Skoči na vsebino

g27 problem


123

Recommended Posts

  • Odgovori 55
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

MarkoP, tole bo sicer malo zlobna izjava, ampak: pa sej večina dirkalnikov ne uporablja 900° 

Ko prodajaš rabljenega naslednjemu kupcu in ti ga prinese nazaj, ker dela samo 860°, namesto oglaševaih 900°.

Se strinjam, vendar bo 20° razlike (v vsako smer po 20°, skupno torej 40°) vidno le na koncu, to je po 1.5 obratih volana. Med voznjo obrnes volan za najvec 90°, torej bo razlika 6.7° med volanom na e

Posted Images

Heh. Tudi moj ne gre na 900°[Jaoo]

Potem, ko sem ze marsikaj prebral okoli po forumih sem poklical se servis.

Če je enkoder iz centra ali pa kakorkoli zamaknjen volan ne bi bil v centru po kalibraciji.

Če bi bil enkoder počen bi se volan med uporabo razkalibriral.

Na servisu pravijo, da je problem drugje in ne v enkoderju, čeprav sam dopuščam možnost, da je prišlo do napake pri brizganju enkoderja in je torej enkoder defekten in greši pri poročanju pozicije. To si razlagam z dejstvom, da je offset med sliko na ekranu in volanom linearen.

 

Uredil - MarkoP
Link to post

Torej ce prav berem, ste vsi ki ste narocili tale G27 v "akciji" dobili ali odprto skatlo in neprepoznan volan ali zamik na senzorju, skratka Logi kvaliteta v vsem svojem sijaju...pa tako je bilo vedno veliko povedanega cez druge znameke. Zdej ali so te razprodaje po "akcijski" ceni kaksne vrnjene/defektne serije volanov, ki so uvozniku (Eventus?) ostale na stalazi ali pa gre za neko bizarno nakljucje.

Link to post

Hold on. Moj volan ni iz "akcijskega" paketa in je kupljen decembra 2014. Sploh nisem vedel za to, dokler nisem začel brati ta post in se hec ponovno kalibriral volan. Se bom danes popoldne še malo poigral s tem, ker je mogoče stvar nastavitev in driverjev. Na forumih berem tudi, da je lahko optični enkoder zgolj slabo pritrjen.

Link to post

255627_10150203780446837_5871806_n.jpg?o

To je kot da bi ti avto iz fabrike v vožnji naravnost držal volan 5° v eno stran. Je sprejemljivo za mojo 128, ne pa za avto iz fabrike. Vozit se da vseeno, samo to ni to. Nema tukaj šlamparije. Volan je 900°.

 

Also, ko sem jaz dobu frišno G27, sm meu neki zjebane driverje in je volan ingame biu offcenter. Sm formatiral, ker drugač ni šlo driverjev pucat, potem je delal kot mora.
 

Uredil - Arne Dopudja
Link to post

Na koliko stopinj pa se ti zavrti(kolikšen je končni hod)?

Hecno je, da se mi v IR kalibrira na cca 880° v AC pa na okoli 850°. To je sicer zelo odvisno kako dobro in pravilno centriraš volan, ko te aplikacija vpraša. In tu je tudi nekaj manevra za napako v obe smeri - proti 900° in proti 800°.

S hodom volana zgleda da ni težav, saj se obrne za 450° v eno smer.

Najbrž se bo končalo z servisom in ~30 dni brez volana, ker se jim po moje se sanja ne.

 

Uredil - MarkoP
Link to post

Kaj morda kdo ve ali ima G27 montiran kakšen ventilator v notranjosti? Meni se recimo v p.CARS kar pošteno zagreje. 

Edit: Našel sem nekaj koristnih nasvetov iz uradne Logitech strani in je baje normalno,da se greje,če pa bi se preveč zagrelo pa bi se FFB avtomatsko izklopil,kar je varnostna finta,da se ne prekuri vezje in motorčki. Našel sem tudi link,kako si je tip namontiral dva ventilatorčka na FFB motorčka,da mu lepo hladi. Me pa zanima,če so tista modra rebra že gor montirana?

https://www.gtplanet.net/forum/threads/g27-cooling-fan-over-heating.254970/

http://forums.logitech.com/t5/Logitech-G-Controllers/G27-How-hot-can-it-get/td-p/931634

Uredil - silicijeva dolina
Link to post

Poleg motorčka je problem tudi "H-bridge" oz. krmilnik za motor. Tinki binkiji so dali premajhen "termalni pad" (hladilno rebro izvedeno na tiskanini) spodaj.

Jaz študiram, da bi zamejal čipovje na  H bridgu s tokovno zmogljivejšem in dal napajalnik z višjo napetostjo in močjo. Če kdo kje po forumih zbrska shemo vezja se priporočam.

Link to post

Ko boš porihtal v logitech profilerju nastavitve in nato še v igri bo tako kot mora bit. Ko nisi v igri je volan trd.

Tukaj imaš navodila za p.CARS http://forum.projectcarsgame.com/showthread.php?22122-G25-G27-SETUP-GUIDE

Uredil - silicijeva dolina
Link to post
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...