Skoči na vsebino

Moja kletna luknja - session room - Alibuggy


AliBuggy

Recommended Posts

Mogoce je res cas da tudi sam prestavim prostor, kjer se pri meni izvajajo take in drugacne drame. Sem na hitro poskljocal s telefonom moj gaming plac kamor se umaknem, da ne motim drugih clanov pri mojih "sportih".

 

...najprej seveda moje novo "orodje", ki se je po nekaj letih, letos koncno skompletiralo do faze katero sem si dolgo zelel. Zadeva je usraufana direkt v mizo, menjalnik pride pa zraven po potrebi klipan na homemade adapter. Gre za Fanatec CSW V1 + Universal Hub + volan iz A3M ter CSR elite stopalke + inversion kit. Vsa roba kupljena rabljena vecina od clanov tega foruma...se enkrat Hvala

2015-09-25-162636.jpg

2015-09-25-162846.jpg

 

Pred tem je dolgo let zvesto sluzil Fanatec GT3V2 +G25pedala, ki je prejsni teden dobil se podstavek Wheel stand Pro V2 in ga sedaj mucita naprej oba otroka. Prakticno je to, da ga lahko sedaj elegantno prestavim v vsak stuk k racunalniku, kjer je pac potreba in zelja...pa zaradi projektorja sem se tudi odlocil zanj, saj je bil volan na mizi neprakticno blizu, tako da me je bolel vrat ce sem karkoli zganjal. Zdaj se bom lahko vsedel na stol malo dlje stran in bo zadeva spilala....vsaj upam, ker nisem se probal.

2015-09-23-0627411.jpg

 

Tkole zgleda delovna povrsina s strani

 

2015-09-25-1630381.jpg

in kontra

 

2015-09-25-170429.jpg

 

Home made nastavljiv in prenosljiv nosilec za projektor

2015-09-25-163015.jpg

 

pa se pogled iz "dirkalno-movie" placa v druzabno-pivski del

 

2015-09-25-170120.jpg

pa se pogled kontra nazaj

2015-09-25-163254.jpg

Prostor v delovanju:

2015-09-25-163535.jpg

za konec pa se moja resitev rocne zavore na pisarniskem kolescku...dvostranski selotejp, ki je sedaj ze generiral eno homogeno maso in se stol pomoje nikol vec nau vozu :)

2015-09-25-163204.jpg

 

se opravicujem za grde/prevec slik...lahko Murn kej zrihta, ce se bo dal...samo je telefonski foto vse kar imam trenutno delujoce :(

Uredil - AliBuggy
Link to post
  • Odgovori 266
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kolo dobil v sredo. Svaka cast postarjem in tudi trgovini. Kdor pravi, da v teh casih stvari ne funkcionirajo naj se se enkrat vprasa, kaj vse imamo okoli nas pa se sele sedaj zavedamo, da obstaja. Ni

Nerad delam reklamo za karkoli. Najprej zardi tega, ker imamo vsi svoje prioritete v teh letih ze poslihtane in se nam ze vsem kozla po komercializaciji. Ravno zato sem bil danes odkrito presenec

Vceraj prisel iz prelepga Ptuja, kamor smo ze 6-leto odsli s kolesi na strehi avta penzjonisticno namakat riti v nihove toplice in kolesarit po okolici. Se en teden prej smo obdelali Soco z okolico in

Posted Images

sem spilal na projektrorju GRID2 na gamepad pa je zabavna izkusnja, ker sem dalec nazaj na sedezni...ko sem probal pa z volanom nasraufanim na mizo je pa slika previsoka da bi se dal lepo vozit kaj bolj resnega...ta teden bom sprobal s stojalom in volanom, da vidim ce bo boljse, ker res bi rad probal Dirt rally odpeljat v 3D...na gamepadu namrec se dveh ovinkov ne zvozim in potem pokvari izkusnjo :)

 

Ja luknja mi je zlo pri srcu, sploh ker je lahko nametno notr vse ...pa vedno vem kje je kaj, ker ni vstopa za nepooblascene ;) Not se polet umaknem veckrat ker je hladno...petek pa itaq vsak ...tud ce je mraz :D

Je moja delovna soba (masine pedenam), skladisce ropotije, kadilnica, pa macka ima pribezalisce tukaj, tako da edino z njo lepo sobivava...ceprav bi ji vcasih vrat zavil ko se okol nog smuka glih ko kaj napetega vozim :S

 

 

Link to post

Ne razumem pa kaj si mislil,da bi rad odpeljal Dirt Rally v 3D? 

 

Dirt rally podpira na AMD grafiki nativ Stereoscopic 3D  in projektor je 3D capable. Dam gor ocala nastimam v D:R 3D in gasa....simpl. Stvar kot sem rekel sem sprobal na gamepadu in je na velikem ekranu res fascinantno, sam vozit se ni dal...zato bom probal zdej z volanom, 3D spegli, zvocniki na polno pa da vidim, ce se da se kaj bolj podozivet D:R

Link to post

Aja,to pa bo super ;) To bi še jaz sprobal. Pa imaš res občutek kot,da si v igri,mislim reči je dobra grafična podoba,ko imaš 3D očala gor? Prihaja kaj do trganja slike,ali vse deluje tekoče? Projektor in platno sta sigurno presegla jurčka,da lahko poganjaš gor igre,kajne? 

Link to post

neki zajebancije je z 3D nastavitvam ker mi skoz v 1080p mece na 25Hz, pol moram pa mal prilagajat in preklapljat med mode-i  da so fremi zadovoljivi. Lahk da bo zdej z novimi driverji kej boljs, ker to je res klasika pri Codemasterju...isto pizadarijo mi je delal na Grid2, Dirt3 ko sem sel v 3D.

 

Seveda je to dalec od VR, samo da pa vseeno neko globino, ki pricara spet druge obcutke in zaznavanja.

 

Projektor je Optoma HD25e, platno pa sem dobil zraven...kupljeno po koncanem nogometnem prvenstvu lani za polovicno ceno in 140ur delovanja...tko da ni sile. Vecinoma je namenjen za filme pa recimo kaksen http://store.steampowered.com/app/346110/ spilamo s tamalimi na gamepad in se se mi userjemo, ko se gromozanski brontozaver poserje zraven tebe...resno!

 

Masina za Kodi (projektor) je I5 2320 + navita AMD HD7950  8GB RAM, raptor 300GB + 3TB storage vse v HP Z210 masini kupljeni za 270€...grafike so mi ostale od miniranja virtualnih valut (in so se same odplacale) tko da je bilo vse skup tko rekoc drobiz.

Sim masina pa je I7 2600nonK (navit na 3.9Ghz), R9 WF3 290 OC, 8GB, SSD 250, 1TB storage

Zraven pa je se backup masina Q9400@3600Mhz, 4Gb ram, Nvidia GTX 560 SOC...bivsa sim masina

 

OS povsod  Win10 razen Kodi masine (projektor) ker so eni problemi z wireless gamepadi in Kodijem. Ta masina ima poleg klasicne miske in tipkovnice attachamo se brezzicno misko in tipkovnico, da se ni potrebno priblizevat mizi, zaradi par klikov.

Link to post

Uf,to igro ARK moram nabavit. Sem že gledal posnetke in bo po mojem noro igrati z OR.  Glede PC-jev pa lahko rečem to,da imaš same dobre kište ;) Če jih vse skupaj zalaufaš ti pomojem v kuhinji luč malenkost utripne :D 

 

ni panike...ko sem rudaril pred dvemi leti virtaulne valute je bilo vprezenih 7 grafik, tako da to kar je v sessn roomu ni hudga....

 

Ima pa starejsi sine v svoji sobi se FX8320@4.3Ghz, + navita HD7950 pa v srednjem stuku je se I7 2600K + Nvidia 780 OC...tam je trenutno tudi stojalo z volanom, kjer mali sine trenira Assetto Corsa ...ja masin imam res toliko da je groza...da ne govorim o Linux boxu AMD dvojedernik odklenjen na 4 jedra in navito + GTX 460...pac moja bolezen...rad imam HW in prckam po njemu....pa tezko se ga znebim :S

Link to post
  • 2 weeks later...

No, eni se bojo mogoce ob tem zabaval jaz se nisem...povem pa vseeno, ker je forum namenjen sirjenju in deljenju informacij.

Moj preljubi volan, ki sem si ga tako mocno zelel je kot je za jesensko sezono znacilno fasal nekega gremlina ali virozo. Dogajat se je zacelo, da je volan zacel kar random knofe prizigat ko sem zavijal. Z godilo se je na AC slajfi ko sem zafukal ovink in me je zacel razmetavat...spustil sem volan in takrat je noro sibal levo in desno...Pojavil se je servisni menu za kalibracijo. Od takrat naprej so bili problemi z random priziganjem knofov na obrocu. Da stvar seveda nebi bila tako simpl, je bilo treba lociti kje se problem dogaja...je to baza CSW sama ali Universal HUB.

Sreco je na tem svetu se nekaj dobrih ljudi, ki so tudi clani tega foruma ...Ramok hvala!!!

Sem se odpeljal 200km stran v Sempas, da sem sprobal svoj HUB in pri uporabniku Ramoku je po hitrem testu vse delalo na njegovi CSW bazi. Pravi model "vzemi moj F1 obroc pa probaj se ti" in sem, ceprav se mi je zdelo da nima smisla, ker je bilo jasno da je problem kao v bazi. Kera napaka!

Z njegovim obrocem je stvar delala brez problema tudi pri meni na bazi...in to najhujse mozne FFB variante...kar je se bolj noro je pa, ko sem dal spet svoj obroc gor delal tudi moj ...do naslednjega dne, ko sem se ga samo dotaknil in ga je spet sral (random stiskal tipke).

 

problem je zgledal nekako tako:

https://www.dropbox.com/s/80g0o7lwr2tzkv4/2015-10-09 03.10.07.mp4?dl=0

stvar sem razdrl in pogledal, ce je kaksen stik znotraj in ni bilo videti nic...stvar pa razstavljena zgleda tako:

https://www.dropbox.com/s/9oy1z2rr9q2z1nk/2015-10-05 18.01.05.jpg?dl=0

sestavim nazaj..grem peljat rally in se mi dogaja to...change camera in pause v spilu (noro dobra frustracija):

https://www.dropbox.com/home/Camera Uploads?preview=2015-10-05+15.20.54.mp4

No da skrajsam...seveda je bila baza ze zdavnaj iz garancije...HUB (obroc) pa ze skoraj dva (2) meseca pa se sam nisem originalni kupec, ker moras ticket poslat kot tisti, ki si bil pri njih stranka.

 

Sem pisal na support, razlozil situacijo in so me napotili na njihovo formo. Dodan tudi racun s preteceno garancijo in zgornje filmcke, pa mi sporocijo da naj probam se z drugim obrocem, in ce je baza bom za popravilo moral placat (je iz leta 2012) ce pa je HUB pa mi ga bojo replacal/repairal.

 

Torej danes zulim ze cel vecer F1 obroc od Ramoka in problema ni...tako da gre moj HUB v ponedeljek na zdravljenje v Nemcijo in kot je Johannnes oblubil na brezplacno zamenjavo oz. popravilo ceprav je izven garancije...toliko o Fanatec Supportu.

 

Tako zgleda Dr. Hause ki je diagnosticiral problem

 

2015-10-09-1853321.jpg

 

in ker sem pred kakimi dvemi tedni kupil se stojalo za projektor je danes sekal moj 5 let stari in zanesljiv Fanatec Gt3 V2 z menjalnikom za backup.

 

2015-10-09-1718521.jpg

 

...tko da kar se mene tice kapo dol za kooperativnost Fanatec supporta, me pa mocno zivcira, ker se mi ne sanja kaj je s HUB-om, ker sem celwga razdrl in pregledal.

 

NO danes sem se res nagaral s "kvadratnim obrocem" pri testingu in celo na dirt3 dosegal enake case...na asseti pa celo podrl svoj osebni rekord...tko da celo razmisljam da bi ta obroc tudi obdrzal...bom Juretu kako dobro ceno ponudil pa da vidimo, ce bo za stvar....med tem ko cakam da dobim svoj obroc nazaj.

 

 

pa se en komad, da ne bo dogcas:

 

 

 

...aja na zdravje ce kdo pircka...jaz ga ;)

Uredil - AliBuggy
Link to post
  • 3 weeks later...

ekola, stvar s HUB-om se razviija. Fanatec je navkljub temu, da stvar nisem sam kupil in da je bila ze 2 meseca cez garancijo, zamenjal HUB z novim (moram sicer se preveriti) ter poleg tega se vrnil postnino za poslan paket v DE, tako da ze nestrpno pricakujem posiljko in upam na najboljse ...wooohooo:) 

 

Brnik, Slovenia28/10/20157:14Out for Delivery
 28/10/20157:14Import Scan
 28/10/20157:00Destination Scan
 28/10/20156:30Arrival Scan
Bologna, Italy28/10/20151:15Departure Scan
Bologna, Italy27/10/201521:30Arrival Scan
Herne-Boernig, Germany27/10/20152:33Departure Scan
 27/10/20150:56Arrival Scan
Hamburg, Germany26/10/201521:00Departure Scan
 26/10/201520:28Origin Scan
Germany26/10/20158:27

Order Processed: Ready for UPS

 

 

V teh dveh tednih sem na F1 obroc igral brez zgoraj omenjenih problemov...je pa res, da je postavitev gumbov spet drugacna na F1 kot na HUB obrocu in bi naceloma se vedno lahko bil tudi kaksen stik na centralnem zicnem vodilu v bazi in zickami ki jih F1 ne uporablja HUB pa.

Kakorkoli...iz moje strani zaenkrat vse pohvale FANATEC-u...pri kaksnem drugem proizvajalcu bi se verjetno gladko smejali mojim tezavam, ko bi videli da je stvar izven garancije...sploh pa pri nas v SLO.

Link to post

tako...HUB je prisel in sem ga skoraj uro skupaj sestavljal, pa obroc gor pa jada jada gumice te in une, pol pa ves vesel namontiram na bazo in moji strahovi so se zal uresnicili. Z novim Hub-om je popolnoma isti problem kot s starim. Torej mapiranje gumbov iz HUB-a nekaj zdrma komlpet situacijo v bazi za razliko od F1 obroca ki nima zgornjih knofov kot HUB. Sem jo se enkrat odprl pa pogledal tisto centralno zivcevje, pa ni videti kaksnih poskodb ...tko da sem kar slabe volje zdej...sploh ker ne vem kaj narest :(

 

Kupit F1 obroc in se delat da je vse kul al poslat bazo gor na popravilo (ce bojo sploh kej nasl)...denarno je oboje tam tam.

 

...eh, bo pa vec srece v ljubezni pravjo ;)

 

Link to post

ok follow-up...ker seveda nisem cagaw in bi kar tako vrgel pusko (wolan) v koruzo kot eni mudweli zgoraj predlagajo, sem tokrat fokus postavil na bazo. Sem odsraufal konektor v quick releasu in malo podrkal zicke gore-dole, pol pa vse skupaj nazaj kriz-kraz zategnu do kokr je zgledu se en normalen navor (preden sem odtegnu sem namrec opazil, da je bil en od 5-ih inbusov malo razrahljan.

Sem sel prec probat AC, ker tam se je takoj pokazalo in odpeljal ene 15 krogov BMW Zandy-ja, ker je bilo to glih nastiman za hotlap, pa se vmes v ograje zaletaval, da je obroc po svoje vrtelo in ker sem ga pol se tolk gonil sem si se PB malo izboljsal z HUB-om za razliko od F1 obroca in je sedaj 1:54:3xx...skratka polurno mrcvarjenje je moj HUB prezivel brez simptomov, tako da upam, da je bila res samo ta banalnost :oops:

 

tko da, fingers crossed...wish me luck :D

 

more testing tonight!

 

wooohooo [Jel2]

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...