Skoči na vsebino

Moja kletna luknja - session room - Alibuggy


AliBuggy

Recommended Posts

Glih danes tudi jaz ujel ta video...verjetno je bil video zraven tistega ko je Jon Armstrong peljal na reli vožnjo šefa novega Dirt rallya.

V živo je pa itak čisto nekaj drugega kot se igračkat z računalnikom...sam se dokaj resno ukvarjam z offroad dirkanjem (sicer na 2 kolesih) mx/enduro in vem koliko truda in volje je potrebno vložit v to da nekaj dosežeš, da o vloženem denarju rajši ne govorimo :) Logistika, treningi, proge, servisi...pri reliju je strošek verjetno še več 10x večji.

Se nimam niti malo za dobrega šoferja, čeprav rad peljem kak karting al pa kako rundo na Grobniku, sem pa prepričan da ti igračkanje z volanom v sobi pri pravi stvari ne pomaga popolnoma nič.

 

Link to post
  • Odgovori 266
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kolo dobil v sredo. Svaka cast postarjem in tudi trgovini. Kdor pravi, da v teh casih stvari ne funkcionirajo naj se se enkrat vprasa, kaj vse imamo okoli nas pa se sele sedaj zavedamo, da obstaja. Ni

Nerad delam reklamo za karkoli. Najprej zardi tega, ker imamo vsi svoje prioritete v teh letih ze poslihtane in se nam ze vsem kozla po komercializaciji. Ravno zato sem bil danes odkrito presenec

Vceraj prisel iz prelepga Ptuja, kamor smo ze 6-leto odsli s kolesi na strehi avta penzjonisticno namakat riti v nihove toplice in kolesarit po okolici. Se en teden prej smo obdelali Soco z okolico in

Posted Images

Pred 5 urami , bubina je napisal:

sem pa prepričan da ti igračkanje z volanom v sobi pri pravi stvari ne pomaga popolnoma nič.

Jaz se pa s tem ne bi strinjal. Veliko ljudi je že dokazalo, da se izkušnje pridobljene za volanom v dnevni sobi da zelo dobro prenesti v pravi avto. Ampak ni to pri vseh ljudeh enako. 

Tako kot imaš nekatere vrhunske voznike pravih dirkalnikov in jih posedeš v simulator pa jim sploh ne potegne ....

Link to post

roko na srce, malokdo od nas bi bil sposeben v RL, odpeljat konkurencen krog kot ga odpelje v simu. Jaz se prvi pofockam, ker nimam jajc, znanja se manj, si ga pa mocno zelim. Seveda so pa redki talenti, ki so preko simulacij dobili priloznost in tudi v RL dosegli dolocene kriterije. Poznamo primere ko so v RX sim racerji pometli z zelo situirimi dirkaci na lestvici.

Mislim pa, da je bubina govoril bolj o improviziranih seansah rallyija, ker pisto se dejansko da priuciti dosti bolj tudi preko sima, sploh sedaj, ko je ze lasersko skenirana vsaka druga pista.

 

NWM...ne me tepst...sam recem

Link to post
Pred 10 urami , B_U_R_I je napisal:

Jaz se pa s tem ne bi strinjal. Veliko ljudi je že dokazalo, da se izkušnje pridobljene za volanom v dnevni sobi da zelo dobro prenesti v pravi avto. Ampak ni to pri vseh ljudeh enako. 

Tako kot imaš nekatere vrhunske voznike pravih dirkalnikov in jih posedeš v simulator pa jim sploh ne potegne .... 

Verjamem da v dnevni sobi lahko res pridobiš določena znanja uporabe kontrol ter to preneseš v resničnost, vendar je v živo vse bolj otipljivo da ne govorimo o silah ki delujejo na voznika. Mogoče so nekateri že po naravi talenti za vožnjo in so se izkazali v živo, čeprav dvomim da so glih toliko pomagale ure za sobnim volanom. Pa tudi kontra je po moje popolnoma isto. Sam zase vem, da ne bom popolnoma nič boljši voznik v živo zaradi iger...to je samo malo za zabavo :)

 

Link to post
Pred eno uro, bubina je napisal:

Verjamem da v dnevni sobi lahko res pridobiš določena znanja uporabe kontrol ter to preneseš v resničnost, vendar je v živo vse bolj otipljivo da ne govorimo o silah ki delujejo na voznika. Mogoče so nekateri že po naravi talenti za vožnjo in so se izkazali v živo, čeprav dvomim da so glih toliko pomagale ure za sobnim volanom.

 

Če bi bili simulatorji tako neuporabni jih nebi uporabljala profi moštva. 

Najmanj kar dobiš je free track time in spoznavanje same proge, sploh v primerih ko je progra skenirana. Naslednja stvar je "trening oči" da gledajo čedalje dlje naprej in pa vizualizacija samega ovinka, sploh v primerih kot so blind turns. Pa še je tega...

Najbrž večina pozna knjigo Speed secrets od Ross Bentley, najbrž pa večina ne ve, da tip pridno dela tudi tedenske podcast-e . (link)

V svojih podcastih ima vse od pro voznikov, amaterjev, simracerjev.. skratka zanimiv nabor gostov in tem. 

Mater kolk nakladanja, sam zato, ker sem hotel napisat, da v teh podcastih ogromno RL voznikov in inženirjev govori o tem, da dejansko uporabljajo simulatorje kot traning tool in ne kot zabavo :)

 

Link to post

To pa verjemem da uporabljajo simulatorje za spoznavanje prog. Že logistično gledano je neizvedljivo da bi drugače kot tako vedno treniral na oddaljenih progah. Kar se pa večine nas tiče pa nima smisla debatirat, v resnici se več kot v hobi kartingu verjetno nikoli ne bomo mogli pomerit 😃

 

Uredil - bubina
Link to post

Tako kot je @AliBuggy napisal - verjetno je zelo velika razlika v tem ali hočeš znanje prenest na asfalt ali na makadam. Najbrž je na asfalt lažje, ker je bolj predvidljiv. Drugače pa v kakšni kritični situaciji že pri sebi vidim, da precej drugače/bolje odreagiram v avtu, kot bi sicer, če ne bi imel izkušenj iz simracinga.

Link to post
pred 2 minutama, B_U_R_I je napisal:

Drugače pa v kakšni kritični situaciji že pri sebi vidim, da precej drugače/bolje odreagiram v avtu, kot bi sicer, če ne bi imel izkušenj iz simracinga.

Zanimiva trditev :)

Jst sm pa malo prej peljal tamalga iz šole in mi je v križišču na mokrem med zaviranjem pri 20km/h res malenkost odneslo sprednji konec...sm se kar malo prestrašu😬 Amater kaj češ, ma v DR2 sem pa prepričan da bom raztural, haha 😁

 

Link to post
  • 1 month later...

Ne samo da imam virozo. Dohtarji so reki, da ne slisim na levo uho. Da bo stvar popolna so me poslai se na magnetno resonanco, ker se je dohtracha ustrasila kaj je izkocio iz desnega kolena. Se sekiram? Ne. Koleno me boli ze dve leti...dohtarjev pa ne maram. Isto kot pri sportu navijaci. Kaj lahko kdorkoli vpliva na izzid? Teh iger kjer nisi dejansko vpleten nikoli nisem razumel. Me je strah in se delam cool? Ja! ker verjamem da ni nic.,,,dohtarji nakladajo.

Drugac pa. Kletna lukna bo dobila po dolgem casu prenovo. Prenova bo major, kar me skrbi, saj sem clovek  spominov in ves organiziran kaos je meni pomenil vse. Jaz sem za vse vedel kje je kaj.

med vrsticam steje...sporocilnost, ki ni napisana!

Uredil - AliBuggy
Link to post

Danes je zena uradno odobrila budget za prenovo luknje in ze skacem z metrom po sobi ter studiram kako vse lepo izpeljat. Vse se je zacelo, ker smo kupili novo sedezno za dnevno sobo. Ker je meni moja stara sedezna zelo pri srcu nisem dovolil da gre stran in sem rekel da gre dol v mojo lukno. To je potem potegnilo vse za sabo. Session room, ki je trenutno bolj kot ne rumpl kamra se bo popolnoma izppraznil. Dobil bo novo pleskanje. Barve si se zmisljujem je pa ze sank v oranzni dirt barvi in se bo to nekako nadaljevalo v ta prostor. Strop bo verjetno vijolcen, ker se ko je prizgan projektor od  trenutno belega stropa svetloba grozno motece odbija. Lukna je sedaj zamisljena okoli racing sasije a vseeno mora biti se zraven uporaben working space za normalno delo ter prostor za platno, ker dostkrat gledamo filme.

Imeti bom moral tudi nekaj licnih omar s policam za HW, poskrbeti bo potrebno za sencenje kletnih oken, skratka kar nekaj dela, idej mi pa tudi ne manjka, samo vseeno postavljam prakticnost pred estetiko in znotraj budgeta seveda...sem pa blazno vesel, da se bo spet nekaj premaknilo....woohoo!

Vas izkusene, bom poprosil tudi za kaksno idejo in nasvetom. Moram zdej tloris zrisat, pa mal komponente vnest notri...a ne danes, upam da me ne be prevec gnjavila neucakanost in bom kaj spregledal, kar se ne bo dalo popravit ;)

Cheers!

Uredil - AliBuggy
Link to post

neka taka roka pa mislim, da  bo zadovoljilo moje potrebe in pomagala pri proracunu, tako da bom trenutni 32" Gsync 1440p 144Hz monitor lahko  sheral za tri namene. Levo zraven sasije bo miza, kjer bo nasraufana, desno od sasije sedezna. Premaknem roko in na sedezni gamepad in witcher 3 spil furam. Na sredi sasija in monitor dam lahko cisto blizu, ce ga pa levo premaknem imam pa za sluzbo in kaksne spile za tipkovnico in mis, ker zdej cez volan tezje delam. Isti monitor za tri razlicne namene!

Se masino imam lahko potem samo eno, ker jo za projektor ne bom rabil in bo v centru vsega. Sicer moram se zrisat, sam mislim da bo slo. Danes me je ideja butnla v glavo.

Zakaj in kdaj sem v lukni...predvsem zaradi voznje zato bo sasijia center? Pa na steno nad sasijo bo sel profil gume vtisnjen v izravnalno maso pol bom pa profil zasencil z oranzno kot da je pesek...dirt..you get it? Pred sasijo pa bom to gumo razrezal na pol in polakiral ter v njo skril kable in bo zgledal kot da je po sten prpelala :D

 

 

Vse zivo se mi po glavi plete zdej!

Uredil - AliBuggy
Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...