Skoči na vsebino

Grafične kartice


Recommended Posts

  • Odgovori 264
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Up and running...

Kje je Trošt, da bi mal bannal?   Pejte se na slo-tech kregat... Ta forum ni namenjen prerekanjem in izlivanju političnih veroizpovedi in pripadnosti znamkam.

Pek raje pojdi pit en guiness Če primerjaš hlajenje twinfrozr (msi) in direct CUII (asus), sta kvečjemu tam tam. Gigabyte je pač dober, ampak niti s 3 venti ni v čisto istem rangu. Seveda je dobra k

  • 6 months later...

Imam težave z grafično kartico, zato prilepim vprašanje še sem, če bi mogoče kdo vedel, ker očitno na drugih forumih ni zanimanja :/

Imam podobne probleme kot tale zgoraj. Včeraj sem igral igro, nakar mi igrca zašteka, zmrzne, ekran pa se postavi v stand by. Nobena tipka ni prijela, zato sem računalnik resetiral.

Po resetu je orodna vrstica takšne mat svetlo modre barve, najbrž standardna. Ko grem pod device manager mi pod dislpay adapters pred oznako grafične kaže trikotnik. Grafična je nVidia 8500gt. Poskusil sem: - posodobiti driverje (ni šlo)

- onemogočiti (ni šlo)

- uninstall (ni učinka)

Potem sem gledal po tujih forumih in sem opazil, da ima veliko računalnikov problemov za temi serijami grafičnih kartic (code43).

Na koncu sem še poskusil po tem tutorialu: https://forums.geforce.com/default/topi... (7.post), vendar se je spet zalomilo pri teh nvak.inf, nvam.inf..., ker nisem našel kompatibilne vrstice moji grafični kartici.

Upam da se da še kaj rešiti.

LP

Link to post

:D :twisted:

Sej je res, da ni ravno višek tehnologije, ampak vseeno mi še ni za novo, sploh ker, sem trenutno bolj na low z financami in so še ostale stvari (motor, avto drug let...), imam več problemov s procesorjem (AMD Athlon 64 X2 4200+), ker ima dokaj majhno frekvenco, navit ga pa ne morem, ker imam takšno smotano plato.

Link to post

Največ boš naredil sam s sprobavanjem in googlanjem. Zaje. očitno nimaš več kaj, če ne dela kot bi moglo.

Namesto tebe ne bo verjetno nihče iskal rešitve, tudi ne more, tako da če hočeš rešit problem pot pod noge :D.

Poglej kolk maš vse temperature ko crkne, če delajo ventilatorji, itd. kar se tiče hlajenja.

Dela isto pri vseh špilih, nekaterih?, katerih?

Bi lahko bil problem procesor, ram?

Itd...

Link to post

Jaz sem mel pred časom problematično 8600gts (pri večji obremenitvi slika padla v kocke v 4 barvah), pa so mi na servisu zavrnili reklamacijo. Takrat sem jim zagrozil in sem takoj dobil drugo :)

Kot je FBR predlagal... testiraj koliko se da, po moje pa boš moral riskirat 30€ (podoben rang) do 50€ (smiselna nadgradnja, npr. radeon 5770) za zamenjavo :)

Link to post

Ventilatorji so delal, od iger imam samo rFactor, pa je pisal, da naj bi manjkal directx 9, ga naložil ponovno, ampak ni bilo učinka. Tudi filmi so delali na zelo malih FPS.

Kakorkoli, sem res danes celo popoldne iskal rešitve po googlu, spreminjal celo vrstice v *.inf datotekah...

Na koncu pa najdem iz microsoftove strani podobno vprašanje, kjer je nekdo napisal:

- Ugasni računalnik, odklopi vse USB naprave in počakaj 5 min

- Zaženi hardware troubleshooter

Sedaj sem res zagnal ta troubleshooter, resetiral računalnik in čudežno je code 43 izpuhtela

Neverjetno, kaj lahko naredi ta troubleshooter, čeprav je bila to zadnja stvar, za katero sem mislil, da bi lahko rešila problem. :o

EDIT: Se je izkazalo, da je bila to rešitev samo do ponovnega zagona igre. Naredil sem restore, je bilo spet v redu, probal gledati film in spet črn ekran [Jaoo]

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...