PEK

3. Donington GP - 15.01.2017

44 prispevkov v tej temi

timthumb.jpg

Urnik

Nedelja 15.01.2017 (dan dirke):

19:30 - Trening (30 min)
20:00 - Kvalifikacije (15 min)
20:20 - Dirka 1 (12 krogov)
20:50 - Kvalifikacije 2 (10min)
21:00 - Dirka 2 (12 krogov)

Nastavitve strežnika

Server: slo-racing.com GT4
Geslo: slogt4

Dirkalnik: Maserati GT4 (5), Porsche Cayman GT4 Clubsport (10)
Dirkališče: Donington GP (v1.15)

Vračamo se nazaj na staro celino. Pred nami je dirka na enem najbolj znanih britanskih dirkališč, dirkališču Donington. Zgrajeno leta 1931 v okolici Leicestra, ze po 8. letih zaprto za motošport in v uporabi zgolj za vojaške potrebe Velike Britanije med 2. svetovno vojno. Dirkališče se je ponovno odprlo leta 1977 in postalo sinonim britanskega touring prvenstva.

Ta dobrih 4km dolga steza pa ostaja v spominih mnogih iz drugih razlogov. Leta 1993 je na veliki nagradi Evrope, ki ga je gostila steza Donington, Ayrtonu Senni uspela ena najboljših voženj v zgodovini F1. V prvem krogu se je v dežnih razmerah prebil s 5. na 1. mesto in dirko zmagal z naskokom skoraj poldruge minute pred drugouvrščenim D. Hillom.    

Takšnih razlik med najboljšimi na naši dirki seveda ne pričakujemo.

Uredil - PEK
0

Deli ta prispevek

Napisano (urejeno)

Prijavljeni vozniki:

1. Janko Glavač (Maserati)
2. Aleš Kurent (Porsche)
3. Seljo (Maserati)
4. Miha Fabijan (Porsche)
5. Tjaž Brelih (Maserati)
6. Goran Tuš (Porsche)
7. Mark Apat? (Porsche)
8. Marko Kraner (Maserati)
9. Miha Valencic (Porsche)
10. Domen Gantar (Porsche)
11. Gašper Grebenc (Porsche)
12. Simon Bevčič (Maserati)

*tokrat napišite zraven še avto, da ne bo Poršov spet premalo na serverju.

Uredil - PEK
0

Deli ta prispevek

Aleš Kurent - Porsche

0

Deli ta prispevek

Seljo-Maserati

0

Deli ta prispevek

Porha

0

Deli ta prispevek

Tjaž Brelih - Maseratti

0

Deli ta prispevek

Goran Tuš -  Porsche

0

Deli ta prispevek

Mark Apat - Porsche

2

Deli ta prispevek

Marko Kraner - Maserati

0

Deli ta prispevek

Že dolg se nismo vidl na progi Mark! welcome! :)

0

Deli ta prispevek

Fantje, do kdaj so prijave? Mogoce se pa tele celo udelezim; glede na to, da o setupu nimam pojma, se priporocam se za kaksen nasvet na to temo.

0

Deli ta prispevek

Lahko se prijaviš do nedelje ob 18h recimo, da ne bo treba še kaj serverja štimat pred dirko dodatno. 

Setup ne rabiš prav veliko poštimat, jaz sem še vse dirke vozil na default. Ne verjamem da ti setup pridobi 0.5sec na progi, ko maš avto in progo enkrat naštudirano. 

0

Deli ta prispevek

4 minutes ago, PEK said:

Lahko se prijaviš do nedelje ob 18h recimo, da ne bo treba še kaj serverja štimat pred dirko dodatno. 

Setup ne rabiš prav veliko poštimat, jaz sem še vse dirke vozil na default. Ne verjamem da ti setup pridobi 0.5sec na progi, ko maš avto in progo enkrat naštudirano. 

Načeloma imate prav tisti ki vedno to napišete. Je pa ob prilagojenem setupu ki si ga prilagodiš lahko dosati lažje vozit, lovit in delat mikrokorekcije ter s tem preprečit morebitne trke in spine. Ker je avto lažji za vozit pa se tudi hitreje z treningom dviguje pace torej na nek način si hitejši. tako je vsaj pri meni.

0

Deli ta prispevek

To dopuščam seveda. Ampak po vsem treningu ko delaš setup se ponavadi navadiš avta in ti je tudi z default potem veliko lazji za vozit kot na začetku. :) 

0

Deli ta prispevek

Kot bežen spremljevalec motošporta, bi rekel, da gre tu bolj za dva tipa dirkačev. Nekateri imajo tendenco prilagajat tehniko vožnje voznim lastnostim avta (setupu če hočete), drugi pa obratno, iščejo nastavitve avta, ki bi čim bolj ustrezale njihovemu načinu vožnje.

1

Deli ta prispevek

Dobro fantje, potem se zaenkrat prijavljam, ce pa slucajno ne bi zneslo, se v nedeljo odjavim. Vozil bi Porsche-a. Upam da uspem kaj potrenirati pred dejansko tekmo.

Glede setupa: jaz sem vec let dirkal z modeli avtomobilov (1:8 IC, 1:10 elektro) in sicer track. Glede tega lahko zatrdim, da je setup izjemno pomemben, je pa res, da ce je default setup nekak nastavljen in je pista kolikor tolikor dobra (ne prevec neravna), se kar gre. Pri AC zares nimam obcutka. S setupom sem se nekaj (neuspseno) igral le a Tatuus formulo na Magione, ampak precej pod 1:13 nisem prisel. Na koncu je vazno se fajn imet! :)

Se vidimo!

1

Deli ta prispevek

Ja ti priporočam nekaj treninga... da se vsaj proge in avta navadiš. Gre pa bolj za fun zadevo, ne vem a si že kaj fural z nami, dokler je obnašanje na progi pravo dirkaško brez kakšnih NFS izpadov, je vse v redu. Za pravo dirkanje priporočam da prideš pod 1:40 čas kroga, tako boš mel lahko lepe borbe še s kom, da se ne boš sam vozil. 

Od petka naprej bo postavljen server, tako da boš tut tam lahko koga srečal če boš treniral. 

Še povej nick (vsi na tem portalu imamo v igri pravo ime in priimek) da vem koga pričakovat na serverju. 

Uredil - PEK
0

Deli ta prispevek

7 minutes ago, PEK said:

Še povej nick (vsi na tem portalu imamo v igri pravo ime in priimek) da vem koga pričakovat na serverju. 

Miha Valencic. Bom potreninral, pa stestiram oba avta. ;)

0

Deli ta prispevek

Server ONLINE

0

Deli ta prispevek

Fantje, jaz imam nekaj tezav z odnasanjem zadka (prekrmajenje ob dodajanju plina). Ker nimam sklopke, avto se kar tezko ulovim. Druga zadeva je, da gume zelo tezko segrejem (ocitno vozim prepocasi). Mislim da imam cas okrog 1:44. Se priporocam za kaksen nasvet. Morda uspem kasneje probati se Maseratija, ce bo tam kaj boljse, ampak dvomim (rwd pac).

0

Deli ta prispevek

Ko greš v car setup, če drziš miško nad nastavitvami ti pove v kero smer kaj daj, da bo manj oversteera, pa tudi kam premakniti določene parametre, da se bodo gume bolj grele... To najprej poštimaj, če točno veš kaj te moti pri setupu. ;)

0

Deli ta prispevek

Malce linije in setup za poršeja.

SETUP

2

Deli ta prispevek

+1 Porš

0

Deli ta prispevek

Simon Bevčič-maserati

0

Deli ta prispevek