Skoči na vsebino

Splošna debata


Recommended Posts

Uuuuu zdele sm vidu, da je tole samo za donatorje. No, glede na amatersko organizacijo v prvem prvenstvu, bom pa še malenkost razmislil o udeležbi, pa tud o donatorstvu. Šit no, pa glih v petek sem mel namen donirat. Ne vem no, pol pa rajš Bonči 20 evrov stisnem.. [iz] 

Link to post
  • Odgovori 254
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fantje. A ne razumete? Ni debate. Sprijaznite se. Ni to demokracija. Komur paše vozit, naj vozi. Kdor ne pa pač ne.    S svojim odnosom lepo izražate stanje slovenske (sim)racing skupnosti, kjer nikom

Še ena pomembna informacija  Ekipi RRT se je tik pred zdajci pridružil tretji član, Gašper Zupan, večina ga pozna pod nadimkom "Zupan Skačeš"  Seveda bo letos vse drugače, saj je svoji internetni pove

Eluir Racing je imel danes zasebna testiranja na Zandvoortu.

Torej, če prav razumem, je treba najprej donirati 10€ pa se lahko prijavim ? Je tako?

Drugič me zanima, je še kaka prosta ekipa ? Sem novi tu, to pove dovolj... tako da en z izkušnjami nebi bil slab.

Link to post

@m0LN4r - Doniraš lahko tudi 6€ in dobiš status donatorja za pol leta... Toliko časa kot traja prvenstvo.

@57X - kaj si imel v mislih z amatersko organizacijo? Sporoči kaj te je motilo (lahko tudi preko ZS) - mogoče lahko tokrat to izboljšamo.

Link to post

Matjaž, če dovoliš, bom kar tukaj.. Moram najprej povedati, da ne gre za denar. Niti (moteče) stvari niso bile takšne narave, da se ne bi veselil prihajajočega prvenstva. Kje pa.. še več. Izrecno zaradi simracinga sem si od 31.5. do včeraj 13.10.  fanatično prizadeval pridobiti spodobno internetno povezavo - dobesedno izboril sem si optično povezavo. Strošek izgradnje priključka sem prevzel nase, čeprav sem podnajemnik. Skoraj verjetno ga ne bom dobil nazaj, ker je lastnik izrazil odločno nasprotovanje že v štartu projekta. Za te peneze, bi recimo, lahko imeli kar nekaj let najet lasten server. Torej, res ne gre za denar.

Prva stvar, ki me je zmotila, je bila v zvezi z mojo nekdanjo povezavo. V pravilniku je jasno pisalo, da bo uporabnik s slabo povezavo odstranjen iz serverja. Zdej, kolk je koga moja povezava motila oz mu zagrenila dirkaško izkušnjo, o tem jaz ne morem soditi. Dejstvo pa je, da nihče od odgovornih ni posredoval ob pritožbah nekaterih soigralcev. Nekako sem se znašel na dveh bregovih. Odnehati sam od sebe ali pa malce egocentrično priskakat na progo, pa šta bude, bude. Seveda mi ni bilo niti najmanj prijetno poslušati nenehnih očitkov, proti koncu sem bil sit tudi konstatnega umikanja na začelje, kar je potem rezultiralo v odstopu od prvenstva. S težkim srcem, po lastni presoji.

Naslednja stvar, ki smo jo po moji intervenciji sicer rešili, je bilo neupoštevanje tišine na TS med kvalifikacijami, kjer smo imeli na voljo vsak le po en hiter krog. In potem so kasneje na to temo še celo padale razne opazke s posmehljivi toni. Uglavnem moral sem se izpostavit, da smo udejanili s pravilnikom določeno zapoved.

Kar nekajkrat se je zgodilo, da server ni bil online ob predpisani uri. Človek bi celo pričakoval, da bo server postavljen že cca uro pred uradnim začetko treninga (practice), da se preveri, če zadeva deluje, kot mora. Enkrat sem moral vzet 4h dopusta v službi, da sem lahko prišel na dirko, server pa ste postavili s skoraj uro zamika. V vsakem podjetju težko dobiš dopust na nedeljo popoldan in muke isusove sem dal skoz, da sem ga dobil takrat. Razumem, da gre za ljubiteljski/amaterski projekt in da angažma odgovornih ne more biti vedno na najvišji ravni - smo le ljudje, vsak s svojimi prioritetami. Ne razumem pa zakaj bi potem morali tak amaterizem (s tem izrazom ne želim povedati, da nimate pojma oz kakorkoli zmanjševati pomena vašega truda in doprinosa) plačevati!?

Za reševanje incidentov sem že v tistem famoznem postu, kjer sem po krivem Miha vključil v zgodbo, povedal, da je nemožnost zagovora totalno mimo. Kazen brez debate, je res primitivno sankcioniranje. Ni šans, da vam dam moje evre, da se bo potem kar sodilo kakor komu paše. V tem prvenstvu namreč osebno pričakujem več tesnega dirkanja, ker mi bo, upam, povezava sedaj omogočala. Mogoče ne bom povzročil incidenta za kazen, a grenak priokus diktature ostaja.

Mnogi smo že vseskozi izražali željo, po prvenstvu z drugačnim dirkalnikom, pa smo bili nedavno ozmerjani s tupimi glavami in s še čim. In da naj si sami organiziramo.. wtf?? Če ne bi sedel, bi se dol usedu, ko sem prebiral arogantne odgovore. A tak odnos se plačuje po tanovem, al kako?

In še za konec.. To sploh ni donacija!! To je štartnina!! Lahko se zdej mi tle tri strani pregovarjamo in sprenevedamo, ampak to je štartnina. RD, kamor smo bili napoteni tupoglavi, je neprimerljiva zadeva. Tam premium ponuja dosti višji nivo, kot pa tale naš na pol na aparatih portal, z nekaj dirkami na leto. Najprej pokažite nek nivo in odnos, pa bo tudi donatorstvo steklo samo od sebe. Jaz bom sicer doniral vseeno, ker ne gre samo za dirke. Sem zelo hvaležen za znanja in informacije, ki si jih izmenjujete/mo, ni mi pa všeč prisilno plačevanja za dirkanje. Hote ali nehote, zadeva izpade malo lopovska, sploh za novince, ki ne vedo točno v kaj se podajajo.

  • Upvote 4
  • Downvote 2
Link to post

Murn lahko zapre pipico in se vsi lahko selimo na RD.

Štartnina, donacija, karkoli... pejte si poračunat kok so prave štartnine, oprema, najem/dirkalnik... Al pa Bočno prašte pa sm zih da bo povedal, samo glede na to, da Hondo voz, veš da se velik vlaga v gokarte. :P

Vi bi se šli simracing, samo zastonj. Pri nas bi vsi vse zastonj.

Link to post

Ja, lih danes sem bil od 450€ (nova čelada) sedaj pa še 200€ za štrihanje. Res ste vsi bogi, ko je treba dat iz enga žepa.

Aja, še to, sedaj bom skočil v bran teamu sloracinga (kar je prava redkost) - RD ni nič kaj več kot sloracing, pomoje ga osebno najbolje poznam od vseh nas.

No:

mitja1.jpg

Link to post

Murn lahko zapre pipico in se vsi lahko selimo na RD.

Štartnina, donacija, karkoli... pejte si poračunat kok so prave štartnine, oprema, najem/dirkalnik... Al pa Bočno prašte pa sm zih da bo povedal, samo glede na to, da Hondo voz, veš da se velik vlaga v gokarte. :P

Vi bi se šli simracing, samo zastonj. Pri nas bi vsi vse zastonj.

Vem,da je to kar bom sedaj napisal OFF TOPIC. Lahko da bom dobil tudi kazen za to in jo bom tudi sprejel. Ampak vseeno.

Doniranje je namenjeno za obnovo portala,da se krijejo stroški serverjev in vse ostalo kar spada k normalnemu delovanju portala. Jaz sem doniral,ker si ta portal to zasluži,da se lahko na enem mestu družimo enako misleči ljudje,ki nam je skupno online dirkanje.

Torej,da se potem pojavi prvenstvo za katerega moraš biti donator je malce mimo,kajne? To je za mene štartnina in nič drugega. Zakaj se potem jaz trudim in vabim ljudi,če pa morajo imeti za udeležbo na prvenstvu status donatorja. Naj se napiše,da se za določeno prvenstvo pobira štartnina in je zadeva rešena,ne pa da se zavaja. Z štartnino ni čisto nič narobe,saj se z tem poveča oz.izboljša kvaliteta dirk in tudi nekdo,ki se trudi,da vse skupaj gladko poteka dobi za to plačilo. Res je,dan danes ni nič zastonj,ampak,če je nekaj napačno ovrednoteno ali pa začinjeno z zavajanjem je pa malce neokusno.

Link to post

Štartnina je namenjena prvenstvu. Donacija je namenjena forumu. Želimo, ima portal tudi nekaj od voznikov, ne le udeležbo. Zakaj bi Murn zastonj upravljal portal, iskal sponzorje, plačeval domeno in server itd., vozili bi pa vsi zastonj (razen izjem, ki so nekaj donirali)? 
Poleg tega, kdor ne misli vozit ne bo plačeval. Takih, ki se bodo prijavili in MOGOČE prišli na eno dirko, pa mislim da ne potrebujemo. Ker številka na začetku prvenstva nam nič ne nuca, če nas je na koncu 12. 

Torej, kaj vas moti - da piše donacija in ne štartnina? In kako bo končni učinek drugačen? Bi prosil razlago, hvala.

Link to post

Če kdo misli, da kdorkoli, ki dela karkoli v zvezi z organizacijo zasluži kaj se pa krepko moti. Če bi dejansko računal za vse kar delamo po nekih standardnih tarifah, ki jih ponujajo podjetja za postavitev serverjev in upravljanjem pol bi šele pršl do nekih večjih cifer..ne pa mi tu zdej 6€ za pol letno donacijo ko ni nič.

Link to post

Nekaj se govori, da se v DIZEL race team po sušnem letu zopet nekaj dogaja. Za enkrat so še skrivnostni, pa tudi ekipa menda ni še čisto popolna. Pred leti je njihov GT3 izgledal takole, recesija pa je naredila svoje. Sedaj, ko so časi takšni, da je denarja v izobilju, se tudi za sponzorstvo ekip nekaj najde.

Link to post

Murn lahko zapre pipico in se vsi lahko selimo na RD.

Štartnina, donacija, karkoli... pejte si poračunat kok so prave štartnine, oprema, najem/dirkalnik... Al pa Bočno prašte pa sm zih da bo povedal, samo glede na to, da Hondo voz, veš da se velik vlaga v gokarte. :P

Vi bi se šli simracing, samo zastonj. Pri nas bi vsi vse zastonj.

Vem,da je to kar bom sedaj napisal OFF TOPIC. Lahko da bom dobil tudi kazen za to in jo bom tudi sprejel. Ampak vseeno.

Doniranje je namenjeno za obnovo portala,da se krijejo stroški serverjev in vse ostalo kar spada k normalnemu delovanju portala. Jaz sem doniral,ker si ta portal to zasluži,da se lahko na enem mestu družimo enako misleči ljudje,ki nam je skupno online dirkanje.

Torej,da se potem pojavi prvenstvo za katerega moraš biti donator je malce mimo,kajne? To je za mene štartnina in nič drugega. Zakaj se potem jaz trudim in vabim ljudi,če pa morajo imeti za udeležbo na prvenstvu status donatorja. Naj se napiše,da se za določeno prvenstvo pobira štartnina in je zadeva rešena,ne pa da se zavaja. Z štartnino ni čisto nič narobe,saj se z tem poveča oz.izboljša kvaliteta dirk in tudi nekdo,ki se trudi,da vse skupaj gladko poteka dobi za to plačilo. Res je,dan danes ni nič zastonj,ampak,če je nekaj napačno ovrednoteno ali pa začinjeno z zavajanjem je pa malce neokusno.

Res da nikjer ne piše da je zastonj. Pred kakršnokoli prijavo in vabljenjem si prebereš pravilnik 3x skoz in vidiš da je treba bit donator. Potem vabiš.

Plus, 10€ za eno leto. Pa dirke organizirane tedensko v najmanj 3h špilah. To res ni nek dnar.

Sicer sem jaz spisal malce drugačni sistem za DR sezono, ker tam nimamo stroškov s serverji in tudi dodatno ni toliko adminanja pred, med in po dirkah. Ševedno pa se bo splačal bit donator, al pa pawks/simmoniti. :P

Link to post

Častim 6€ vsakemu, ki mu to onemogoča udeležbo v prvenstvu, ob predhodnem razgovoru glede primernosti seveda.

Če koga zelo skrbi, mu lahko častim štartnino in ne donacijo. Če pa imate težave s principi delovanja foruma, vam pa ne morem pomagati. Tudi ta forum se jih drži, meni so na srečo sprejemljivi :)

edit: Pozabil sem dodati... napake pri organizaciji se dogajajo, poleg tega noben nikogar ne sili v udeležbo. Saj ste pa veliki in se lahko sami odločite, če vam je všeč ali ne.

Uredil - enjoyer83
Link to post

 

@57X - hvala Gašper. Cenim tvojo odkritost in kritike. Se bom potrudil, da poskusimo tokrat stvari izboljšati. Pa da še malo pokomentiram.

Nekoga odstraniti iz serverja je kočljiva zadeva. Predvsem je bil problem v tem, ker smo organizatorji tudi dirkali. In če nisi dirkal ravno zraven nekoga, ki je imel slabo povezavo in ti je pred nosom skakal, si težko presodil. Kaj če bi Ferdo imel težave s prehitevanjem Janeza in bi reku - Janez skačeš. Jaz tega ne bi videl in bi precej na pamet rekel: Janez, zapusti server! Ti si se vedno korektno umikal, kar sem nekajkrat tudi pohvalil, ker se mi je zdelo zelo pošteno. Poleg tega pa če se ne motim, je velika večina opozoril prišla s strani Mihe in Tomaža. V tem trenutku niti nimam neke boljše ideje kako to izpeljat - edino tako, da nekdo od organizatorjev celo dirko spectata...

Tišino bomo tokrat brez izjem forsirali. Bi jo morali že prejšnjo sezono pa je tukaj več problemov - včasih niti ne veš kdo je kaj povedal, ker ga po glasu ne prepoznaš. Sedaj bomo imeli plugin za TS, ki ti prikaže tistega, ki v danem trenutku govori. Tako ne bo dileme kdo je kaj govoril in kaj ne. Isto bo veljalo za chat.

Donatorstvo ni zaradi tega, ker organiziramo prvenstvo. Donatorstvo je zaradi tega, ker so z upravljanjem takega portala povezani relativno visoki stroški. Ker vsi vemo, da denar ne raste na drevesih, moram tudi jaz za ta denar hodit v službo in ne vidim nekega smisla, zakaj bi za to dajal iz svojega žepa. Z denarjem od donatorjev si nisem niti piva še privoščil - od kar sem prevzel upravljanje portala, sem še vedno v minusu in niti do nule nisem prilezel. Pa so to samo izmerljivi stroški - da ne govorim še o vsem drugem. 

Problemi s serverjem so včasih nastale zaradi tako banalnih zadev, da me je kar sram - za primer lahko podam situacijo, ko sem vedel, da me ne bo doma in sem nastavil Scheduler, da se server zažene samodejno. Vse sem že prej preveril, da server pravilno zažene, s pravilnimi nastavitvami in pravilnim entry listom. Ko sem bil zvečer v avtu na poti do doma, me kliče Miha, da server ne dela. Seveda iz avta nisem mogel ničesar naredit. Ko sem prišel domov, sem videl, da sem v schedulerju nastavil pravo uro, pravi dan, pravi mesec - leto je bilo pa napačno. Tokrat se bom na vse moči potrudil, da do takih neumnih napak ne bo več prihajalo. Sem pa tudi jaz že vzel dopust (sicer nisem imel kakšnih hudih problemov, da sem ga dobil, kot ti) in ob začudenih obrazih vseh udeleženih zapuščal družinska srečanja. Pa ne zato, ker sem hotel it čimprej organizirati dirko - v bistvu zato, ker sem hotel it dirkat.

Že vnaprej predvidevam, da bodo težave z entrylistom - sigurno se je kje prikradla kakšna napaka pri SteamID številkah. Še vedno smo imeli te težave in tudi tokrat ne pričakujem izboljšav. Seveda imam nekaj asov v rokavu in jih bom probal izkoristit, da te težave odpravimo že pred prvo dirko - ker bo tokrat potrebno dirko odpovedat, če to ne bo štimalo, saj potem balast ne bo štimal, saj ga nastavljaš glede na SteamID v entry_listu.

Glede pritožb na izdajo sankcij se strinjam. Bom predebatiral z Alešem kako bi bilo najbolj smotrno to izpeljati.

RD s svojimi premium članarinami dejansko zaposluje ljudi. S tem se profesionalno ukvarjajo. Prav tako iRacing. Kaj pa slo-racing? Hmm, mogoče bo zaradi tega prvenstva toliko donacij, da pridem do nule... Pa da lahko potem iz lastnega žepa plačam eno pivo ali eno kokakolo tistim, ki so si vzeli čas in pomagali pri organizaciji, ko se bomo dobili na naslednjem srečanju članov. Sicer pa lahko sam dobro vidiš - dirke lahko organiziramo vsak dan - ampaka zakaj, če se še na tiste FUN dirke, ki so enkrat na 14 dni ne prijavi niti 5 ljudi.

 

 

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...