Skoči na vsebino

Nastavitve volana


mAxL

Recommended Posts

  • Odgovori 137
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

ti imaš g27 tako kot jaz ti bom zraven napisal še svoje nastavitve   1a- splošna moč volana in efektov (60) 1b- koliko tresljajev bo volan izpustil da ne bo preveč ropotanja (0) 1c- koliko boš čut

Sem komplet na novo nastavil volan (kdo bi si mislil, centering spring ni v redu, sploh ne na 100% .....kot da ne bi mel ffbja, zdaj je čisto drugače).   S temi nastavitvami sem kar zadovoljen sedaj

To je rezanje FFB efektov.   Predstavljal si, da ima tvoj FFB motorček moč 100 enot. Če si nastaviš moč previsoko, motorček porabi v ovinku 85 enot, ko ti zavijaš po gladkem asfaltu v ovinek. Če pov

  • 2 months later...

Živjo,

 

Nekaj mi ni jasno okoli nastavitve za G27. V AC naj bi se "Damper Effect Strength" nastavil na 0 in nato v sami igri se pol to nastavi nekje med 0.1 pa do 0.3.

 

V IR si to nastavitev razlagajo diametralno nasprotno. Tam velja, da si v G27 profilerju "Damper Effect Strength" nastavi na 100% in nato se spet v igri prilagodi.

 

Podlaga za to je v razumevanju 100% nastavitve. Pri IR pravijo, da tako pol v simulaciji nastaviš delež od teh 100%. 0.3 bi bilo 30% od 100%. Pravijo, da če "Damper Effect Strength" nastaviš na 0% v G27 profilerju si s tem onemogočiš vsekakršno nastavitev v igri, saj je nekaj od 0% še vedno 0.

 

Kako si razlagate to nasprotje med AC in IR ? Kdo ima prav ?

Link to post

Heh. Uspel sem stopit v kontakt z razvijalcem IR, ki se ukvaraja z FFB. Opisal sem mu to nasprotje in mi je razlozil da sta dve moznosti:

 

1) Ali so navodila s strani AC napacna in je dejansko potrebno v profilerju nastavit na 100% in ne 0%

2) Ali pa, sicer zelo malo verjetno, uporabljajo bolj low level funkcije za dostop do FFB informacij in pol preskocijo to 0% nastavitev. Po drugi strani, pa če bi delali tako, pol G27 profilerja sploh ne bi omenjali.

 

Marko

Link to post

Zakaj kompliciraš? Na prvi strani te teme imaš lepo prikazano kako se nastavi volan oz.si ga nastaviš po svojem občutku- Še bolj neumno se mi zdi,da za nastavitve FFB za AC sprašuješ nekega mojstra iz IR. Na AC forumu tudi obstaja tema glede nastavitve volana in,če še te kaj bolj podrobno zanima boš tam dobil najboljši odgovor,če ga že tu nisi našel.

Link to post

Benjamin, tu se ne gre za drugačne nastavitve FFB v igri, ampak za nastavitve v nadzorni plošči v Windowsih. Eni priporočajo full damper settings, drugi brez. In ta nastavitev nima veze z igro ...

 

Mislim, da je vprašanje čisto na mestu...

Link to post
  • 2 months later...

To je rezanje FFB efektov.

 

Predstavljal si, da ima tvoj FFB motorček moč 100 enot. Če si nastaviš moč previsoko, motorček porabi v ovinku 85 enot, ko ti zavijaš po gladkem asfaltu v ovinek. Če povoziš robnik, potrebuje motorček dodatnih 30 enot, da ti naredi efekt tresenja robnikov. Problem je v tem, da je 85+30=115. Tvoj motorček pa ti prikaže samo 100 enot. Torej ti 15% na vrhu poreže (clip).

 

To je zelo grobo in laično razloženo. 

Link to post

Če mam jest v thrust master profilerju naštiman 100% fbb pa v assetti  45% fbb in v sami igri kjer imaš setup imam naštiman 100% fbb in mi potem napiše your fbb setting shoul be set to 103% kaj od teh treh stvari morem potem ponastaviti ?

Link to post

V TM profilerju si nastavi na 60%

 

Več že TM razvijalci ne priporočajo, sem nekje na enem forumu zasledil pa se ne spomnim več...

 

Jaz imam v profilerju takole:

 

7BOrlgU.png

 

V AC pa takole:

vld9U30.png

Link to post

Domen, idealno je nastaviti moč FFB tako, da je skozi celotno progo kvečjemu v zgolj par točkah v clipu. In to ti ta clipping tool pomaga, da vidiš koliko si od nasičenja.

 

To je odvisno od vsake proge posebaj in od vsakega avta.

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...