Skoči na vsebino

Katere komponente izbrati za novi PC?


Adri

Recommended Posts

pred 14 minutami, silicijeva dolina je napisal:

Z temi komponentami ti bo vse delalo na polno. Za monitorje ali pa VR pa se sam odloči. Trije gaming monitorji 144Hz te bodo prišli cca 900€ + in nekje enako boš dal za VR. 

Ps: Še nasvet,če boš 99,99% dirkal ti priporočam VR ;)  Samo prej poskusi,da boš videl,če ti glava in trebuh dovolita igranje z VR setom ;) 

kosarica.jpg

A ti maš kake izkušnje s to stranjo ?
A dostavlajo v slovenijo ?

Link to post
  • Odgovori 129
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Glej,uporabnik je prosil za pomoč. In ti nisi v pomoč. pa tudi uporabnik zamex ne! Pri nakupu strojne opreme se vedno vname debata kaj,zakaj,koliko,...Vidva pa sta se samo osmešila z svojima izjavama

Za ceno ene FFP licence, dobiš 5 OEM licenc, tako da tukaj ni računice Razlika med SLI in CF je zelo velika. Nvidia ima to veliko bolj poštimano. Sem šel iz CF direktno na SLI in nimam nobenih

Če misliš navijati procesor, potem ti neka zelo pocen plata ne pride v upoštev. Pa če kdaj misliš dodajati kake NVMe diske, m.2 ipd boš isto imel probleme. Res je da včasih ni veliko denarja, zato mis

Posted Images

Jaz sem nabavil vse pri njih. Dostavljajo v Slovenijo.

 

Potem pa še nabaviš nekaj podobnega temu: http://playgame.si/akcije-hdmi-oprema-konzole-slusalke/simulacijski-izdelki-sedezi-volani/dirkalni-sedez-za-simulacijo-dirkanja-Race-Room-Game-Seat-RR3055-Dirkalni-Sedez

Torej 1.366,60 (PC komponente) + 369 (sedež)+19,99€ (poštnina)= 1.755,59€  Ostanek denarja pa za monitor ali pa VR in bi še moralo ostati nekaj €.

Uredil - silicijeva dolina
Link to post
pred 20 minutami, silicijeva dolina je napisal:

Jaz sem nabavil vse pri njih. Dostavljajo v Slovenijo.

 

Potem pa še nabaviš nekaj podobnega temu: http://playgame.si/akcije-hdmi-oprema-konzole-slusalke/simulacijski-izdelki-sedezi-volani/dirkalni-sedez-za-simulacijo-dirkanja-Race-Room-Game-Seat-RR3055-Dirkalni-Sedez

Torej 1.366,60 (PC komponente) + 369 (sedež)+19,99€ (poštnina)= 1.755,59€  Ostanek denarja pa za monitor ali pa VR in bi še moralo ostati nekaj €.

Hvala ti, bom še mal prečekiral! Upam da mi kmal rata realizirat vse skup, ker zdele grem spet igrat na predpotopni pc.. Ampak, grem pa le lahko igrat ! :)

Link to post

Sem pa malce gledal cene,ko sem jaz nabavljal je bilo malenkost ceneje :D Se včasih splača malo počakati in ujeti kakšno akcijo,se lahko pri takšni količini komponent hitro nabere 100 € razlike. Lahko vzameš tudi katero od AMD grafikulj (recimo R9 390X ali podobno). 

Link to post
3 hours ago, silicijeva dolina said:

Z temi komponentami ti bo vse delalo na polno. Za monitorje ali pa VR pa se sam odloči. Trije gaming monitorji 144Hz te bodo prišli cca 900€ + in nekje enako boš dal za VR. 

Ps: Še nasvet,če boš 99,99% dirkal ti priporočam VR ;)  Samo prej poskusi,da boš videl,če ti glava in trebuh dovolita igranje z VR setom ;) 

kosarica.jpg

Super build pozabil si le na ohišje in pa cooler za CPU

Najboljši zračni cooler: http://www.mindfactory.de/product_info.php/Noctua-NH-D15-Tower-Kuehler_958701.html
Še vedno odlično ohišje: http://www.mindfactory.de/product_info.php/Cooler-Master-HAF-X-Window-Big-Tower-ohne-Netzteil-schwarz_675240.html

 

2 hours ago, silicijeva dolina said:

Lahko vzameš tudi katero od AMD grafikulj (recimo R9 390X ali podobno). 

HA! Dober vic :D



V primeru da se odločiš za pravi avtomobilski sedež bi mogoče razliko preusmeril v še eno klaso višjo grafiko GTX 1080.

 

Izkušenj glede VR nimam, lahko ti le svetujem, da če misliš delat tripple screen vzameš ekrane s tankim robom in s podporo za tehnologijo GSYNC.

Link to post

Tole bi si trenutno omislil jaz če bi bil pred menjavo PC :D 

BUILD.JPG?dl=0

SLI for the win [ok] Iracing in Assetto Corsa delata perfektno pod SLI.

Solidna big tower ohišja se začnejo pri 110 EUR naprej tako, da bi build bil pod 2000 EUR, potem vzameš še VR za 900.

 

Primer solidnega GSYNC monitorja http://www.mindfactory.de/product_info.php/27Zoll--68-58cm--Dell-S2716DG-schwarz-2560x1440-1xDisplayPort-1xHDMI_1017936.html , 3x je 1700 EUR [krniki]

Link to post

v tak build, pa dajo GTX 960M not...[Jel2]

Če mene vprašaš so takšni "all in one" variante primerne le za pisarne.

Kupiš tower pa lahko potem po želji menjaš komponente z boljšimi :)

Link to post
Pred 12 urami , alkoro je napisal:

Tole bi si trenutno omislil jaz če bi bil pred menjavo PC :D 

BUILD.JPG?dl=0

SLI for the win [ok] Iracing in Assetto Corsa delata perfektno pod SLI.

Solidna big tower ohišja se začnejo pri 110 EUR naprej tako, da bi build bil pod 2000 EUR, potem vzameš še VR za 900.

 

Primer solidnega GSYNC monitorja http://www.mindfactory.de/product_info.php/27Zoll--68-58cm--Dell-S2716DG-schwarz-2560x1440-1xDisplayPort-1xHDMI_1017936.html , 3x je 1700 EUR [krniki]

Ko bi se vsaj spoznal na te stvari, da bi vedu kaj sploh kej pomen..

Sepravi, tale setup ki ga je sestavu @Alkoro je tuto kompleto ? Celotna kišta, ki jo je treba samo skup sestavit, al še kej manjka v tej košarici ?

In ČE, nabavim točno tako košarico:
- bom lahko assetto corsa igrov na dobri grafi, z velik nasprotniki, na normalnih FPSjih ?
- bom lahko igrov na VR al pa triple screen ?
- je zmožno na takem setupu nekoč igrat tud 4K ?

Še enkrat fantje sorri za mogoče večkrat postavleno isto vprašanje, ampak res nimam pojma o tehniki.. Znam vozit, pa neki cekinčkov sem uspel našparat, računalnika pa res neznam sestavt, zato sem vam usem hvaležen za kakršnekoli odgovore!

+ še eno bonus vprašanje: a bi sploh porajtu razliko med tole gtx 1070, al je bolš če dodam še par evrov in raje nabavim gtx 1080 ?

Link to post

Tisti računalnik, ki si ga postal zgoraj je v bistvu namizni laptop, saj ima mobilno grafično in procesor. Na tistem niti slučajno ne boš poganjal VR ali tripple screen.

V moji sestavi sta dve grafične kartice, ki brez problema poganjata GTA 5 na 4K resoluciji ;)
Moji sestavi manjka trdi disk, katerega pa lahko preneseš iz starega računalnika. 
index.php?ct=articles&action=file&id=229

Link to post
pred 2 minutama, 123 je napisal:

Ja.
 

Pa mi lahko kakega priporočaš ?
Sicer mi pravi frend da je to potrata denarja, in da mi lahko on naloži svoje windowse.. Mogoče kak nasvet ? 
Al misliš da je res boljš če kupim nove windowse in se stem izognem nevšečnostim.. Katere kupiti sploh ? 

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...