Matjaž Murn

Thrustmaster TS-PC Racer

64 prispevkov v tej temi

Jaz bi že zaradi pedalov izbral Fanatec, ker Thrustmaster trenutno nima nič pametnega ...

1. CSL Elite Bundle (s CSL Elite pedali) = 690€
  2. CSL Elite WB (320€) + CSL obroč (150€) + CSPv3 360€ = 830
  3. TS-PC Racer 550€ + CSPv3 360€ = 910€

S tem, da pri tretji opciji dobiš F1 volan, ki meni ni všeč in bi ga menjal za drug obroč (npr. Alcantara 150€ ali GT od T500RS - če ga dobiš kje), kar predstavlja še dodatne stroške.

So pa vse to že kar konkretne cene ...

1

Deli ta prispevek

GT volan od T500 se da dobit, praktično neuporabljen ;)

0

Deli ta prispevek

Tu je še 4. opcija, ki mene zelo mika:

1. CSL Elite WB (320€) + obroč (200€) + CSPv3 360€ = 880€

1

Deli ta prispevek

Jaz tudi kolebam med Fanatec CSL WB pa pedali ali Thrustmaster TS-PC. Ampak se mi zdi da je TS predrag pri fanatec so pa dragi volani. Ampak nekaj bo treba ker mi je moj TX crknil po enem letu zmerne uporabe. Problem je v tem če je življenska doba enega in drugega vsaj daljša kot eno leto ker nebi rad vsako leto deval 300€ za volan.

0

Deli ta prispevek

Napisano (urejeno)

Pa dobr fantje, kakšne imate vi to plače?! Očitno sem edini na tem forumu na minimalcu oz. mal čez. [wall] Sem pred časom volane gledal...mi je kar vroče ratal. Zgleda, da ko mi crkne ta volan, grem v penzijo...dirkaško seveda.

EDIT: Pa ne me narobe razumet. Jaz vsakemu iz srca privoščim kar si želi (in lahko privošči), samo, ko vidim te cene, me kar nekam prime.

Uredil - Ale
0

Deli ta prispevek

Napisano (urejeno)

Trenutno topšit je 200€ za g27, če ga še kje dobiš. Za nekaj več, kot osnovne uživancije je že, dobiš pa vse (base, obroč, stopalke, shifter). Če ne pa G29 pač brez shifterja....

Uredil - mancSLO
1

Deli ta prispevek

Ale t 300 160 do 200e, t 500 rs 200 do 240e....se dobi rabljeno kot novo in toliko pa hudiča našparaš mnde v letu dni recimo....tko da spet ni tko drago, jst sm vseen mnenja nov th od 360 do 490e in imaš mir...ne rabiš za dobro odlično dirkanje niti najmnaj kaj več...

0

Deli ta prispevek

Za odlično dirkanje je baje že Momo dovolj :)

0

Deli ta prispevek

Tesla  se je sm en x rodil, enako Bonča...

5

Deli ta prispevek

Play, vem da si ziher probal in T300 in T500 . Kakšna je razlika, je sploh ? Ni mi pa jasno zakaj ne prodajo base T500 ampak samo T300 ...

Hehe ,čist smo off topic odlutal :D 

0

Deli ta prispevek

Bejš no pa ne boš šu na 300, lepo te prosm.....nazaj t500 poštimat, pa sploh ne vem kaj te sekira, ker če ni OK volan ne vem kaj čakaš, prid do mene, al pa jst na kofe , pa  ti bom novga poštimal...

Pomoje je zate izključno le t 500, ali nekaj v DD smeri...ne vem, bolj ti veš, za iR bi jaz imel DD in mir...

aja base t 500, si lahk sam poštimaš, kupiš komplet, stopalke in volan se kr hitr proda dobiš 160eur nazaj, in dobiš base za cca 230e, kar pa je spet kr smešna cena...

0

Deli ta prispevek

Ce smo ze off-topic ... :)

Jaz zdaj vozim Logitech DFGT. Probal nisem se nic drugega. Ce bi kaj rekel, bi rekel da je za osnovni obcutek OK. Za 60 EUR je po mojem to to. 

Kar me pa zanima je pa, ce gre cenovni razred visje (G29, T300, T500), je res kaksna razlika? Verjamem da je precej razlike v sami velikosti obroca in moci force-feedbacka, ampak kako se to prenese na "lap time" (ce se sploh?)?

Kaj bi pa rekli da je "price performance"? G27/29?

0

Deli ta prispevek

DFGT je supr volan, samo pedala so cheap. Tko da če upgrejdaš bi prvo probal samo pedala menjat. 

0

Deli ta prispevek

@mihagapiha Če se ti gre samo za čase je po moje vse kar si naštel v istem košu.  Vse kar pridobiš so občutki ob  vožnji.  Kot je rejel PEK pedala so največji peskok.   Iz svojih izkušenj ti povem da nisem prav nič hitrejši na različnih volanih.  Sem probal dosti : logi,  Momo, dfgt,  g27, g29, th500rs, S1in na koncu tudi OSW.  Edino kar pridobiš z kvalitetnejšim kompletom je uporabniška izkušnja in samozavest.   Čase za normalne smrtnike pa zniža samo trening.  Alijeni pa naj razložijo še svojo plat zgodbe. 

1

Deli ta prispevek

Tnx za mnenja! Kakšna pedala pa priporocate? Je razlika samo zaradi sklopke ali tudi sicer zaradi obcutka na zavori? 

0

Deli ta prispevek

Zavora in pa gas sta važna...pust ti sklopko, katero rabiš samo na štartu.

0

Deli ta prispevek

Fajn je da imaš pedala z load cell bremzo (moč bremze glede na pritisk, ne glede na hod):
https://www.fanatec.com/eu-de/pedale/csl-elite-pedale-lc-eu.html

Ker je pa cena kar huda, se še vseeno lahko odločiš za takšne brez load cell, ki so še vseeno dosti boljša od DFGT pedal. (pa dokaj cheap)
https://www.fanatec.com/eu-de/pedale/csr-pedals-eu.html

Uredil - PEK
0

Deli ta prispevek

@pek, tole je pa dokaj sprejemljiva cena; Kot berem, so kompatibilni z DFGT prikljuckom, tako da... zna biti da upgradam.

0

Deli ta prispevek

Ker imam sam tudi dfgt me zanima ce se da z temi pedali brez loadcell od fanateca tudi boljse vozit ali je isti smorn samo mocnejse fedre? Se opravicujem ce je glupo vprašanje :P

0

Deli ta prispevek

Čakta, da nism jaz mal ZAJ***.... 

Kompatibilität

Peripherie:

• Kompatibel mit jeder Fanatec Wheel Base oder Racing Wheel mit RJ12 Pedalanschluss. Dies beinhaltet nicht die Lenkräder der Porsche Wheel und CSR Serie.
  • Alle Fanatec Porsche 911 Lenkräder mit Ausnahme des 911 Turbo
  • CSR sowie CSR Elite wheel
  • Alle ClubSport Wheel Bases
  • CSL Elite Wheel Base

0

Deli ta prispevek