Skoči na vsebino

DIY Ročna zavora


Domen Grča

Recommended Posts

Namen imam narediti sim ročno zavoro iz komponent ki jih bom vzel iz igralne palice ... v mislih imam nekaj takega http://www.xsimulator.net/community/threads/tronics-diy-usb-real-handbrake.1341/ ali kakšno drugo alternativo kot nekaj takega   

Kot sem po posnetkih malo preučil ja samo važno da ko imaš ročno do konca odprto , da takrat klikne.. saj v igrah ne moreš imeti ročno ki bo imela neko os naprimer bolj ko ročno zateguješ bolj bo prijela... 

Link to post

Namen imam narediti sim ročno zavoro iz komponent ki jih bom vzel iz igralne palice ... v mislih imam nekaj takega http://www.xsimulator.net/community/threads/tronics-diy-usb-real-handbrake.1341/ ali kakšno drugo alternativo kot nekaj takega   

Kot sem po posnetkih malo preučil ja samo važno da ko imaš ročno do konca odprto , da takrat klikne.. saj v igrah ne moreš imeti ročno ki bo imela neko os naprimer bolj ko ročno zateguješ bolj bo prijela... 

 

a veš da lahko  [ok]

Link to post

Igralna palica je šla na prafaktorje , s tem pa dobil enostavno idejo in sicer bom kar to belo stvarco uporabil, (x) os bom fiksiral (y) bom pa z elastiko napel do konca tako da bom razbil center v (y) osi tako da se bo začela pri 0% ter do 100%... Potem pa še podaljšam ročico s kakšno kovinsko stvarco in naredim podstavek. Res ni nekaj profesionalnega ampak zastonj bo odlična bomo videli :D20141121214610.jpg 

Link to post

Pa ti ga v AC zazna?

da samo vklopil sem ga va je ac samodejno zaznal kliknil na handbrake ter premaknil ročico da in že prav lepo deluje tudi vsi drugi gumbi ki so na vezju mogoče bom še kakšno ploščo naredil z gumbi...
Link to post

Dobro si naredil.  Samo malo bolj trdo jo probaj narediti, da bos imel vecji obcutek. ker med dirkanjem se hitro spozabis, koliko povlect. Naredi si tudi vodilo, da bo res tekla samo v eni osi. Pa tudi omejevalec, da je ne bos "pretegnil". 

Drugace pa super.  [ok]

Link to post

Si razmisljal, da bi dal amortizer namesto fedra? Tsite ki se uporablja tudi pri pohistvu…. Za vodilo pa bi uporabil kar aluminij ali pa imas tudi zelezne skatle, katere uporabljajo elektricarji… poglej sliko mojega button boxa,pod temo mojega simulatorja. Takih skatel imas vec dimenzij,…in jih dobis v vsaki trgovini z elektro materialom. Pol pa gres do strugarja, da ti pofreza zarezo za sirino rocice. Ce bos izmeril tocno, koliko mora bit zareza dolga, ti bo ta delovala tudi kot omejevalec...

Link to post
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...