Skoči na vsebino

Virtual Reality Headset


Gapi

Recommended Posts

Ja samo oculus rift al pa nvidia 3d, ti predvajata za vsako oko sliko v izmeničnih intervalih in nekatere začne boleti glava po tem (mene začne 3dvision po kake pou ure žokat samo v enem očesu tako da uporabljam raje zmerno), ne vem pa če to lahko poslabša vid...

Oculus rift generira dve povsem ločeni (levo in desno oko) sliki katerih pogled je zamaknjen, vse ostalo naredijo možgani :)

oculus-rift-0113-de.jpg

Glede uporabe pa tko kot je Murn reku, najboljše za igre kje igralec sedi, se pravi avtomobili, letala, vesoljske igre (Hawken je ena prvih, ki bo uradno podpirala OR ob izidu development kita).

Sicer do končnega izdelka je še dolga pot, ker bi radi imeli 1920x1080 resolucijo (trenutno 1280x800 - 640x800 za vsako oko), lepo bi blo tudi da bi bil zaslon 120hz (trenutno 60), ker zahtevajo vsync zaradi trganja slike.

Evo še link, če kdo hoče naročit dev kit :)

https://www.oculusvr.com/pre-order/

Link to post
  • Odgovori 321
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dober dan vsi  Jaz sem pa nabavil HTC Vive in končno "dela" na Assetto corsa (unofficial hack). Lahko pa povem da je boljše kot official PCars. Evoga še moj video, primerjava. Bom naredil še video kje

Evo ,nabavil dk2,po dobri ceni Pizdarija na quadrat.Sploh si nisem mislil,da zadeva tako resnično prikazuje 3d.. Bom kr preskočil cv1 in htc vive1.CENA=IZBOLJŠAVE glede dk2 niso tako očitne.

Že vidm k bom hotu z Oculusom furat, pa se bom mogu najprej v FB vpisat...

Hmm... Verjetno bojo veliki igralci (samsung, sony, lg...) najprej počakali, da vidijo kako se bo zadeva prijela, res pa je da bo takrat lahko Oculus že precej v vodstvu :)

Evo video prvoosebne streljačine Team Fortress 2

Ko igraš s scoutom more bit kar hardcore :D

Link to post

Toliko kot ti sedaj monitor vpliva na vid. Sam uporabljam računalnike že skoraj 20 let. Ko so bli CRTji so vsi govoril, da bom oslepel pa sem vanje bulil po 8 ur na dan ali še več. Prvega LCDja sem si kakšnih 8 let nazaj omislil in vanje bulim več kot 10 ur na dan. Še vedno vidim. Toliko kot takrat, ko sem dobil prvi računalnik. Jst pravim bullshit. Tistim, ki se je vid poslabšal in za to krivijo računalniške monitorje, bi se jim vid poslabšal tudi, če bi gledal v zeleno travo in rožice.

Hvala za razlago ;) Sicer sam tudi nekje 8 ur (ob vikendih še več) buljim v lcd pa še nisem oslepel. Čeprav pomalem se mi vid slabša (malo sumim prenosnik ker odkar ga imam se mi je vid poslabšal kar precej) :(

Ampak še vseeno dobro vidim ;)

Link to post
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

John Carmack se je pridružil Oculus ekipi!

Awwwwwwwwww yeahhhhhhhh!!!!

Povezava!

+ Palmer Luckey je rekel da je full hd prototip nula proti temu, kar bodo stlačili v

consumer verzijo. 1440p in več? :twisted:

Trije monitorji, projektorji - vse to bo zgodovina. Good times ahead [dance]

Link to post

Carmack je bil že od samega začetka zraven, potem se je nekaj odtujil in sedaj je uradno zraven v ekipi, ki to razvija. Glede na stvari, ki jih berem na iR forumu, zadeva še ni najbolj primerna za konkurečno dirkanje - sem že skoraj naročil zadevo, vendar sem si premislil in bom počakal na consumer verzijo. Za dirkanje bo to sigurno prihodnost - ne boš rabu treh monitorjev (ki so dražji od tega headseta), ne boš rabil tako hude grafike, da bo poganjala 3 monitorje, ne boš rabil tok prostora za gaming rig ...

Jaz upam, da bom lahko tak čas naslednje leto zadevo že uporabljal...

Link to post

Se pravi, da se splača mal počakat, sicer tudi 3x monitorji niso tko dragi, se da skup zmetat reč za kakih 300-400e, koliko pa bo ta reč, mene tole res mika kako se bo odvijalo.

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...