Skoči na vsebino

Moja kletna luknja - session room - Alibuggy


AliBuggy

Recommended Posts

da ne bom smetil po drugih temah in ker sem jih (smeti) danes iz lukne ze nekaj pometal, bom kar tukaj nadaljeval, da se izenaci :D

Kot veste sem v sredo narocil TrakRacer RS6 Mach2 kokpit iz neke norveske simracin strani. Ker je lastnik bil v fazi zapiranja seveda narocilo ni slo cez, poleg tega kokpiti pridejo okoli 20 aprila. Najprej sem se ustrasil da gre za kaksen nateg, sploh ker je bila cena brez norveskega davka (25%) in je bilo skupaj z stojalom za tipkovnico prelepih 680€ z dostavo preko PayPala. Stvar se je koncala s tem, da je bilo narocilo preklicano in denar vrnjen nazaj na PayPal. Lastnik se mi je tudi opraviceval in rekel da zapira stacuno, ker prevzema trakracer online store od EU in da sedaj se rihtajo stran in cene ter da ko koncajo da mi bo poskusal zrihtati podoben deal (voucher) kot je bil na prejsnem storu.  Bomo videli je reku slepi....kaj pa ves mogoce pa bo res kej iz tega.

Drugace pa, se zdej ogrevam za Rseat S1 edin cena je mal prevec nacela budget in bi bilo res super ce bi dobil RS6 z roko za ajde 800€.

So se pa danes zacele ze prve cistke lukne kot sem omenil in OMG kolk se to ene robe nabere. Res lukna je bil en velik dump sekret in je res cas da se mal zrihta.

tole je slo na ogenj:

img20190322164137.jpg

zadaj pa nasa muca Packa, zacudeno opazuje dogajanje, ker lukna je namrec tudi njen dom.

img20190322170211.jpg

 

tole je se ostalo skatel zaradi garnacij in custvene navezanosti a je vseeno vecji del sel na depo v sosednjo hiso...pa v kurilnici sem nasel se skatlo od pedalk pa od 5.1 zvocnikov...tko da kar ni blo konca :D

img201903221642341.jpg

 

....v sessnu je zdej ene 5m2 vec placa :D

Nic zdej pa je ze ura tolk da bi kaksen orosenc lahk padu, ker je bilo narejeno nekaj koristnega tudi doma :P

 

Cheers!

Link to post
  • 2 weeks later...
  • Odgovori 266
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kolo dobil v sredo. Svaka cast postarjem in tudi trgovini. Kdor pravi, da v teh casih stvari ne funkcionirajo naj se se enkrat vprasa, kaj vse imamo okoli nas pa se sele sedaj zavedamo, da obstaja. Ni

Nerad delam reklamo za karkoli. Najprej zardi tega, ker imamo vsi svoje prioritete v teh letih ze poslihtane in se nam ze vsem kozla po komercializaciji. Ravno zato sem bil danes odkrito presenec

Vceraj prisel iz prelepga Ptuja, kamor smo ze 6-leto odsli s kolesi na strehi avta penzjonisticno namakat riti v nihove toplice in kolesarit po okolici. Se en teden prej smo obdelali Soco z okolico in

Posted Images

...a ves, ko sem za novo leto reku, da hocem imet nov alcantara obroc?

Je blo eno super znizanje in sem ga nabavil...sej ne zgleda slabo, pa na otip je tupp super.

 

img201904051709361.jpg

 

...namontiral danes in sel sprobat ACC pa je kar sedel...nic ne recem, uzival sem spet dotikat usnje, ceprav sem imel pol vse crne roke :D

Takole je zgledal original, ki ga drajsam ze par let

img20190405164529.jpg

Razlike:

originalen obroc je 320mm in plasticen/gumiran z neko grbino zadaj, na katero sem se navadil, da mi poda info kje je volan. Sem stehtal in je 860g

Nov fancy alcantara je 350mm in 950g, flat zadaj a z dobrim gripom na 9-3.

No pol je pa prisel petkov Dirt 3. Prva tezava! Gumba na desni za rocno, ko zavijem vec ne dosezem ceprav je zgolj 1,5cm obroc bolj stran od knofa!!! WTF. Knof se ne da premaknit, nosilca pa nimam vec daljsega, ker sem ga zlomil...ja rocna prevec intenzivno abusana na rally etapah naredi svoje :D

Spusil prvo dirko na polno! Potem med pavzo gedorce in inbus pa gasa kot v pitstopu nazaj starega gor...in glej ga zmagal vse dirke do konca.

Nauk zgodbe! Ko kupujes, kupi nekaj dobrega ze v startu, kar bos dolgo uporabljal in se na to navadil. Kasneje so lahko tezave s tako ali drugacno adaptacijo, vseeno smo ljudje navad, zato pa tudi jaz samo ob petkih kle tecnarim ;) 

Kakorkoli. Obroc bo ostal. Najprej, ker osebnega poraza in potrosniske norije ne bom (se) priznal, drugo pa, ker ko bo cocpit prisel si bom umislil tudi pravo rocno, tako da sanse ostajajo!

Pod crto...zaenkrat fail nakup..na napakah se pac ucimo :D

 

 

 

 

Link to post

a ves ko sem za novo leto reku, da hocem imet nov alcantara obroc?

 

Je blo eno super znizanje in sem ga nabavil...sej ne zgleda slabo, pa na otip je tupp super.

 

img201904051709361.jpg

 

...namontiral danes in sel sprobat ACC pa je kar sedel...nic ne recem, uzival sem spet dotikat usnje, ceprav sem imel pol vse crne roke :D

 

Takole je zgledal original, ki ga drajsam ze par let

img20190405164529.jpg

RAzlike:

originalen obroc je 320mm in plasticen/gumiran z neko grbino vzadaj, na katero sem se navadil, da mi poda info kje je volan. Sem stehtal in je 860g

Nov fancy alcantara je 350mm in 950g flat zadaj a z dobrim gripom za 9-3.

 

No pol je pa prisel petkov Dirt 3. Prva tezava! Gumba na desni za rocno ko zavijem vec ne dosezem ceprav je zgolj 1,5cm obroc bolj stran od knofa. Knof se ne da premaknit, nosilca pa nimam vec daljsega ker sem ga zlomil...ja rocna prevec intenzivno na rally etapah naredi svoje :D

Spusil prvo dirko na polno. Potem med pavzo gedorce pa gasa nazaj starega gor...in glej ga zmagal vse dirke do konca.

 

Nauk zgodbe! Ko kupujes, kupi nekaj dobrega v startu, kar bos dolgo uporabljal in se na to navadil. Kasneje so lahko tezave, vseeno smo ljudje navad, zato pa tudi jaz samo ob petkih kle tecanrim ;) 

 

Kakorkoli. Obroc bo ostal. Najprej ker osebnega poraza in potrosniske norije ne bom (se) priznal, drugo pa ker ko bo cocpit bom umislil tudi pravo rocno tako da, sanse ostajajo!

 

 

 

Link to post
  • 3 weeks later...

Avstralci izdobavili z ladjam zelezje v EU. Danes oddal narocilo, tako da drugi teden posljejo moj order, ki je TrakRacer RS6 MK2 + keyboard+mouse nosilec. Shifter mount je ze zraven, za monitor prestavljat sem in tja, pa kot sem ze omenil vzamem namizno roko, ki se dost dalec stegne :D

Tip iz starcune prosim.no, kjer sem ga najprej vzel in potem po manjsem zapletu skenslal je sedaj sefe .eu podruznice TrakRacer, tako da problemov s carino ne bo, pa se 10% popust kodo mi je dal zaradi mojih nevsecnosti v prvi stacuni....kapo dol!

 

Skupaj s postnino me bo bundle prisel 725€

Session room se tudi ze pocasi pripravlja na novega clana, sedezna je notri pa malo inspiracije tudi ;)

lukna1.jpg

 

 

  • Upvote 1
  • Like 1
Link to post

Sej tako je še najbolj pošteno, če me tvoje kritične točke ne bodo motile potem je najbrž vse ostalo znosno ali pa moj blesav kapric preko katerega bo pač treba it če nabavim tudi sam :)

 

Link to post
  • 2 weeks later...

Ekola pocas so zaceli capljati tudi gadgeti. Danes dobil vzmetno roko nastavljivo po visini. Kupil na amazonu za 52€ s postnino.

https://www.amazon.de/gp/product/B07CPZXNGQ/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

TrakRacer RS6 MkII cockpit, zeljno pricakujem v naslednjem tednu, bi pa moral biti poslan ze ta teden pa so bile neke tezave s papirji, vsaj tako je povedal dec. Tole je zdej ze mal dolgo vse skupaj :S

Logisticno sem si zamislil pa takole, pa preden se dejansko lotim, se kaksen pomislek od prekaljenih mojstrov zelo dobrodosel.

Trenutna situacija je taka:

miza.jpg

Cockpit mislim vrinit med obe mize. Siva (oblekel jo bom v bukovo folijo, se prej pa pokital lukne od volana) gre 60 cm v desno. Z mizo se bo premaknilo tudi platno od projektorja.

V vmesno vrzel bo sel cockpit in tam kjer je zelen kvadratek roka za 32" monitor, ki jo bom lahko 50 cm premikal levo ali desno. Torej pred cockpit ko bom vozil in na zaj na mizo kjer je trenutna lokacija za delo ali pac spilanje cesarkoli na tipkovnico ali gamepad.

Roka je nastavljiva tudi po visini, tako da upam da bom ujel razlike v visini med mizo in sedezom v cockpitu, poleg tega si bom lahko monitor priblizal ali oddaljil po zeljah. Vsaj plan je tak :D

 

Sem zdej na hitro sestavil in testno zgleda manevriranje takole (sry za slab kader ampak videti je kaj je namen)

https://photos.google.com/share/AF1QipMkZW6YY4DxULvcRsp7CoRuuFnp2jGL1wDHvW7VUQxy5YOXfjD6v3gcEM1k_nYlig/photo/AF1QipNg9JbEnkxzkw9P22w7B3wEZA3aeUMRhc3tNBGy?key=eGVTSDVnLVJLblVxT3lwVTQ0ODh0Q1p4RjF6TlN3

 

 

Link to post
  • 2 weeks later...

@edgeslo tole je narejeno kot tank, vsak kar se mene tice je ves ohisje lepo zvarjen, prasno barvan in brez kakih robov ali neujemanja ko se stvar daje skupaj. Orodje vse pri roki, edin za stopalke nisem imel sraufov...sem sel v supo pa od kosilnice dva odsraufal, dva sem pa imel sam sta bila za spredaj predolga :D

Ewo koncal sem sestavljanje v grobem. Zdej moram pa tamalim kosilo narest pol se pa se oglasim.

Pa BTW: dobil sem v tisti zgorniji skatli kar ene spojlerje pa razsiritve za blatnike in sprednji odbijac, sam ne vem za ker avto. Paket je pa pisan name WTF!!!

se nekaj slikic na hitro trenutne postavitve.

 

ekran na roki v "office" modeu:

img20190524152445.jpg

 

ter racing mode:

 

img20190524152334.jpg

 

od zadaj:

 

img20190524152311.jpg

 

pa od uspred :D

 

img201905241525071.jpg

 

vse prikljuceno in dela, peljal pa se nisem...se otroke porihtat k so prisli iz sole pol pa en orosenc za zmagovalce pocas :P

 

Link to post

Ekola doma postiman vse in cas za eneka zasluzenega mrzlaka.

ksshss...cheers!

O kako sede, sploh ker je prislo malo toplega vremena. Ko smo ze pri obcutkih pa naj zacnem kar tukaj.

Za vas sicer ne vem a jaz prvic sploh sedim v dikasem sedezu. Prvo rahlo razocaranje je prislo ravno iz tega naslova, saj so moji gabarti taman, da se pasem notri po sirini...bo pa treba bit previden od zdej naprej pri pizzi :D

Sedez je tekstilen. V hrbtnem delu je lepo podlozen, ravno na delu, kjer me trga isjas vcasih mal :D ob straneh pa res lepo zaobjame telo in nikjer ni motecih pritiskov ali kaksni izboklin. Za ritni del sem dobil dve opcijske podloge, ki so seveda snemljive (jezki). Ena je na sprednjem delu bolj oblozena (dvignjena pod koleni) druga je flat. Sedez pri moji tezi (za zeno 90 za nas 96kg) ne skripa in ne miga in tole je svetlobna leta od prej, ko sem se v ovinkih zapeljal skupaj z dirkalnikom se s pisarniskim stolom mal na desno ali levo. Ja vem...ce vozim padem not pol je treba pa g-force mal s premikanjem hrbta simulirat...in ne v RL nisem eden izmed tistih, ki ima glavo nad sredinsko konzolo, da se ne bo kdo ob kej spotaknu :P

Overall obcutek in polozaj (ocenil pozicijo in nakon volana ko sem sraufal skupaj kar na uc) fenomenalen a vseeno spet nek nov obcutek, ki se ga bo potrebno privaditi. Sedez je nastavljiv naprej nazaj cca 15 centimetrov ter ima pri fiksiranju na ohisje vec moznosti naklona. Sam sem izbarl najbolj lezecega, pa je se vedno dost pokonci in je zame, ker imam tudi v RL tako nastavljeno idealen, komu bi pa zmanjkala kaksna lukna v nosilcih, kar pa se da lepo povrtat, ce je potreba.

Prav tako so  cca 15 cm nastavljive pedalke naprej/nazaj ter naklon. Sam jih imam skoraj do konca stran cca 3cm pred koncem ter na naklonu 3 od 15 opcij od oka. Kakrsnega koli zvijanja pri bremzanju ni cutiti, pa sem se cel zahodu na pedal, skripanja tudi nobenega.

Oba ta dva dela sta povezana z res mocnim cevnim okvirjem na 4ih sraufih. Ohisje ima spodaj osem srednje mehko gumiranih nogic, tako da ne bo poprasakal parketa tudi ce kokpit premikas, ce imas pa ploscice, ki si jih sam polagal nas uc, pa se lepo skalibrira na neravninah in je res fiksen.

Na desni strani pride pri RS6 Mach 2 nosilec za volan za razliko od prve verzije ojacan v kotih in z dvema preckama, ki preprecujeta zvijanje pri hujsih naporih. Tako bom reku. Se premika, ko se res obesim na volanski obroc od zgoraj a to tako malenkostno in to komlet celota (zgib tudi v volanu), da pri voznji ko deluje FFB nikakor ni obcutiti nicesar, kaj sele da bi bil problem. Sicer sem ga moral po prvi voznji dodatno pritegnit, ker se je mal ulegel. Zame je bila to stvar, katere sem se najbolj bal da bo problematicna in moteca a zaenkrat v DR2 kar sem sprobal ni....woohooo

Volan lahko nastavljas pa 5 opcij nagiba celega podnozja, recmo da gre od oka kot pri RL avtu , naprej/nazaj cca 5 cm in fine tuning naklon ca 3cm. Je pa to na vec sraufih in ni nek quick release ki bi ti to omogocal on-the-fly. Sem visok cca 177cc pa ni bilo problem najti prave pozicije, prav tako oba sica k ista vecja od mene :S

Zraven pride se nosilec za shifter in rocno, ki ga lahko priblizujes/nagibas po zelji, za raliko od prve verzije ki je bil bolj da ne fiksen. Tega se nisem zmontiral ker ce cakam rocno zavoro, shifter sem pa nasel od starega Fanatec Porche GT3 v2 :D

tole rocno cakam:

https://www.ebay.co.uk/itm/14bit-Sim-Racing-USB-Handbrake-for-Soldering-For-Racing-Games-G25-27-29-T500-UK/163690212682?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=463172698405&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Kupil sem dodatno se roko za tipkovnico in misko ki jih tudi nisem (zmontiral), ker vidim da se lahko stegnem na mizo po misko pa hladnjaka lahko tud odlozim brez tezav.

Zraven dobis se vezice (jezki) s katerimi licno umaknes kable izpod nog. Stvar je kot sem ze rekel res narejena na nivoju, sem pricakoval malo bolj easy varianto, kot recimo nosilec ki ga imam na GT3

https://www.amazon.co.uk/Porsche-Wheels-Deluxe-Pedals-Included-x/dp/B00928PU7E

Roko za monitor sem usraufal kar v mizo (luknja cez in dodaten varnostni vijak), ker je bil clamp z monitorjom na roki zelo sumljiv in res sluzi tako kot sem imel zamisljeno.

Pod crto, kot je kazal na zacetku, da mi kokpit ni usojen se je na koncu stvar lepo iznihala ravno na moj dan. Z nakupom zaenkrat zelo zadovoljen, preseglo je moja pricakovanja. Ce smo posteni gre tole bolj kot ne za malo bolj dodelan avstralski klon Rseatovega RS1 ki ga z shifter nosilcem dobis cca 300€ ceneje. ZA vstopni model kokpita vsekakor vreden svoje cene...bojim se le kam to pelje, ker sem zacel gledati ze za buttkickerji :S

 

Nich starinci moji, tole bi bil moj obljubljen report, ce pa kdo zeli kaksen dodaten info ali fotko pa bom z veseljem pomagal.

 

Lep petek vam zelim! Cheers!.....bemti pircek je ze topu ratu tolk casa sem pisal :D

 

pod volanom:

img20190524152457.jpg

Pa se mal mucenja

 

https://photos.google.com/share/AF1QipMkZW6YY4DxULvcRsp7CoRuuFnp2jGL1wDHvW7VUQxy5YOXfjD6v3gcEM1k_nYlig/photo/AF1QipOCLRXMROxPf3XJ11nFaUY-dTze6nz_JRXn3dvL?key=eGVTSDVnLVJLblVxT3lwVTQ0ODh0Q1p4RjF6TlN3

Uredil - AliBuggy
  • Upvote 1
  • Thanks 1
Link to post

O fak...se tole me caka zrihtat. Kot sem reku sem dobil se en paket, kjer so bili notri need for speed plastik fantasik dodatki za en avto, ki se mi ne sanja kater bi bil, niti zakaj sem jaz to dobil (na etiketi je moj naslov) se manj pa kaj naj s tem naredim.

Kaksen nasvet?

img20190524185743.jpg

img20190524185620.jpg

img20190524185523.jpg

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...