Skoči na vsebino
KRUH

Ostalo & Traparije

Recommended Posts

• Upvote 1

Deli ta prispevek

Za lažje premagovanje dolgih tekaških razdalj si ponavadi naredim kakšen drum and bass mix. Tukaj je posnetek nastajanja enega od mnogih. 

• Upvote 1

Deli ta prispevek

• Upvote 1

Deli ta prispevek

tale plasticen kic mi gre na bruhanje. Pa ne ker je korejc.Ce se ne motim je najmocnejsi V6 motor pri nas sploh ne bo na voljo. Mogoce v diesel razlicici in fake 4 izpuhi, kar je pri nas zanimivo :(

Kako pogresam moj tunan star incognito TB power karavan, ki ni imel na zunaj videti nobenega izpuha..druzinska kola, brez plastik pa skoraj da isto KM/kg. Majhna teza in LOWpresure turbina z idealno odmerjenim menjalnikom, ki je bila idelana kombinacija za nase  ovinkaste ceste :)

Zdejsni moj novejsi (bolj eko) TB avto je napram prejsnjemu cisti fail...tko da verjemte, da avti se bodo samo se slabsal za nas bencinske zanesenjake!

Boljsega ne bo nic...dokler ne bo plug-in z 500km/na tank avtonomije okol..marketing bo pa fural take 8 cevne avte ce je treba da bo mularija zagrabla!

• Upvote 1

Deli ta prispevek

Ti gledaš mozaik na steni pol metra vstran jaz pa stopim še 20 korakov nazaj, da se mi pokaže celotna slika. 

To, da iz družinskega avta z turbino narediš "trugo na cesti" je nekaj, da pa proizvajalec avtomobilov stopi iz sence in naredi GT-ja je pa nekaj drugega ;)  Že samo to, da sta Kia in Hyundai resna konkurenca nemškim proizvajalcem avtomobilov in trn v peti sploh kar se tiče oblikovalske niti naredila velik preskok v prihodnost pa je spet druga zgodba. Samo poglej kako je izgledala Kia Sephia pred 10 leti in kako izgleda sedaj nov recimo Ceed. 

Kaj pa je recimo Opel ponudil? Kaj je ponudil Ford (razen RS-a, ki je zares super avto, ampak oblikovalsko skoraj nespremenjen, z malce večjo močjo motorja in potem se tu konča (vem, da ne morem primerjati RS-a z Stingerjem ampak gre se za spremembe čez deseletja in morda še več). Za mene je Kia stopila iz sence in si upala narediti GT-ja, ki bo po zelo ugodni ceni ziher pustila pečat v avto industriji. Samo poglej kako se je Alfa morala potruditi z  giulia quadrifoglio, da je po tolikih letih "utišala" BMW M serijo istega segmenta.  

Tukaj ni govora o družinskem avtu, ki mu lastnik navije motor in nastavi turbino, ampak o izstopanju iz sence.
Recimo enako velja za Hyundai-ju z oznako N. Veliko potezni napredek in morda velika zaušnica ali pa milo rečeno konkurenca Meganu RS.

VW Golf istega segmenta nima za burek ;) 

Uredil - silicijeva dolina
  • Upvote 2

Deli ta prispevek

AliBuggy, čas gre naprej, ti bi pa zgleda rad ostal v devetdesetih :)

Deli ta prispevek

Toyota Supra se vrača in grem stavit, da bo tudi ta presneto hitra :) 

toyota-supra-005.jpg

• Upvote 1

Deli ta prispevek

Pred 8 urami , silicijeva dolina je napisal:

Toyota Supra se vrača in grem stavit, da bo tudi ta presneto hitra :) 

toyota-supra-005.jpg

A stara je bila hitra? Predelan jelahko vsak avto hiter.. 

Deli ta prispevek

V 90 ih so avtomobili supra ,skyline, rx7, nsx katere danes nezanesenjaki in nepoznavalci označujejo za počasne avtomobile s svojimi "280" pod "gentlemens agrement" japonske vlade konji katere jih je vecina za dosti presegala tovarniško, veljali za hitre in tehnološko zelo napredne športne serijsko proizvajane avtomobile ki so ornik konkurirali ostalim svetovnim znankam. Za danšnji čas pa je logično da so to v stock formi počasni avtomobili ko imajo hot hatchi isto ali pa več konjev, da ne govorimo o napredku podvozij, struktur karoserij in marsicesa kar v danasnjih casih pomeni 2+ tone tezek in obenem hiter avto ne samo naravnost.

• Upvote 2

Deli ta prispevek

46 minutes ago, silicijeva dolina said:

Ja in ta nov model bo spet podrl vse stereotipe :) 

Upam da bo nekej posebnega ja. Ni pa nujno,  Dolga doba po začetku 20 stoletja je bila do par let nazaj nazaj. Ko so se japonci vrnili po tem ko so v tem času prenehali skrbeti za ljudi ki se ne samo prevažajo ampak radi vozijo. 

Deli ta prispevek

Toyot Supra je v Slo toliko, da jih lahko na roke prešteješ. Za enega prekmurca vem, da jo je imel (ne vem, če jo še ima), ker sem spremljal predelavo, ki je objavljal na eni strani.

Že osnovna različica recimo  A80 z  3l motorjem, dvema turbinama, znamenitim spojlerjem zadaj, odlično lego na cesti je bil za  90. leta sinonim in  zraven ostalih tekmecev(Honda,Mazda,Nissan)  kot si že napisal zgoraj so drugi capljali daleč zadaj ( VW,Opel, BMW,...).  Že Supra MkII iz leta 1982 je bila z takratno tehnologijo, aero dinamiko pravi stroj. 

O vzdržljivosti pa je ravno pričalo to dejatvo, da se je dalo te avte noro dobro spedinati in iztisniti  že iz osnovnega motorja ogromno moč.

Jaz osebno se zares ne bi branil, sploh pa ne sramoval že osnovne različice, kot je ta na posnetku. Marsikateri nov avto nima šans proti tej ikoni.

Z nekaj vložka v avto pa imaš za malo denarja zeeeelo zmogljiv avto, in tudi dosti bolj luksuzni avti mu ne sežejo niti do kolen

• Upvote 1

Deli ta prispevek

Tako je. Ti motorji govorimo za supro oz. 2jz agregat, ob predelavoz stock internalsi prenesejo tudi 500+ konjev in bodo še zmeraj s tem delali dlje kot le en trackday naprimer. Nisannovi rb26dett mogoče capljajo en mičken vzadi pa še zmeraj so zavidanja vredni.

Uredil - Grebenc Gašper
  • Upvote 1

Deli ta prispevek