Skoči na vsebino

G25 Predelave


silverfox1973

Recommended Posts

Kar nekaj časa mi je šlo na živce, da G25 nima tršega menjalnika, zato sem se odločil, da stvar vzamem v svoje roke in ga malo modificiram.

POMEMBNO: Z modificiranjem hardwera zgubite garancijo!

Mod ni tako težak, vzame malo časa, je pa potrebno paziti pri žicah da kaj ne pretrgamo

Razstaviti menjalnik je mačji kašelj. Najprej dvignemo plastični pokrovček na menjalnem ročaju in odvijemo križni vijak ki je v sami krogli ročaja. Nato z imbusi odvijemo male vijakce okoli obroča. ki pritrjuje usnjeni del na menjalnik. Odmaknemo usnje z obročem in odvijemo še preostale vijake. Obrnemo menjalnik, in odvijemo vijake ki pritrjujejo pokrov. Nato odvijemo pritrdilna vijaka (pritrjevanje na mizo). Dvignemo pokrov in pazimo da ne strgamo kakšne žice. Z majhnim ravnim izvijačem si pomagamo pri odklopu žičevja. Odmaknemo preklopnik in odvijemo sam menjalnik iz ohišja. Pri tem pazimo da ne poškodujemo žic. Odmaknemo kovinski ploščici od menjalnika. Pri tem pa pazimo da ne izgubimo kovinske kroglice. Odstranimo kroglico in vzmet.

Za mod sem uporabil kovinski vijak (lahko je tudi kaj drugega/ zaželjeno kovina), ki sem ga odrezal cca. 7 mm, ga malo obrusil in previdno navil na vzmet.

Nekaj težav sem imel pri sestavi menjalnika in kovinskih ploščic v prvotni položaj, ker se mi je kroglica izmikala. Kroglico vstavimo v luknjico in stisnemo skupaj menjalnik in ploščici.

Sestava poteka v obratni smeri. Ne pozabite priklopit nazaj kablov in pazite da ne ostane višek delov!

Razlika je očitna, odvisna pa je od tega, koliko dodatka ste dodali pod vzmet.

Tako mod je končan in dirka se lahko začne!

Vroooom!

Link to post
  • Odgovori 48
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Theo, po mojem mnenju ne rabiš tistega za 50 GBP. Tista opcija brez fedra za gas je čist dovolj, je pa res, da je še vseeno 33.5 GBP brez poštnine...

Za ta dnar dobiš tudi Fanatecove Elite, z mal sreče pa celo CSP stopalke, kjer deluje bremz preko load-cell-a. Glede na to, da se ti ne mudi.. Pa jih lahko potem uporabljaš tudi, če menjaš volan, ker

... če boš na g25 obesil momo volan, ti predlagam da kupiš takega, ki nima zvrtanih lukenj ( samo za primer: http://www.jkcracing.com/index.php?cPath=5413&page=2 ). Če bi rad obesil gor kak drug volan, je najbolje da ima enako število lukenj za pričvrstitev kot G25, če jih nima je potrebno narediti vmesnik (podrejano in zvrtano) in dodatek za tipki. Sam sem se odločil za momo 12C, tako da bom luknje za pričvrstitev zvrtal sam in napravil rosfraj dodatek za tipki.

Vrooom!

Link to post
  • 1 month later...

Pa sem ugotovil oz. skupno še malo z pomočjo drugih forumov, kje teči kabel za predelavo g25 menjalnika shifterja+frex, nahaja se v samem volanu, zvrha, je 5 pinski in bo potrebno nalotati 3 kable in nekako spraviti pod volan, ter do samega ogordaja in ven do menjalnika, nato se pomoje ali uporablja semi ali frex, lahkot tudi samo frex, čakam pa še na drug volan večji fi 350mm, sedaj je 270mm, in še pomoje nek bord , da bi imel vsaj 4 ali več tipk na volanu.

Knjigica za predelavo

logitech-volan-001.jpg

Odšraufamo vse imbus vijake, snamemo zatiče od konektorjev in pazimo, da vemo kateri je pravi levi desni in volan gre dol, preprosto!Potrebujemo el pravi inbus in majhne klešče.

logitech-volan-003.jpg

logitech-volan-002.jpg

logitech-volan-004.jpg

In smo tukaj ,kjer ni muh! :mrgreen:

Frexsov konektor ne gre v ta konektor, g25 ima 5 pinskega, frexsov pa samo 3, in bo potrebno podalšati 3 žičke do spodnjega dela volana notranjosti in priklopiti frexsov konektor, naredil se bo še en enak konektor, da bom lahko frexsa odstranil, katar mi bo pasalo.

logitech-volan-006.jpg

Več pa prav kmalu o celi predelavi na blogu:

http://miomoto.com/

Link to post

Danes bo objavljen celotni opis predelave g25 in montaže frex shifterja, stvar deluje v piko, obdržal sem semi prestavljanje na volanu in frex prestavljanje, bord g25 oz. vse tipke in menjalnik, pa bom naredil drugače oz. kot v pravem dirkalniku, tipke in vse ostalo!

Več slik in opisov, kmalu na: :mrgreen:

http://miomoto.com/

Link to post
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...