Skoči na vsebino

Splošna debata - iRacing


mAxL

Recommended Posts

Speaking of...

Dear Fellow Racer:

You are cordially invited to join iRacing.com. Take advantage of this exclusive offer and you can be among the first to experience iRacing’s motorsport simulation and internet racing service!

heh :P ju3 dopoldne plačam 20$ tko da mal potestiram zadevo. Pa pol mal poročam. Wish me luck.

In...občutki?

Link to post
  • Odgovori 5,2k
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Danes odpeljal prvo GrandAM dirko z mixed class. Moram rečt, da sem si naredu celo paniko - preden joinaš session piše, da je 50 min. Potem grem not, nalijem cca 15 litrov več bencina kokr se mi je zd

Pogled znotraj novega bolida

Post of the year

Posted Images

Če koga zanima simulator, ki ti malo premeša želodec in špeh na ritki ;)

Sem dobil uraden odgovor od CXC Simulator-ja glede vsega kar ponujajo, so pa sledeče:

MPS II Osnovni sistem $26.000

219_e509bb13509bd0b8fd78dec9a04544d4

Pripeta slika

Dodatki:

- Panoramični sistem zaslonov (sestoji iz treh zaslonov - kot na sliki) $13.000

- 6 stopenjska H prestavna ročica $1.050

- sekvenčna prestavna ročica in ročna zavora $1.050

- ohišje iz karbona $1.800

- software za učenje $3.000

- dodatni software za simulacije (rFactor, gtr, gtr2, gtl, race07, lfs)

rFactor $450, ostali od $150 do $200

Link to post

Ja sej moreš dol šaltat... pač avto moreš imeti čimbolj skozi v obratih!

Ampak to je itak en ščiš od avta, prestavna razmerja so kar so (ja ti amerikanci še dolgo nebodo znal delat avte, vsaj ne avtomobile nižjega in srednjega razreda ;) )

Ok, kako se vozi z Solsticom po Laguni Seci:

Iz 4. prestave skozi ciljno prestaviš v 1 prestavo za prvi ovinek (začneš zavirati pri zanku 4), takoj iz prvega ovinka daš v drugo prestavo, v kateri se voziš vse do sredine naslednje dolge ravnine, kjer daš v tretjo... pred 4. ovinkom (levi v hrib) daš v 2. prestavo in imaš celi vzpon v drugi prestavi.

Pred še enim (po mojem mnenju najbolj zajebanim ovinkov v Laguni) 5. levim ovinkom, kjer se proga še bolj strmo dvigne, malo takneš zavoro in pohodiš plin, tako da ti zadek malo odnese, in povoziš oba robnika, najprej levega na notranji strani (ampak pozor!! če ga boš preveč, ali celo povozil tisti rdeči pas robnika, te bo odbilo na drugo stran v pesek) nato te pri izhodu iz ovinka odnese skrajno desno, na zunanji robnik! Nato sledi vzpon kjer daš in imaš še vedno skozi v 2. prestavi.

Pred ovinkom CorkScrew začneš zavirati pri znaku 3 in daš v 1. prestavo. Ta ovinek je zelo pomemben, saj se lahko dobi ali izgubi veliko časa, če te malo odnese iz idealne smeri, zato raje zavirajtje malo prej in imejte takojšen vstop v prvi levi ovinek in nato takoj NA SLEPO v desno (desni ovinek se da malo posekati, lahko ste komot z obema desnima kolesoma v pesku pa ne boste dobil minus točk). Takoj iz ovinka se prestavi v 2. prestavo, v kateri se peljete do zadnjega ovinka, kjer začnete zavirati malo pred znakom 2. Prestavite v prvo prestavo, in imejte čim krajši radius (pred ovinkom skrajno desno po robniku zmanjšate hitrost in takoj na levo po notranjem robniku - lahko malo po rdečem pasu). Ob izhodu iz zadnjega ovinka pazite da ne greste dol iz belo7modrega robnika na zeleneo podlago, ker ti takoj odšteje točko za vožnjo izven dirkalne ovršine!!

To je to.. to je krog po Laguni z ameriškimi jajci:)

Zapomnite si... če malo* pred kakšnim ovinkom pride določena prestava do maximuma obratov (do omejivca), se raje vozite vtej prestavi, kot pa da prestavite v višjo!

*malo je cca 20-30m!

uživajte!

Pa še http://www.youtube.com/watch?v=vV2YIw2XHX8, da bo malo bolj nazorno.

Link to post

Zaenkrat ni nič govora, vsaj uradno ne!

Ma sej ne rabiš toliko avtov, če to hočeš pole vozi rFactor!

Jaz sem recimo vozi gpl, no ga še sem pat tja, že 10 let, pa vozim v bistvu samo en avto! Bistvo je s kom in kje voziš, ne kaj! Vsaj pomoje!

Link to post
Bistvo je s kom in kje voziš, ne kaj! Vsaj pomoje!

Točno to!

Ma čar mi je,da oz. meni, da so tisti avti, vozim rad tsite, ki jih poznam, pa vseen nima veze,sm da so dirke dobre,odlične vsi natančni in je prava zmaga!

Link to post

Še vedno nism mel kej velik časa za vozit, kar sem pa vozu mi je pa precej všeč. Vozu sm sam pontiaca pa legends (druzga si tut nism kupu) ... en mesec mam plačano kej več pa ne vem, če bom naročal. Premal vozim, da bi se tako drago igral...

Evo pa še ena zanimivost ;)

Link to post

Ja damage model je pa zanič! Vsaj v nekaterih primerih! Skippy (una majhna F2000 formulca) je krhka kot majhen jajček! Samo maaaalooo takneš ob kaj, it ti že fali pol avta! To je pretiravano za moje pojme! Saj o tem je dosti govora, pa upam da bodo odpravili! Ne samo vidne poškodbe, tudi samo voznost vozil! Kajsti ob takem trku ti avto že gre po svoje!

Drugače pa špona, je zakon špil!

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Odgovori na to temo...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Povezava je bila samodejno vdelana.   Raje prikaži samo povezavo

×   Your previous content has been restored.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Temo prebirajo   0 uporabnikov

    Te strani si ne ogleduje noben registriran uporabnik

×
×
  • Ustvari novo...