Skoči na vsebino

DiRT Rally - Splošna debata


B_U_R_I

Recommended Posts

  • 5 weeks later...
  • Odgovori 647
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

...a ves un feeling, ko ga picis in vse klapa, potem pa sredi velikega skoka na Finskem ugotovis, da te prevec ven nese...ti pa nimas vec kej narest Po skoku direk v maline, ki so ze olesenele .

Vztrajam :) Po 3 odfuranih prvenstvih v carrer mode mi gre vedno boljše, zdej že skoraj zares dirkam...:) Sem že poskusil tud ene par daily eventov (sprva precej neuspešno, saj sem šel brez

Nekaj sm brskal po netu glede Dirt rallya in našel info, da so vse proge tudi resnične Glede na današnjo tehnologijo in dostopnost podatkov (lidar posnetki terena) je to sicer logično in neprimer

Posted Images

Nekaj sm brskal po netu glede Dirt rallya in našel info, da so vse proge tudi resnične :)

Glede na današnjo tehnologijo in dostopnost podatkov (lidar posnetki terena) je to sicer logično in neprimerno enostavneje kot izdelati izmišljen podroben teren....pa vseeno nisem prej niti pomislil glede tega.

No, dobil sem tudi link kjer lahko pogledate nemški brzinec Ogierjeve vožnje v živo in vidite kako verno je to preneseno v igro 😁

https://www.youtube.com/watch?v=QxvbSJPB4go#t=7m23

Od 7.23 dalje...

...kasneje sem opazil, da je primerjalnih videotov iz dirt rallya vs. reality polno... upam da bo vseeno komu podatek zanimiv in se opravičujem če samo nabijam brezvezne poste 😃

Uredil - bubina
Link to post

Upam da se ne smešim z objavami, ker izgleda kot da živim med kačami...(no, sej resnica res ni daleč 😃 )

Zanima me zakaj so teli eventi pri Dirt rallyu ločeni po platformah (steam, ps4, xbox, oculus)?

Kako je pa s temi ligami, sem videl da ste imeli pred časom sloracing ligo/fun evente...so lahko pri teh ligah sodelovali vse platforme oz. kako je to tu razdeljeno?

Še bolj me zanima kako bo z dirt rallyem 2.0...se bom lahko pridružil glede na to da špilam na PS4?

:)

 

Link to post

Ker je najbrž tudi fizika prilagojena za različne platforme in nebi bilo čisto "pošteno" tekmovanje.

Kolikor vem so fun event-e vozili v PC verziji , bo pa kakšen od njih znal bolj natančno povedat, recimo @AliBuggy .

Link to post

Hja, točnega odgovora ne dobim na netu kako bo z crossplatform...upam da bomo lahko vozili vsi skupaj 😀

Ta teden mi je uspelo končno popolno napolniti in nadgraditi vse avte v career mode...zdej sem začel skozi dailye študirat vsako progo posebej in sem 2 dailya že kar dobro odpeljal.

Na tem naslovu se nalagajo vsi daily rezultati iz vseh platform skupaj, ker osebno ne maram predalčkanj po sistemih https://holymooses.com/DiRT/

Ta mi je uspel na 36. mesto pa ni bilo glih idealno, sem peljal še boljše na suhem treningu pred samo prijavo :) https://holymooses.com/DiRT/results/daily/2019-01-30.html

😎

Uredil - bubina
Link to post
Quote

Ta mi je uspel na 36. mesto pa ni bilo glih idealno, sem peljal še boljše na suhem treningu pred samo prijavo :) https://holymooses.com/DiRT/results/daily/2019-01-30.html

Cestitke!

Drugac pa, a ni tako, da ne mores iste proge in avta tenirat pred daily, ker drugace te ne spusti na even. Vsaj blo je, ce se spomnim pravilno.

 

Jaz kaj bolj natancnega glede multyija v DR2 tudi nisem zasledil, me pa matra kater sistem bojo ubrali.

Link to post
pred 10 minutami, AliBuggy je napisal:

Drugac pa, a ni tako, da ne mores iste proge in avta tenirat pred daily, ker drugace te ne spusti na even. Vsaj blo je, ce se spomnim pravilno.

Prvič slišim za to. Je pa resnica da s takim načinom treniranja in nasploh z vožnjo na rekorde sam reli malo zgubi svoj smisel, saj ko imaš progo nadrkano sovoznik ni več smiseln in rata vožnja (skoraj) eno in isto drgnenje, tako kot pri ostalih asfaltnih dirkačinah.   

 

Link to post

Tudi jaz delim s teboj tole mnenje in iz tocno tega razloga sem DR nehal vozit za kar lep cas (ko je prisel D4) do predkratkim, ko sem spet na sveze fasal kaksno presenecenje od ovinka ali nepricakovan sunek bolida tam, ko to ni bilo tako misljeno ;)

Pri D4 mi je bil ravno random generator prog vsec a je tudi to s casoma zbledelo, ker se je niz ovinkov zacel ponavljat.

Sam majke mi, da sem enkrat ravno to naredil in pred daily eventom sel probat isto progo in isti avto...kao da mal grip dobim...BAM...event je bil a ga nisem moral peljat...kot da je bil odpeljan ze. NWM lahk da se mi pa ze blede :D

 

Link to post
26 minutes ago, Darjan87 said:

Daily evente zmirm na blef...ravno to je biu čar, včasih top 10 včasih maline :D

sam res...prasinarji smo mal avanturisti zgleda. Vsec je le ce je presenecenje...bolj bo nepoznan boljse je. Samo ce so vatli za vse isti. Nadrkat proge in handling je qurec, adrenalin bolj pumpa ce je vse novo...in ravno zato jaz vozim prasino tiste parkrat ko si to zazelim. Da se dogaja tisti 7 minut na pono!!!

Link to post

Če hočeš blizu najboljšim svetovnim časom drugače kot z načrtnim treningom ne gre.

Danes je bil en daily brzinec Švedske, P306...malo prej sem ene parkrat poskušal na suho spet nadrkat po kopitu kot zadnje 2 dni...bla je katastrofa, ni šlo, nisem bil na volji pa še ta švedska bob steza : )...potem sem rekel...gremo po starem...sem šel odpeljat daily, poslušal sovoznika in samo vozil tako kot sem igral career mode. Rezultat je bil bolj švoh, užitek pa 100%.

Link to post

https://holymooses.com/DiRT/results/daily/2019-02-02.html

Ni mi jasno kako mi z malo treninga včasih uspe z lahkoto privoziti tako visoko mesto...sicer je zaostanek do vesoljcev zelo velik pa vseeno. Po drugi strani mi pa tudi ni jasno kako mi v recimo Monte Carlu nikakor ne uspe niti približno podobnih rezultatov kljub tekoči vožnji...hm. Očitno so nekje rezerve ki jih ne vidim 🤔

Uredil - bubina
Link to post

Dost enostavno :P

Vsak kombo pogona (RWD, FWD, 4WD), dirkalnika (uporaben RPM, gear ratio, uglaseno podvozje) ter proge (podlaga, skoki, zaporedje sikan)  ima nek svoj ritem. Je kot nekaksen moto ples, a ga ujames in si v sozitju z vsem zgoraj...takrat je uzitek fenomenalen ali pac ne. Samozavest raste, pocutis se varno in si morda celo ze malo drzen. Ne prevec, ker hitro lahko ta ritem desinhroniziras...ravno lepo na meji in to je ta carolija prasine pa verjetno kar celega motosporta!

Lahko pa enostavno z dirkalnikom ali ovinki ritma ne najdes niti po par etapah in si ze kot kaksen presran revcek v kotu, ki caka kdaj bo storil (naslednjo majceno) napako. Tam stejejo desetinke in lahko tudi sekunde...ovinki in prava mera drznosti ;)

Pa ponovno cestitke...vsec je spet brati nekega prasinarja, ki mu je voznja v uzitek ;)

 

Link to post

...a ves un feeling, ko ga picis in vse klapa, potem pa sredi velikega skoka na Finskem ugotovis, da te prevec ven nese...ti pa nimas vec kej narest :D

Po skoku direk v maline, ki so ze olesenele ...bam! Sprednje gume ni vec! Ma qurec, bom zamenjal  (minuta in pol pribitka) pa probal vsaj neki narest. Sibas spet dalje, pozoren kot ris in po par ovinkih popolnoma ista zgodba!!! Najprej ne ves a je to kaksen zapoznelreplay al samo dejavu pol pocas zacnes razmisljat a si res lahko tako teslo.

...in pol iz trme polovico proge odpeljes na treh kolesih, sam zato, da se pofockas :P

Danasnji daily s Hf-ko zame...sry Lancia

 

lancia.png

 

 

  • Upvote 1
  • Haha 3
Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...