Skoči na vsebino

Katere komponente izbrati za novi PC?


Adri

Recommended Posts

pred 56 minutami, silicijeva dolina je napisal:

Jaz imam Oculus rift CV1 in mi dela tekoče v AC z mojo konfiguracijo,tako,da bo tebi tudi z eno 1070. Razumeti moraš,da poleg VR laufa slika še na monitorju,ker je pač tako narejeno,kar pomeni,da ti bo na treh monitorjih še bolj tekoče delalo,ker je VR dosti bolj požrešen kot pa trije monitorji.

Aja,pa v AC imam nastavljeno vse na ful in 2K resolucija.

Mislim,da sem dobil pošiljko v 4.dneh. Kolikor vem ne sestavljajo komponent oz PC-jev. 

 

Pa to kar si ti gledal na tem posnetku je laufal na 4K resoluciji in je držal 60fps-a. Kaj imaš ti 4K monitor oz. televizor ali navadni HD? To kar misliš ti nabaviti je top šit računalnik in ne boš rabil študirati,če ti bo delalo ali ne.

Ne, ne, zaenkrat mam nek malo starejši LGjev televizor diagonale 82, 60herčni, pač HD ready.. Ni slabo, ampak ne bo pa zadostoval novemu setupu. Zato planiram po nakupu novga PCja, še dokupit ali triple screen, ali pa VR.. Načeloma bi raje igral na treh dobrih ekranih, kot na eni vrhunski čeladi, ampak mislm da je tud v ceni velika razlika.. To se bom takrat ukvarju, ampak bi pa rad mel na PCju pripravljen "teren" za katerokol opcijo. Pač če se odločim za VR, bom mel še vedno tale isti tv kot zdaj, če pa ne bo VR, ga bojo pa nadomestil vsaj trije 144herčni screeni.. 

Pa tko me zanima, ko voziš na okulus, je kdaj problem pri šaltanju, glede na to da dejansko opreme okoli sebe ne vidiš ? 
Mislm, vem da tko al pa drugač ne gledamo kej dost menjalnika, ampak večinoma vozimo nagonsko, ampak vseen.. Je dost naravno, al kar traja preden se navadiš ?

Link to post
  • Odgovori 129
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Glej,uporabnik je prosil za pomoč. In ti nisi v pomoč. pa tudi uporabnik zamex ne! Pri nakupu strojne opreme se vedno vname debata kaj,zakaj,koliko,...Vidva pa sta se samo osmešila z svojima izjavama

Za ceno ene FFP licence, dobiš 5 OEM licenc, tako da tukaj ni računice Razlika med SLI in CF je zelo velika. Nvidia ima to veliko bolj poštimano. Sem šel iz CF direktno na SLI in nimam nobenih

Če misliš navijati procesor, potem ti neka zelo pocen plata ne pride v upoštev. Pa če kdaj misliš dodajati kake NVMe diske, m.2 ipd boš isto imel probleme. Res je da včasih ni veliko denarja, zato mis

Posted Images

Uporabnik Shroti.62 je v opisu kakšen računalnik želi navedel, da bi rad poganjal vse na max na tripple ali VR headsetu.

Seveda bo ena GTX 1070 čisto zadostovala na Full HD in celo 4K tv zaslonu pri 60hz osveževanju.

Po zahtevnosti resolucije bi šlo takole:
- VR (oculus cv1) pri 2160x1200 @ 90hz = 233.280.000 pixlov na sekundo
- 4K televizor pri 60Hz =  3840 x 2160 @ 60hz = 497.664.000 pixlov na sekundo
- Gaming monitor pri 2560x1440 @ 144hz = 530.841.000 pixlov na sekundo
- 4K VR pri 90Hz =746.496.000 pixlov na sekundo
- Tripple gaming monitor (2560x1440 na monitor) postane resolucija  7.680x1440 @ 144hz =1.592.524.800 pixlov na sekundo

Če sem prav razumel trenutno uporablja TV zaslon, za katerega močno dvomim, da ima super odzivni čas kar posledično pomeni da je input lag zelo visok, kar je zelo moteče pri imerziji.
Po mojem razumevanju trenutni VR seti še niso čisto primerni za simulacije (veliki pixli, slabša vidljivost na daleč), zato bi bilo mogoče bolje, da počaka na naslednjo generacijo, ki bo verjetno tekla pri 4K resoluciji.

Moj trenutni setup sestavljata 2x GTX 970 z Asus GSYNC monitorjem pri 2560x1440 @144 hz in te kombinacije ne mislim opustiti do preizkusa 4K VR headseta.
Zadeva je super tekoča in odzivna. Seveda bi bilo še bolje imeti tri monitorje za boljšo prostorsko orientacijo ampak stroški ne opravičujejo tisto malo več prostorske zaznave.

Tako da bi mu jaz predlagal, da vzame 1x GTX 1070 ter 1x Dell S2716DG. Kasneje lahko še vedno dokupi monitorja/grafično ali pa gre čez leto ali dve na VR.

Link to post

Jaz teh težav nimam,da ne bi videl kje se kaj nahaja,ker imam GT volan za GT3 dirkalnik,ki ima prestave na volanu kot v realnosti. Če vozim z ločeno sekvenco jo imam tako nastavljeno kot jo ima dirkalnik v igri in spet ni panike. Enako je z H menjalnikom,ko sem še vozil dirke z Mazda Mx5 in ostalimi,ki imajo H menjalnik. Enako je,ko vozim F1 dirkalnik,si menjam obroč za F1 dirkalnik. Jaz nikoli nisem imel problemov z VR. Jaz brez VR sploh nočem več voziti! Ko AC nekaj časa ni imela podpore se je sploh nisem dotaknil. Drugače pa vozim iRacing vse dirke,pa naj bodo 4,6 ali pa 12 urne z VR. 

Pa vsak ki nekaj da na gaming si nabavi BENQ gaming monitor serije XL.

 

PS.: Odkar ljudje uporabljajo VR so dirke dosti bolj kvalitetne,ker je dosti boljši pregled na dirkališče in okolico okoli sebe. Obrneš glavo in vidiš kdo je zraven tebe in ne potrebuješ nobene aplikacije,ki bi te na to opozarjala. Počutiš se kot,da sediš v pravem dirkalniku. To z nejasnostjo slike in ne vem kaj še vse so samo bentanje ljudi,ki zadeve sploh nimajo in morda je nekje videl posnetek in že obsoja. Ja,na monitorju je lepša slika ampak CV1 je zelo velik napredek napram DK2 in se že dosti lepše vidi v daljavo kot pa pri DK2. Če ne bi bil bi jaz zadovoljen z CV1 bi ga takoj prodal za več,kot pa sem dal jaz zanj ;) Trenutno gredo kot žemljice! tudi DK2 sem hitro prodal in to za skoraj dvakratno ceno novega. No to je samo moje mnenje. Za VR je bolje,da se prvo prepričaš kako sploh zadeva deluje in če ti bo želodec sploh dovolil igranje. Mnogim je slabo,glavoboli,...

Uredil - silicijeva dolina
Link to post
Pred 19 urami , alkoro je napisal:

Uporabnik Shroti.62 je v opisu kakšen računalnik želi navedel, da bi rad poganjal vse na max na tripple ali VR headsetu.

Seveda bo ena GTX 1070 čisto zadostovala na Full HD in celo 4K tv zaslonu pri 60hz osveževanju.

Po zahtevnosti resolucije bi šlo takole:
- VR (oculus cv1) pri 2160x1200 @ 90hz = 233.280.000 pixlov na sekundo
- 4K televizor pri 60Hz =  3840 x 2160 @ 60hz = 497.664.000 pixlov na sekundo
- Gaming monitor pri 2560x1440 @ 144hz = 530.841.000 pixlov na sekundo
- 4K VR pri 90Hz =746.496.000 pixlov na sekundo
- Tripple gaming monitor (2560x1440 na monitor) postane resolucija  7.680x1440 @ 144hz =1.592.524.800 pixlov na sekundo

Če sem prav razumel trenutno uporablja TV zaslon, za katerega močno dvomim, da ima super odzivni čas kar posledično pomeni da je input lag zelo visok, kar je zelo moteče pri imerziji.
Po mojem razumevanju trenutni VR seti še niso čisto primerni za simulacije (veliki pixli, slabša vidljivost na daleč), zato bi bilo mogoče bolje, da počaka na naslednjo generacijo, ki bo verjetno tekla pri 4K resoluciji.

Moj trenutni setup sestavljata 2x GTX 970 z Asus GSYNC monitorjem pri 2560x1440 @144 hz in te kombinacije ne mislim opustiti do preizkusa 4K VR headseta.
Zadeva je super tekoča in odzivna. Seveda bi bilo še bolje imeti tri monitorje za boljšo prostorsko orientacijo ampak stroški ne opravičujejo tisto malo več prostorske zaznave.

Tako da bi mu jaz predlagal, da vzame 1x GTX 1070 ter 1x Dell S2716DG. Kasneje lahko še vedno dokupi monitorja/grafično ali pa gre čez leto ali dve na VR.

Mi lahko samo z JA al pa NE poveš, trije takile:
https://www.bigbang.si/monitorji/vg278hv-6847-cm-led-tn-asus-590093  ???
Splača ali ne ?

Link to post

Za kar ponuja ni ravno poceni.

Minusi tega monitorja so:

- resolucija

- debel stranski rob

- odsotnost display porta

Če išceš 144hz monitor in te ne motijo debeli stranski robovi in nizka resolucija, potem JA. Samo boš moral dokupiti še en adapter iz display port na hdmi.

Takole izgleda triple: 71B5mGSF7nL._SL1600_.jpg

 

Uredil - alkoro
Link to post
  • 3 months later...

Kaj priporočate za komplet nov PC?

Monitor bo 22-24 colski full HD 1920x1080, tak da nekih triple screen setupov ne bo. Najbolj me zanima grafa in procesor, nimam pojma kaj je zdej aktualno. Procesor bi najraje vidu tak ki je že fabriško močan, nočem navijat in pol hladilnike za 80€ kupavat. Mi je vseeno al je ati al nvidia.

Link to post

Bi pomagalo če bi povedal kakšen je proračun, samo za grafično lahko daš od 50-1300 EUR :D 

Za full hd bi priporočal kombo: i5 6600k +GTX 1060, (januarja pride nov procesor 7600k, ki bo imel isto ceno in bo cca 8% hitrejši)
Za matično bi priporočal gigabyte, za ram pa crucial.

Novi K procesorji pridejo brez hladilnega rebra, tako da bi rabil še tole http://www.pcplus.si/cooler-master-hyper-212-evo-hladilnik-za-procesor.html

22-24 col bi vzel della.

Več ti lahko svetujem, ko poveš $$$€€€ :D 

Link to post

Čim ceneje, rečmo nekje do 1200 z vsem sranjem vred (PSU in kišta), periferija bo dodatnih 50-100, sam to je izven stroškov. :D Ampak 1200 je res max, rajš okol jurja. Pa CPU rabm čimveč hercov na enem coru.

Uredil - Arne Dopudja
Link to post
  • 2 weeks later...

Je tole vredno cca 540e in bi bilo ok za vse pc dirkačine?

 


Processor: AMD Athlon X4 880K Black Edition (up to 4.20 GHz, 4 MB cache)
Mainboard: Gigabyte GA-F2A78M-HD2 μATX, 1x PCI Express x16, 2x PCI Express x1
Graphics: NVIDIA® GeForce GTX 1050 with 2GB graphics memory, GDDR5
Memory: 16 GB DDR3, 1600 MHz, max. Expandable to 64 GB, 2 slots total, 0 of them free
Hard Drive: 120 GB SSD + 1000 GB hard drive, SATA-3
Optical drive: Multiformat Double Layer CD / DVD burner
Ethernet LAN: 10/100/1000 MBit / s
WLAN: without
Bluetooth: without
Sound: High Definition Audio / 7.1
Card reader: without
Connections: Front: 2x USB 3.0, 1x Audio, 1x Mic, Rear: 1x PS / 2, 2x USB 3.0, 2x USB 2.0, 1x RJ-45 LAN, 3x Audio Rear, DVI, VGA, HDMI, DisplayPort
Input devices: mouse (black, USB), keyboard (black, USB)
Power supply: 450 watts
Dimensions (W x H x D): 380 x 175 x 350 mm
Weight: 12 kg
Operating System: Microsoft® Windows® 10 Home (64-bit)
Software: not specified
Color: Black

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...