Skoči na vsebino

Volani in pedala


mAxL

Recommended Posts

  • Odgovori 1,3k
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pride tudi kak video , ampak je prvo treba mount naredit. Ker ga ne moram zašraufat na pisalno mizo , dokler pa nisem v hiši nimam prostora za rig . Drugače pa sem sedaj še bolj prepričan kot pred nak

Na mizi pa zgleda zaenkrat tako

Dragi Božiček spreminjam svojo željo . Kupi mi karto za fitnes ,da bom lahko jaz obračal volan ne pa on mene

Posted Images

Še moja mnenja za omenjene volane (vse tri sem imel) :arrow:

Logitech MOMO

+veliko tipk na volanu

+debel usnjen obroč

+za pistaše

+preprost

-stopalke (prah zjebe potenciometre)

-hitro crkne....predvsem tistim, ki vozijo rally simulacije. Center se namreč TAKOJ zamakne za par stopinj, tako držiš volan malo postrani na ravnini. V garanciji vsaj 4x (imel 3 momote)laugh.gif

Moja ocena (1-5): 3/4

Logitech DFP

+izjemen volan za ta denar

+vzdržljivost

+veliko tipk na volanu

- jih nisem dobil

Moja ocena (1-5): 4

Logitech G25

+materjali

+pedalke in sklopka (za pistaše)

+kvaliteta

-premalo tipk na volanu

-vzdržljivost (baje veliko napak pri ročkah za menjavanje(osebno še brez težav)

-cena (ni najbolj poceni, ko ga kupiš je vreden denarja :mrgreen: )

Moja ocena (1-5): 4/5

Link to post

2.jpg

Nekaj malega o novi verziji, po 3h preigranih le z njim.

Dizajn, material,pričvrstitev, menjalnik,obroč je dobesedno enak, kot pri strame DF PRO.

L3 in r3 tipki sta drugače postavljeni, večji in boljši na dotik, enako l2 in r2 sta na vrhu in še bližje prstoma.

Dve novi oz. dva nova kroga levo + - in desni rdeč premikajoč krogec, dajeta kar 6 funkcij oz. 6 tipk po moji oceni, pa žal nista uporabna na pc-ju oz. špilu Race07.Še posebej bi prišel prav rdeč krog, ker bi lahko na hitro spremenil 3 funkcije.

Sam feed back je močnejši od starega DF Pro, ni pa podoben G25, po moji oceni čisto dovolj močan.

Natančnost volana niti ni različna od strega DF-ja, mogoče ker je pač nov malo boljši občutek oz. zaradi feed back-a se mi zdi, da je malo bolje natančen.

Na hitr, za cca 140e denarja čisto vredu volan,kdor je imel prejšnega DF Pro, mislim d amu ne bo žal , nabave le tega, če bodo vse tipke v bodoče delovale pomeni , da je volan, ki bo imel največ tipk in lepo nameščene za res hitro dirkanje (nepremikanje rok rečneo iz volana itd).

Več kasneje.

Link to post

No bom še jaz napisu par + in -smile.gif

Logitech MOMO črn

+debel obroč

+dobra ročka od menjalnika (ročna v rbr :D )

+meni boljši pritrdilni mehanizem kot pro g25

-premehka pedala (to sm ugotovu ko sm g25 kupu :mrgreen: )

-totalno neprimeren za rally

kupu sm rabljenega, nikoli problemov ne s centrom ne s pedali, prodal dokler je še delal za več kot sm dal zanj [smoke]

g25:

+večji obroč (sm se sicer mogu navadit)

+nastavljiv lok volana

+odličen za rally

+odlična pedala (predvsem bremza, sklopka zelo pomaga na startu)

+ff

-v sekvenčnem načinu ročka ne klika kar me mal moti :)

-pritrdilni mehanizem (na mizah z neravnim robom se zelo težko pritrdi)

-menjalnik se zna pokvarit :)

-cena :mrgreen: sicer mi ni žal niti centa, sam bi lahko vseen bil za kakih 50eur cenejši :D

all-in-all zeeelo zadovoljen z volanom, časi so povsod občutno boljši, sploh v rbr :) manj gumbov na volanu me niti najmanj ne moti, ker jih uporabljam sam za gledat levo in desno.

Link to post

Se strinjam z vsemi točkami brata. -MOMO se preveč upira in je zato (pre)počasen (lovljenje avta zelo oteženo..in glasno :)).

Prvi volan, ki sem ga imel: Saitek R440

- pedala mehka, da jih ne čutiš, kaj šele, da bi z občutkom doziral gas

- ff in natančnost volana ojojoj

- kmalu izcentriranost (po ravnem volan držal nekoliko v eno stran - ne vedno isto)

- brez menjalnik ročke

- plastik-NOT-fantastik

:arrow: zelo odsvetujem nakup ;)

Link to post
To se pravi je Logitech DFP zelo dobra izbira, ker nevem če bi se stagnil za G25.

Če boš vzel novega, pomoje ne boš razočaran, pa vseeno, dobr bi blo da bi ga probal, feed back ima pomoje razen g25 najmočnejšega.

Link to post
  • 2 weeks later...
Evo, glih zdaj sm premazal usnjene dele mojega G25, prepreči izsušitev-pokanje usnja, ojača šive, izboljša oprijem roke-volan. Priporočam! [ok]

S čim si pa premazal? Kej posebnega?

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...