Skoči na vsebino

Nastavitve grafike


kimikaze

Recommended Posts

  • Odgovori 79
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pekov info ne velja, on ma napredno glajenje robov na sliki - tehnologija h.m.e.l.j.

Da še sam dodam malo soli k stvari,   zadeva ni tako enostavnoa kot si nekateri predstavljate... ena komponenta lahko dela le tako hitro kot je najpošasnejši člen v celotni verigi.   sicer se na

Preveč piješ, pa te jebe vse

Dejstvo, da je star 6 let, mu tudi ne pomaga. Saj frekvenca je že fajn, se pa arhitektura iger (in novih procesorjev) tudi spreminja, zato starejši procesorji težje "požrejo" nekatere stvari.

En butast primer... imam novega laptopa z najvarčnejšim i3 procesorjem. Pri zahtevnih nalogah ni nič posebnega, windowsi se pa vseeno naložijo v 3s :)

Link to post

Pozdravljeni. Tudi sam imam podoben problem. Če imam geafiko naštimano na ultra use do konca imam v hotlapu tam 110 FPS(poraba gpu je 90-99 %) in dela super, če pa grem naprimer quick race z 24 avtomobilov pa imam slabih 30FPS in use nekaj čudno šteka (poraba GPU je 20-30%).

Če dam grafiko use na Low oz izklopim use imam v hot lapu 200FPS(poraba GPU je okoli 50%), dela super, če pa grem v quick race z 24 avtomobili imam spet slabih 30FPS isto šteka( poraba GPU pa je 20-30 %) sepravi ni važno ali imam grafiko naštimano na ultra ali pa na low, je v dirki z 24 avtomobilov zgodba ista. Nevem tudi zakaj se poraba GPU tako zmanjša.

grafična kartica je GTX 770 palit jetstream 2gb. Hvala za kakršen koli odgovor.

 

To,da imaš pri hotlap-anju FPS 200,pri dirki z 24 vozili pa 30 je popolnoma normalno,saj računa fiziko za vsa vozila,pri hotlapu pa samo za tvoj dirkalnik. Tudi,če bi imel najboljši proc in grafiko bi se znalo zgoditi,da bi ti kdaj pa kdaj blokiralo,ker pač igra še ni tako optimizirana. 

Link to post

Aha no hvala za odgovor, to sem tudi iskal, zanimalo me je v čem je problem za tak fps padec. Sepravi kaj mi proporočate?

Predvidevam zamenjava procesorja(s tem tudi matično in rame) mislim pa da je v mojem primeru grafična dovol močna. Hvala in lp

Link to post

Silicij, se bova spet tepla? :)

No pa daj v sistem Semprona 3000 ali Celerona 2.66 in mi dokaži, da se bo isto hitro naložilo :)

Res pa je, da ssd naredi večino dela ;)

 

urban911, če bi rad špilal AC, vsekakor priporočam nadgradnjo sistema. To da se fps ne spreminja, pa kaže glih na to, da zavira nekaj drugo kot grafična. Jaz mam eno serijo slabšo grafično (gtx760) in nimam nobenih problemov. Imam pa i5 4670 :)

Link to post

Pri tvoji sestavi je ozko grlo procesor. Grafika je super. Zdaj ne vem,kakšno imaš plato in do katerih verzij procesorjev ti podpira to podnožje,ker nisem ravno strokovnjak za Intel procesorje in podnožja. Greš na proizvajalčevo stran in pogledaš kateri procesor lahko daš gor(boljši). Seveda bi kakšen i5 ali boljši bil več kot primeren.

Link to post

Silicij, se bova spet tepla? :)

No pa daj v sistem Semprona 3000 ali Celerona 2.66 in mi dokaži, da se bo isto hitro naložilo :)

Res pa je, da ssd naredi večino dela ;)

 

urban911, če bi rad špilal AC, vsekakor priporočam nadgradnjo. To da se fps ne spreminja, pa kaže glih na to, da zavira nekaj drugo kot grafična. Jaz mam eno serijo slabšo grafično (gtx760) in nimam nobenih problemov. Imam pa i5 4670 :)

 

Procesor procesira podatke,to ve vsak,da pa se bo nek program hitreje naložil pa je menda odvisno od hitrosti HDD-ja. Odvisno je tudi ali ima HDD že vse zasmeteno ali pa je OS na novo naložen. Seveda se ne bo na neki stari kišti tako hitro naložilo kot se na sodobni,ker so potrebni vsi parametri,da se sistem postavi hitro na noge. Zdaj sicer ne vem,kdaj si ti začel meriti hitrost oz.čas,ampak mislim,da veš kdaj se ga začne. Ne mislim se z nobenim kregat. Na mojem prenosniku z dvojedrnim procesorjem in SSD diskom se mi win8 prej naloži kot pa na kišti,kjer imam 6 jederni proc in navaden HDD. Vse je tudi odvisno kateri programi se ti nalagajo z windowsi. Skratka za čas postavitve sistema na noge je odvisena hitrost branja podatkov z diska.

Link to post

Hvala za odgovore ja prišli smo do tega da ga zavria procesor. Silicijeva dolina-procesor 8500 je že skor high end verzija za 2jedrni procesor za 775 plato. Če daš na to plato 4jedrni mal bolši procesor je še vedno 100 eur rabljen procesor, ker je pač stara plata. V mislih imam malo bolšo AM3+ plato in pa kakšen fx8350 procesor in pa 16gb rama tam okoli 2000 Mhz. Kakšno je vaše mnenje ? Lp Urban

Link to post

Menjaj cel sistem. Quad core ti v omenjenem sistemu ne bo prinesel nič kaj dosti, kot si že sam ugotovil :)

S predlaganim high-end amdjem ne moreš nič zgrešit. Jaz sem na Intel preklopil po 12 letih. Razočaran nisem, ful navdušen pa tudi ne. Če misliš dat 200€ za kateri koli procesor, ti bo šibal kot se šika :)

 

Silicij: boš moral prit enkrat na obisk, ker se mi nov laptop s ssd naloži 3x hitreje kot star laptop s ssd... bova podebatirala zakaj :)

Link to post

Hvala za odgovore ja prišli smo do tega da ga zavria procesor. Silicijeva dolina-procesor 8500 je že skor high end verzija za 2jedrni procesor za 775 plato. Če daš na to plato 4jedrni mal bolši procesor je še vedno 100 eur rabljen procesor, ker je pač stara plata. V mislih imam malo bolšo AM3+ plato in pa kakšen fx8350 procesor in pa 16gb rama tam okoli 2000 Mhz. Kakšno je vaše mnenje ? Lp Urban

Ja,bilo bi fino,da zamenjaš proc. Zdaj katerega boš kupil je stvar denarja in želje. Če boš nabavil plato,ki podpira AM3+ proce ne boš brcnil v temo. Fx 8350 je super procesor ,ki se super navija (bolje kot i74770k),ima zelo dober performance glede na ceno konkurence in ti tistih nekaj pik,ki jih je zgubil v tekmi z  i74770k nadoknadil,če ga naviješ in boš imel zares pravo zverino,to ti garantiram. Ko boš kupoval plato je pomembno,da prej preveriš koliko Watni je procesor in,da plata podpira takšno woltažo,drugače ne bo delovalo. Kar pa se tiče sistemskega pomnilnika RAM je dobra odločitev za 16GB,to boš ugotovil morda čez leto dve,ker že sedaj določene igre in programi zahtevajo vsaj 8GB za normalno oz.optimalno delovanje,čez dve ali pa tri leta pa se bo ta količina sigurno dvignila. To,da pa boš izbral 2000Mhz je brez veze,razen,če se ljubiteljsko ukvarjaš z navijanjem proca in posredno tudi RAM-a,potem JA, drugače pa bodo  1333Mz čisto dovolj.

Link to post

Dobro, bom sigurno pozoren na voltažo matične in pa procesorja, ja sigurno bom preklopil na amd, kajti glede na performance in na ceno se mi zdi da je bolša izbira amd proceosr. Bom pa tudi verjetno po tvojem odgovoru vzel rajši 1600 Mhz rame. Mislim da bo potem v quick race in pa multiplayerju z 24 avtomobili malo več kot 30 fps. Lp

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...