Skoči na vsebino

Katere komponente izbrati za novi PC?


Adri

Recommended Posts

  • Odgovori 129
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Glej,uporabnik je prosil za pomoč. In ti nisi v pomoč. pa tudi uporabnik zamex ne! Pri nakupu strojne opreme se vedno vname debata kaj,zakaj,koliko,...Vidva pa sta se samo osmešila z svojima izjavama

Za ceno ene FFP licence, dobiš 5 OEM licenc, tako da tukaj ni računice Razlika med SLI in CF je zelo velika. Nvidia ima to veliko bolj poštimano. Sem šel iz CF direktno na SLI in nimam nobenih

Če misliš navijati procesor, potem ti neka zelo pocen plata ne pride v upoštev. Pa če kdaj misliš dodajati kake NVMe diske, m.2 ipd boš isto imel probleme. Res je da včasih ni veliko denarja, zato mis

Posted Images

Hm. Kadar sem jaz preko oglasa kupoval me poštar ni potem nikoli vprašal ali omenil, če naj nakažejo prodajalcu na TRR ali mu naj nesejo domov. Trikrat sem do zdaj naročil tako (sicer ne nikoli iz trgovine, zato tut sprašujem) in vedno kar direkt odkupnina v velikosti procentov nakupa. Bi mogu to opcijo sam omenit ali izbrati pred nakupom dobesedno drugačno opcijo plačila?

Ali je tako, da izbereš plačilo po povzetju, ti poštar pripelje na dom in potem plačaš ceno produkta, poštnino, ter mu rečeš da naj odkupnino nakaže na TRR in pride tist dober evro?

Vem, da kompliciram sam enostavno hočem pridet zadevi do dna. :D Vendarle bi takšen kiks lahko pomenil kakih 20-30€ vrženega denarja samo pri odkupninah (če seštejem vse zadeve skupaj). :)

Link to post

Za druge trgovine ne bom trdil... če bi naročal na Mimovrste, je strošek poštnine in pakiranja na računu končni znesek - brez doplačil.

Ko sem pred leti naročal z enaa in jim plačal 3,5€ (če se ne motim) in mi pride poštar še z dodatnim plačilom, pač tam več nisem naročal. Pa tudi ni tisti € bil tak problem kot to, da ti noben tega ne omeni. Ko sem jim pisal, so mi rekli da je to standarden strošek ali nekaj takega. Pa sem potem v praksi ugotovil, da eni nimajo tako :)

 

Ne vem, po kakšnem ključu imajo trgovine to urejeno - eni to očitno vključijo v poštnino, drugi pa ne...

 

Mene kar nekaj kolegov s cele Slovenije uporablja za naročila z mimovrste... tudi če je 1€, bo poštnina gratis :)

Link to post

Hm. Kadar sem jaz preko oglasa kupoval me poštar ni potem nikoli vprašal ali omenil, če naj nakažejo prodajalcu na TRR ali mu naj nesejo domov. Trikrat sem do zdaj naročil tako (sicer ne nikoli iz trgovine, zato tut sprašujem) in vedno kar direkt odkupnina v velikosti procentov nakupa. Bi mogu to opcijo sam omenit ali izbrati pred nakupom dobesedno drugačno opcijo plačila?

Ali je tako, da izbereš plačilo po povzetju, ti poštar pripelje na dom in potem plačaš ceno produkta, poštnino, ter mu rečeš da naj odkupnino nakaže na TRR in pride tist dober evro?

Vem, da kompliciram sam enostavno hočem pridet zadevi do dna. :D Vendarle bi takšen kiks lahko pomenil kakih 20-30€ vrženega denarja samo pri odkupninah (če seštejem vse zadeve skupaj). :)

 

Pošiljatelj(prodajalec), če pošilja prek Pošte Slovenije, izbere način, kako mu bo denar dostavljen. Če izbere plačilni nalog, mu bo prinesen domov(kupec plača 5,88% vrednosti nakupa dodatnih stroškov), če izbere poštno nakaznico, pa cca. 1,2€ ne glede na znesek.

 

Me je razjezilo da sm dal tolk za poštnino, tko da sm se dobro pozanimal :)

Link to post

 

Hm. Kadar sem jaz preko oglasa kupoval me poštar ni potem nikoli vprašal ali omenil, če naj nakažejo prodajalcu na TRR ali mu naj nesejo domov. Trikrat sem do zdaj naročil tako (sicer ne nikoli iz trgovine, zato tut sprašujem) in vedno kar direkt odkupnina v velikosti procentov nakupa. Bi mogu to opcijo sam omenit ali izbrati pred nakupom dobesedno drugačno opcijo plačila?

Ali je tako, da izbereš plačilo po povzetju, ti poštar pripelje na dom in potem plačaš ceno produkta, poštnino, ter mu rečeš da naj odkupnino nakaže na TRR in pride tist dober evro?

Vem, da kompliciram sam enostavno hočem pridet zadevi do dna. :D Vendarle bi takšen kiks lahko pomenil kakih 20-30€ vrženega denarja samo pri odkupninah (če seštejem vse zadeve skupaj). :)

 

Pošiljatelj(prodajalec), če pošilja prek Pošte Slovenije, izbere način, kako mu bo denar dostavljen. Če izbere plačilni nalog, mu bo prinesen domov(kupec plača 5,88% vrednosti nakupa dodatnih stroškov), če izbere poštno nakaznico, pa cca. 1,2€ ne glede na znesek.

 

Me je razjezilo da sm dal tolk za poštnino, tko da sm se dobro pozanimal :)

 

Aha, dobro. Hvala vsem za info. Matično, rame in napajalca bom naročil ta mesec, januarja pa še procesor in še kakšen dodatek. :D

Bo treba po parih mescih (letih, če ne štejem racing špilov) spet kakšen game pognat hah. [dance]

Link to post

Ajejejej... No ko sem napisal da sem čakal na comp iz trgovine AGT 10 dni... danes je 10i dan, ko mi je bilo obljubljeno v petek, da bo danes prišel. Ni prišel. No pa sem šel na slo-tech pogledat če majo kaj za povedat od AGT, mi je kar slabo ratalo. Baje da so nategatorji, da se čaka za robo ki ni na zalogi(velika večine vsega) vsaj po en mesec. Zato tut so par € cenejši baje, ker itak cene že padejo v takem cajtu [Joj]

Link to post

Na Sloracingu sem že opozoril enega uporabnika naj ne kupuje pri AGT-ju,ker so nafukatorji,ampak mi je nazaj zabičal,da to ni res. Škoda,ker si se tudi ti opekel. Ja,tudi sam sem sodeloval na Slo-techu v debati okoli AGT trgovine in vsi so trdili,da ni zaupanja vredna trgovina.

Link to post

Poštnine za računalniške komponente še nikoli nisem plačal več kot 10€  pa sem naročil komplet robo za cel računalnik v enem paketu. Že 10€ pri grafični kartici, ki je 40€ cenejša, se nič ne pozna, pri 5 komponentah je pa to 2€ na kos ...

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...