Skoči na vsebino

Grafične kartice


Recommended Posts

  • Odgovori 264
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Up and running...

Kje je Trošt, da bi mal bannal?   Pejte se na slo-tech kregat... Ta forum ni namenjen prerekanjem in izlivanju političnih veroizpovedi in pripadnosti znamkam.

Pek raje pojdi pit en guiness Če primerjaš hlajenje twinfrozr (msi) in direct CUII (asus), sta kvečjemu tam tam. Gigabyte je pač dober, ampak niti s 3 venti ni v čisto istem rangu. Seveda je dobra k

Seveda je GTX770 boljša od 760,za to pa je tudi cena večja.Glede specifikacij se ve,da ima 770 večjo hitrost grafičnega jedra,boljši in hitrejši shader speed,skratka v vsem je boljša,ampak ljudje vedno pozabijo pogledati porabo elektrike,ki jo ima 770 za 60% procentov večjo od 760.Kar pomeni,če do sedaj nimaš dovolj močnega napajalnika boš moral razmisliti tudi o nakupu le tega.Seveda pa pri novodobnih računalniških igrah ni vse v grafiki,pomemben je namreč tudi procesor,ki pa je zelo priporočljivo,da ima vsaj štiri jedra,drugače ti bo ozko grlo ravno procesor,pa čeprav boš za grafično odštel 1000€.

Če bi jaz kupoval bi se seveda odločil za 770,ker je cenovno dokaj "ugodna" in prava mrcina za ta denar.Res pa je,da obstaja enaka verzija z več pomnilnika,ki pa je lahko dražja za 100 ali več €vrov.

Res pa je,če nabaviš za 300€ Radeon R9 280x http://www.hoh.de/detail/index/sArticle/974531/sCategory/183771 bo posekala nvidijo GTX770 v AA-ju za polovico.

Kar pa se tiče razlik cen v Sloveniji in recimo Nemčiji ni za pričakovat,da bi se pri nas zmanjšale,ker se nikoli niso,to pa zato,ker bi radi naši prodajalci mastno zaslužili.

Link to post

Cene so primerljive z 770. Dočim po testih je pri manjših resolucijah (npr 1080p) boljša 770, pri večjih (multimonitroing) pa pride do prednosti 280x.

Govorimo o razlikah moči od 23-28%(govora je o seriji z 2 Ghz spomina),ampak teh razlik on kot igralec ne bo opazil.

Lahko pa poseže po tej http://www.hoh.de/detail/index/sArticle/975191/sCategory/183771 pa tudi nebo mimo vsekal,ker je tudi zadovoljiva ;)

Link to post

No zdej si pa kar zmišljuejš ene trditve, to sploh ni res glede varčnosti. Več al manj je isto.....seveda da je švoh grafična bolj varčna, v istem razredu pa so razlike minimalne. Glede na to da špilaš samo rf2, radeon dela slabše, zato nvidia. Odkrivaš toplo vodo že :)

Link to post

To glede porabe je tudi pretirano. Jaz sem mel phenoma II 965 (125w tdp) in radeona 4870 (tdp nekje 220w) in je sistem delal z lc 6420 napajalnikom (malo se je grel). Ko sem kupil 550w, so izginili vsi problemi. Ni treba za malo boljšo grafično kilovatnega napajalnika... za normalnega uporabnika, ki nima dveh ali treh grafičnih vezanih v sli/cf, je 550w prek glave.

Link to post

Nisem rekel,da moraš imeti kilovatni napajalnik,ampak,da je logično,da če je imel prej ATI 6870 sedaj pa bi nabavil Nvidia Geforce GTX 770 je razlika skoraj 80 W,nekaj požere HDD,ventilatorji,procesor,...in potem noter rukneš poceni šit LC Power pa si dal dreku focn.Vedeti moraš,da brez dobrega napajalnika je brez veze kupovati dobre komponente.Zaradi velikega nihanja napetosti ti slej ko prej odpove plata(napihnjeni kondezatorji,...) in ostale komponente.Če se ti napajalnik pregreva je to samo slabo še za ostale komponente,saj oddaja v kišto po nepotrebnem topel oz.vroč zrak.

Ko si napisal,da je za normalnega uporabnika dovolj 550W napajalnik si kresnil mimo,kajti on ni navaden uporabnik,ker bo poganjal rFaktor 2,ki pa za lepo,tekoče igranje potrebuje kvalitetno in zmogljivo periferijo.PC ni konzola,kjer tudi na štiri leta stari konzoli deluje nov naslov igre.

Link to post

Mjah, jaz govorim na osnovi praktičnih izkušenj.

Testiral sem porabo, na isti vtičnici sem mel kišto (procesor 125w, radeon 6870, 8gb, 3x hdd, 2x dvd rw in vse ostalo), monitor, zvočnike, modem, router, printer. Idle 130w, full load 300w.

Iz računice vzami monitor, printer, modem in router (podcenjujem in rečem ca. 50w), dodaj dodatnih 70w za gtx 770 in boš dobil 320w. Dodaj še dejstvo, da ima soliden napajalnik izkoristek ca. 80% (kar tudi pri "lc sranju" 550w znese 440w) in bo še vedno več kot dovolj.

Glede na to, da mi v zadnjih 4-5 letih ni nič skurilo, nekako dvomim, da napetosti plešejo tango v njem.

Kot sem rekel, to je na osnovi praktičnih izkušenj. Seveda bo "boljši" psu boljši. Nikakor pa lc power ni sranje, ker bi meni pol moral že 5x crknit :)

Link to post

Jaz raje dam tistih nekaj evrov več, pa imam za dalj časa. Kar se pa napajalnika tiče. Ima frend 850W corsair pa ima na njem GTX 780 ter i73930k @ 4.6GHz pa fore kakih 300W

Sicer je pa tudi 770 sedaj občutno ceneje. Okoli 300€ mogoče malo manj. Prej pa 400€.

Sicer v Sloveniji te itak izmolzejo. Glej raje v Avstriji ali Nemčiji

PS, Trenutno, če bi kupoval, bi kupil R9 280x. Pod 300€ pa malo hitrejša kot GTX 770

Link to post
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...