me je presenetilo...ker pri televiziji tudi dotkrat zaspim inlajna celo noc.

Skratka postal sem bolj avare porabe...se sploh ker so imel otroci seminarsko nalogo na to temo :D

 

 

Link to post

Popoln tris pa ne sme izsotat kar se muzike tice!

Vsem zelim lep in umirjen vikend, Upam, da ne delate ponoci ali imate tezke vikend obveznosti,

Ta teden sem imel obvezen triletni zdravniski pregled na medicsini dela, pa sem tip ki ne javka za vsako stvar.

Sem pa vseeno omenjal dolocene tezave, ki jih opazam zenekaj casa, od zbadanja pri srcu do bolecine v glavi.

"Vi ki na dalec zelo dobro vidite imate lahko z leti tezave pri branu na blizu in morda mucite oci ter zato bolecine", Za pritisk pa kaksno kavo vec spijte!

 

TNX!

BTW: Bavcar(ji) pa na odprem oddelku....wooohoo in adijo pamet!

GG!

Link to post
  • 1 month later...

...prijatelj mojih let je prejsnji teden izgubil oceta. Se zgleda dogaja zdaj v nasih letih. Mislim, da takega sporocila dokler nisi v tej fazi ne mores resnicno dojeti, sploh jaz, ker nikoli z ocetom nisva bila blizu tako kot prijatelja, da bi se resnicno povezala. Sva se  sicer trudila oba...a loceno bivanje in ne spremljanje mojih odlocitev v zivljenju, zaradi locitve v ranih letih, k temu ravno niso pripomogle. Vedno in se zmeraj je bila med nama distanca...lahko reces tudi zamera, odsotnost ali obzalovanje...skratka luknja a vseeno spostovanje, vsaj z moje strani.

Pa verjetno nisem edini..

Ok nima veze, vsak ima pac svojo zgodbo in s svojimi starsi imamo tudi neko ustaljeno prakso in tudi radi se imamo, se ne strinjamo v dolocenih stvareh, kot/ce znamo pokazati, pa ni vazno kaksna je za to priloznost, nekako naravno je.

Samo a je res treba vse zamere in vse stvari vlect do faze, ko ostanejo samo neizrecene besede in obzalovanje..do konca?

Po tem pa vsi obzalujemo cas, ki je sel mimo nas...ali pac?

...praviloma smo pa na koncu vedno podobni svojim starsem...pa ce nam je to se tako malo vsec. A se kaj naucimo iz tega je pa druga stvar, Jaz pravim, da ne!

 

 

Uredil - AliBuggy
Link to post

Sem se odlocil. Jutri bom dober sin in grem do oceta. Ni nebogljen in nic mu ne manjka. Jaz bi si namrec tudi zelel da pridejo otroci do mene, pa ceprav sem lahko zatezen zafrustriran tezak, ki mi gre nova genarecija z drugimi prioritetam v zivljenju  "upraviceno" na zivce!

 

 

Link to post

Fotru ful cudn, kaj se jaz oglasam :D

On mene vprasa, ce je kej narobe al ce se kej zgodil...cist odtujena...ni pa nobene prisle, pa najedanja sem pa tja!

Pol pa kot da ni blo nic, debata v smislu small talka, globje pa nisva sla, ker je bil jezen saj je na avtu za 500€ moral menjat motor, ki je z delom vred prslo 800€ :)

No jaz sem spet tunal svoj avto nazaj na 260PS in 450NM iz 220/350NM in stvar dela tokrat, ker sem zgleda po letu in pol nasel problem! Koncno zadovoljen totalno, avto je cist drug poleg tega sem pa se v kriptosvetu dobil nekaj za duso :)

srecno vsem in drzte se svoje vizije...

 

 

Link to post
  • 2 weeks later...

Crypto bogovi so bili pri dansnjem sodnem dnevu na moji strani. Malce pripisujem zasluge prijateljici Karmi, ker se drzim nepisanih pravil v tej sceni...in tudi drugace, da je potrebno zaupat intuciji in biti se zmeraj isti kot si bil pred tem s cimer si zacel...ohranit pac svoj bit.

Mi ne rata vedno..imam tudi slabe dneve pri tej stvari sam tega ne zelite slisat :)

 Ce pa dobis nekaj je pa potrebno deliti s tistimi, ki jim to privoscis. Pac vam morim ob petkih in uzivam z vami na fun eventih, zato bom doniral nekaj za skupnost. Kot je prislo naj se gre, jaz bom pa vseeno usmerjal mali tok kot je v moji moci :)

 

 

 

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...