Skoči na vsebino

Moja kletna luknja - session room - Alibuggy


AliBuggy

Recommended Posts

Ze skoraj teden se testira in optimizira nova platforma, ki bo nadomestila trenutnega I7 2600@4Ghz 1600Mhz RAM Cl9 na Z77 cipsetu.

Vzel sem R5 2600 na X470 platformi z Gskill FlareX 3200cl14 RAM-i. Je to jeba ali pac ne vem. Pa svoje sem spet zelel po dolgem casu malce sprobal to silicijevo loterijo in spet OC-jat, pa po 7-ih letih je morda smiselno stvar tudi malce modificirat v sessn roomu.

Trenutno tecejo stabilnostni testi, ker probam iztisnit MAX, tako da GPU-ja 1080ti se nisem migriral in ne morem podati kaksnih konkretnih opazanj..je pa to moj namen. Dirt Rally ima integriran bench in me resnicno zanima ali bom kaj pridobil v min frejmih, ki so tisti ki pokvarijo igralno izkusnjo ali bo samo multitasking in recording doprinesel kej. Sem pa na 1440P 144Hz Gsyinc

 

Pa da vidimo ce sem se spet ustrelil v koleno

Uredil - AliBuggy
Link to post
  • Odgovori 266
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kolo dobil v sredo. Svaka cast postarjem in tudi trgovini. Kdor pravi, da v teh casih stvari ne funkcionirajo naj se se enkrat vprasa, kaj vse imamo okoli nas pa se sele sedaj zavedamo, da obstaja. Ni

Nerad delam reklamo za karkoli. Najprej zardi tega, ker imamo vsi svoje prioritete v teh letih ze poslihtane in se nam ze vsem kozla po komercializaciji. Ravno zato sem bil danes odkrito presenec

Vceraj prisel iz prelepga Ptuja, kamor smo ze 6-leto odsli s kolesi na strehi avta penzjonisticno namakat riti v nihove toplice in kolesarit po okolici. Se en teden prej smo obdelali Soco z okolico in

Posted Images

Ocitno menjava vseeno ni bila taksen zajeb, kot sem mislil da bo ;)

 

Integriran Dirt Rally benchmark - 1440p@144Hz - Ultra preset - Gsync-ON - oba sistema isti GPU

I7 2600@4Ghz:

Min -72 fps
Avg -87 fps
Max -107 fps

Ryzen 5 2600@4Ghz
Min -116 fps
Avg -138 fps
Max -167 fps

 

Sem se pa konkretno z memory sekundarnimi timingi igral, da sem dobil stabilen sistem. Pri Ryznu zategnjen in hiter ram prinese proporcionalno dosti vec, kot pa visanje frekvence CPU-ja. Min frejmi najbolj stejejo, ker je verjetno tudi vam v ovinkih na bremzanju, sploh v gozdu fps obcutno padel in povzrocil malo drame.

Danes odpeljal ze daily-je, na katere nisem ravno ponosen...tko da imas lahko tudi zlat HW, ne bo pomagal ce ni skilsov in koncentracije, pa verjetno tudi kancek srece :D

 

Uredil - AliBuggy
Link to post
  • 4 weeks later...

UPS-ov kombi komaj nasel hiso danes popoldne a vseeno paket je doma. Po prvem navdusenju, sploh z odpiranjem skatle, kjer se Fanatec res potrudi pricarat vzusje sem naletel na prvi "logisticni" problem in sicer globina baze, ki je konkretno vecja od CSW 1, ko/ce bo prisraufana v mizo :S

Sem danes na hitro na drugi masini priklopil z table clampom, ki dejansko kar dobro drzi cegu fiksiran na mestu, upgradal FW iz 335 na 4XX ter popravil XML file v Dirt 3 actionmap folderju, da je stvar zalaufala v tej stari igri ter sel sprobat...

Ma kaj pa vem. Al sem navajen na star volan al se moram pa poigrat se s settingi...ni bil cist ok prvi feeling

Kot prvo sem moral dati na 0 tist FEI setting, ker je vse ropotalo po prasini, da je bilo veselje. Ko je volan miroval in si ga malenkost premaknil je bilo slisati tudi neko cudno frekvenco (coil whine) iz volana. Sicer ne glasno a vseeno.

Jutri naredim malo bolj obsezno raziskavo ter se poblize spoznam. Ce ne bo obojestranske ljubezni na drugi pogled, bo pac na zalogi za crne dni.

Bo pa moje tipkanje postalo se hujse, ce je to sploh mozno, ker na tipkovnico potem res ne bom vec dosegel :)

 

img20181129172930.jpg

Link to post

CSL elite PS4 Prestavljen v "produkcijo" in ugotovljeno zakaj je bil obcutek malo mimo.

-DRI - OFF je bil na CSW v1 pac OFF, tukaj pa je isto obnasanje volana, ko je na DRI -5 :D

-Na rally progah mora biti FEI vsaj malo vklucen, da takoj zapazis kdaj ti guma grabi bankino...nastavljeno na 30. Default 50 je v testni fazi volan mizo hotu razmetat, sedaj sem pod volan dal podlogo od miske in ga zategnil...tako sunke cutim zgolj na obrocu in ne vec tresenju mize.

-Dejansko je stvar hitrejsa bolj ziva od CSW 1, kar se samega odziva volana tice in tega je na prasinah ogromno.

-FF na 100 je zame v Dirt Rally premocen, dal na 85, SEN na 032, FEI na 30 in DRI na -4 ostalo 100...obcutek sedaj dokaj podoben kot na CSW

-DR volana by deafult ne prepozna. Se da pa pohekat ..Steam\steamapps\common\DiRT Rally\input\ftec_clubsport_v2.xml in sicer tako, da zamenjas notri device_type_0="{00010EB7-0000-0000-0000-504944564944}" s tvojim PID in VID iz registra za CSL oz. lahko ga najdes tudi pod device managerjem pod HID napravami pod istim PIDOM in sestavis. V mojem primeru sem zgornji kljuc zamenjal z device_type_0="{00050EB7-0000-0000-0000-504944564944}" in v DR se sedaj predstavi kot CSW 2

-D3 je isto neprepoznan, ga pa prelisicis tako, da v registru najdes OEMName v mojem primeru "FANATEC CSL Elite Wheel Base PlayStation 4" ter ga v ..Steam\steamapps\common\DiRT 3 Complete Edition\actionmap\ftec_clubsport_wheel.xml  pod kljucom deviceName zamenjas takole. To dela finta za vse volane, vzames le ustrezen oz. najblizji XML za tvoj volan v tem folderju.

<ActionMap actionMapName="ftec_clubsport_wheel" deviceName="FANATEC CSL Elite Wheel Base PlayStation 4" priority="8">

-D4 se se nisem lotil je pa spet malo drugace, morda pa bo delalo po default ker nek CSL XML celo obstaja

-Ventilator je dokaj hitro zacel nabijat in je dosti bolj glasenejsi od CSW1, nek rahel coil whine se vedno slisim in je res tecen, ko se rahlo zamakn obroc. Zdej ko pisem in je volan prizgan mi cvili po mozgu :)Driverje imam zadnje 311, FW 476 in FW motorja 18

-Volan je sedaj pritrjen s tableclampom, pod njim podloga od miske in je stvar presenetljivo fiksna, ker pa je od prejsnjega cca 15cm bolj ven sem moral z dilo podlozit se stopalke do stene, da se ne premikajo, zdej pa nimam trsk za zakurt v kamincku :P

Pod crto. Ja, stavr je bila vredna nakupa in vsebolj se zdi da bo ostal kot primarna izbira. Dejstvo je, da se bo potrebno se malce privaditi na feeling, kar pa bo verjetno pri meni se nekaj casa trajalo. Starega cucka je pac tezko ucit novih trikov. Tipkovnica pa kot kaze bo c clampom isto dostopna, edin kriz me je zacel ze bolet ker sem pac zdej tolk bolj oddaljen od nje ...nikol nc prow :)

 

Cheers!

 

 

Link to post

da nebi mislu...bi jih z veseljem tud sam usraufal v tla pa ne morem, ker imam kurcevo keramiko.

Prej sem imel "podsprajcan" od stene z dvemi DVD enotami, ki jih noben vec ne nuca, zdej je bilo zal premal.

 

Sem pa zdej en dolg rally session odigral s Svedi in sem celo tam-tam kot prej ali celo boljsi al je pa Leffe nazgan ze kot dasa :)

Zakljucek...prej sem mizo ob sobotah popravljal nazaj do stene, zdej se mi pa volan smuka...tko da bo sel verjetno kar v mizo na sraufe.

@mancSLOA tebi volan nic ne piska...pa ne me zdej jebat s kaksnimi forami, da naj poslusam v nedeljo :D

 

img20181130212747.jpg

Uredil - AliBuggy
Link to post

tale je pa samo zame in za mojega brata, ko sva s hroscom cepala proti Kolpi. Mi je zadnjic prisel povedat, da dobi cetrtega otroka in da ne bo nikoli pozabil najinih trentkov, ko sva odrascala, prepuscena bolj kot ne sama sebi. Na ta komad pa dobi vedno kurjo polt. Love you Miha!

 

 

 

Link to post
Quote

Zakljucek...prej sem mizo ob sobotah popravljal nazaj do stene, zdej se mi pa volan smuka...tko da bo sel verjetno kar v mizo na sraufe.

Drugi poizkus fiksiranja, brez sraufanja.

Prve teste je modifikacija uporabe brez sraufanja ze prestala. Podloga po novem na mizo zlepljena z duckttape-om, na podlogi dodatno namesceni dvostranksi lepilni traki (bolj za grip kot sam lepilni efekt) , kakor tudi traki pod mizo na mestu, kjer se clamp dotika mize...dodatno pa se na frontalni strani dvostranski trak, da so nogice, ki se naslanjajo na rob tudi fiksirane.

Zategnjeno malo pred mejo, da bo clamp pocil (nekaj amortizacije ima se v penasti podlogi)...overdone?...bomo videli jutri :D

 

Sem pa naletel ze na eno cudno obnasanje volana in sicer, ko ga vcasih prizgem iz nule se ne kalibrira na center. Ce ga poravnam na sredo v driverjih vidim, da je cca 40 stopinj off. Takrat je tudi DRI setting v profilu namesto na -4 na OFF. Ga ugasnem, se enkrat prizgem in je vse ok. WTF?!

Zgodilo ze dvakrat :S

 

Aja, Dirt4 prepozna volan by default, je bilo pa kar jeba nastavit ingame settinge, da je bil kuker tolk ok obcutek. Zdej sem celo nasel neko zadovoljivo kombinacijo, ce koga zanima za D4 lahko postnem.

 

Sem pa probal se v AC, kjer so me BTW pozitivno presenetil revlight, bi pa prosil koga za ingame in wheel settinge...isto za ACC, da ne odkrivam tople vode....pls pls pls :D

 

 

Uredil - AliBuggy
Link to post

tezka bo prjatu moj...pri men stvari umirajo z mano. Sem hrcek, pa vedno hocem imeti pokrit tudi crni scenarij, ce bo treba bazo kam poslijat.

 

Sem pa koncal prvo seanso s svedi....baza je na mestu, mizo popravljam! Woohoo, operacija uspela.

Ko pa pomislim se enkrat...koj ku*** je to drugac kot ce bi imel nasraufan v mizo, ce je itaq ne bom mogu na easy dol dat ko bom witcher3 nafuraval...swasta!

 

Uredil - AliBuggy
Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...