Skoči na vsebino

Rally


Aleš

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Odgovori 518
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ban 4x4, pa sam porše dovolt

Nov Citroenov stroj za sezono 2014

31. FUCHS Rally Velenje 2016   Ostale pa na: http://www.mihafabijan.si/portfolio/31-fuchs-rally-velenje-2016/

Ko gledam te posnetke mi ni jasno kaj je narobe z temi vozniki . 

Eno je pa ne pogruntam kaj .  Ali rabijo ogromne gate da ta jajca spravijo not , al pa nucajo extra malo čelado ker nimajo nič v glavi .

Svaka jim čast ,da nosijo glavo na prodaj vsak meter ko so na stezi, pol pa prekinejo F1 vsakič ko nekdo parkira ob zaščitni ogradi .

Link to post

Ne gre se za mene, WRC ali pa neko dokazovanje. Gre se za različne ere dirkanja in o tem kdo je imel v dirkalniku več dela, na pram tem novim dirkalnikom, kjer ima sekvenčni menjalnik ob volanu in vso elektroniko,...nobenega blipanja,heel toe,... Normalno, da je sedanji WRC noro dober in hiter šport, samo definitivno ne tako nevaren kot pa pred 30.leti, ko so bili materiali drugačni. 

Samo poglej primerjavo:

Lancia Delta S4 z 1.8cc turbo motorjem, ki je razvil 360kW(480KM) in 850kg z navadnim H menjalnikom

Citroen C3 WRC z 1,6 cc turbo motorjem, 280 kW (380 KM) in  1190kg teže (brez voznika) z 6 stopenjskim sekvenčnim menjalnikom, ki je namontiran ob volanu in ponavadi na desni strani, kjer voznik potiska ali vleče k sebi menjalno ročico.

Ne pravim, da je sedaj lažje, jaz pravim da je sedaj otročje lažje na pram group B .

Link to post
  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...