Jump to content
Adri

Katere komponente izbrati za novi PC?

Recommended Posts

Saj ne morejo imeti naši trgovci nizkih cen če zarad 10€ vsi v tujini kupujete....

Ne, če ti vzameš 5 kosov od dobavitelja ti ne bo dal takšne cene kot nemcu ki nabavi 100 kosov.

Imaš prav. Moje naročnike tudi zelo zanima, da imam manj naročil in za stran prevoda postavim višjo ceno - ker pač glede na izračun moram toliko kasirati, če hočem preživeti. Ti zdaj takoj povem, da gre takoj vsak drugam, kjer je ceneje.

Zelo rad bi podprl tvojo idealistično teorijo, žal pa je kapitalizem ne prebavlja :)

Ne čakej zdej. A ti je jasno da ne more naš trgovec dobit takšne cene kot nemški trgovec? A ne bi tud ti nekomu dal stvar ceneje če vzame 100x toliko kot nekdo drug?

No naj ti povem, da jaz ne grem. Svojo opremo sem kupil v Sloveniji, pri slovenskem trgovcu, čeprav bi jo v tujini dobil kakšen € ceneje.

To je meni vse jasno, ampak kupec teži k nižji ceni nakupa - vsaj jaz.

In ja, točno se spomnim kako matično ti je dal v PC :)

Ne, hvala :)

Ne govorim o PC, kateri je bil sestavljen, ampak o fotoaparatu.

Ker bom imel delov dovolj za dva računalnika bom nabavil še en monitor. Rabim enga povsem osnovnega, ker ta slabši komp bodo uporabljali itak manj zahtevni uporabniki.. Če ve kdo za kakšen rabljen, poceni monitor naj sporoči. Razmišljam sicer, da bi ga vzel kar na bolhi. Tam do 50€ je budget, torej res nekaj osnovnega cca 19 inčov velikega... :)

Na bolhi poglej za monitor,so takšni 19 inčni zelo poceni. Kar pa se tiče kupovanja v tujini in v Slo je tako,da naj raje kupujem v Slo. rad podprem slovenskega prodajalca,saj nekako morajo preživeti,kajne?! Ja,cene so zares prehude,sploh te elektronike in igre so presneto drage. Fifa 15 za PS3 stane cca 60€ (če ne več),na Madžarskem je kolega kupil za 40€. Če pa kupuje periferijo pa vedno "handlam" oz. barantam,kakor vam je ljubše. Stenska konzola za monitor ali TV pride 80€+ jaz pa sem rekel,da naj mi da razstavni eksponat in napiše račun. Tip je malo čudno pogledal,demontiral nosilec in napisal račun(10€) Harvey Norman ;) Nov nosilec z garancijo za đabe :D Enako storim za vsak izdelek,ki ga kupujem v Slo trgovinah,če pa kje ne gre,pa rečem hvala in grem h konkurenci ;)

Zdravo najprej vsem!

Prvo da se predstavim ...
Ime mi je Jure, in sem nor na dirkanje. Rekreativno in amatersko se ukvarjam z gokardi. Imam verjetno več miljonov kilometrov odpeljanih od GranTurismo 4 naprej. 
Sedaj recimo kakšno leto (kolikor mi dopušča trenutni setup) vozim Assetto corsa.

Pri Playgame sem kupil T500RS in TH8RS, s katerim si dajem duška vse od driftanja, do gt3 dirk, vztrajnostnih dirk, najbolj pa uživam v kakšnem F1 hotlapanju.

Tu pa se začne moja težava, oz. vprašanja...
Preden sem se včlaniv v forum sem prečital kar zajeten kup tematik na tem forumu, pa tudi kje drugje, vendar se zarad mojega računalniškega neznanja ne znajdem popolnoma, in potrebujem par direktnih nasvetov, od takih, ki te stvari vejo..

Sepravi, v nadaljnih mesecih imam namen upgrejdat svoj rig..
Moje želje so:

- igrati multiplayer na nekih normalnih FPSjih
- igrati singleplayer z možnostjo tudi do 40 nasprotnikov brez štekanja, na še vedno dokaj solidni sliki

Trenutni seznam opreme, ki bi jo kupil (izbran z mojim neznanjem) je tak:

SEDEŽ:
http://www.playseat.com/shop/eu/wl/playseat-challenge-seats/playseat-challenge-racing-seat-gearshift-support.html
čeprav bom verjetno le na novo sestavil že obstoječ sedež iz nekega Fordovega pickupa

VOLAN:
T500RS + TH8RS (že imam)

ROČNA:
če mi lahko kdo kaj predlaga, pa da ni predrago ...

EKRAN:
trenutno imam nek malo starejši LGjev plazma TV, diagonale 82cm.. Namen imam upgradati na triple screen, ali pa obdržati trenutni ekran in kupiti le okulus rift, oz. to kar pride zdaj oktobra od playstationa.. 

PC:
glavno moje vprašanje pa se skriva tu.. kakšen PC potrebujem da bi lahko igral assetto na čimboljši sliki, z npr. 40 nasprotniki na Spaju, in da je to možno igrati tudi na oculusu, in da PC to zmore dost normalno.

Na trenutnem pcju imam vse na minimum, pa mam le 30 FPSjev če sem sam na progi. To pa hitro postane dolgočasno na tako dobri igri.

Ker sem nov se opravičujem če to ni primerno mesto za tako tematiko, nikjer niti nisem našel predstavitvene teme, tako da sem to opravil kar tu. Hvaležen bom za kakršnekoli odgovore, sploh če zraven navedete še približne cene, da bom sploh vedel koliko približno bi me to lahko stalo.

Lep pozdrav, Short !

@Shorti.62

Dobrodošel na forumu!

Daj malo več povej o trenutnih komponentah, ki jih imaš v PC.
Možno je da bo dovolj, da samo zamenjaš grafično kartico.
Koliko si pripravljen vložiti v nov PC?

Pred 4 urami , alkoro je napisal:

@Shorti.62

Dobrodošel na forumu!

Daj malo več povej o trenutnih komponentah, ki jih imaš v PC.
Možno je da bo dovolj, da samo zamenjaš grafično kartico.
Koliko si pripravljen vložiti v nov PC?

Ful slabo mam, ker je PC star že ziher nekih 6 če ne clo več let..
kar vem:

processor: intell(r) core(TM)2 duo COU e7500 @ 2.93GHz 2.93GHz installed memory (RAM) 4.Gb 64-bit windows 7

Računam nekje celotni setup 3000€ (v to je vštet sedež, screen oz. VR, ter PC)

specs.jpg

Edited by Shorti.62

Za VR čelade in triple screene je zdejle od Nvidie 10 serija top zadeva.

Pa valda 3x144Hz monitorje.

Oculus je precej požrešen. Z 980ti mi ga poganja na 90 fps (iracing). Sodobne "igre" so vedno bolj požrešne, tako da dobra grafična, procesor in ostale komponente so ključnega pomena. Tudi trije monitorji ti bodo pobrali veliko FPS-jev.